Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondhat ilyet egy szülő...

Mondhat ilyet egy szülő szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagyon bele vagyok betegedve, a férjem összeveszett a szüleivel, nem beszélnek már egy fél éve, nem tartják a kapcsolatot. Régebben sem volt túl jó a viszony köztük, ez még a gyerekkorba gyökerezik vissza. Nagyszülőként is elég távolságtaróak voltak mindig, örültek az unokáknak, de nem törték magukat, hogy sűrűbben lássák őket.

Azt most nem részletezem, min vesztek össze, mert az már csak a jéghegy csúcsa volt, szerintem a férjem is meg a szülők is követtek el hibát ebben.

A minap összetalálkoztam véletlenül az apósommal. Azt mondta nekem, sajnálja, hogy nem látja az unokáit, de nagyon haragszik a fiára, hogy nem adja meg a tiszteletet nekik, de nem baj mondta, mert azt kívánja, hogy a férjem majd ugyanezt kapja vissza a saját gyerekeitől, és öregkorára egyedül maradjon. Azt mondta, Isten majd megbünteti a férjemet.

Hozzá kell tennem, vallásos szülők, katolikusok, templomba járnak meg zarándokutakra stb.

Én azóta kész vagyok teljesen, éjszaka nem alszok, csak agyalok ezen. Hogy mondhat egy szülő a gyerekére? Ez úgy hangzott, mint egy bosszúállás. Én meg csak rettegek, hogy a gyerekeinkkel nekünk majd ne legyen ilyen a viszonyunk. Hiszek Istenben, de nem vagyok az a fanatikus, nem is neveltek vallásosan, de úgy gondolom a bosszú nem tartozik a keresztény ember erényei közé, hanem inkább a szeretet, megbocsátás, de az itt nincs.

Mi a véleményetek? A férjemnek kéne megalázkodnia feléjük mert ők a szüleik, még akkor is ha minden rosszat tettek meg kívántak neki?



2014. okt. 3. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondhat. Mond is. A szülő nem isten, hanem ember. Nem tökéletes.


Egyébként meg: hogy várod, hogy "igazságot" osszunk, hogy kinek is kellene "megalázkodnia", bocsánatot kérnie, amikor konkrétumot nem közölsz?


De mondok valamit: okosabb enged...., kövessétek ezt!

2014. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kovetitek el ugyanazokat a hibakat mint amiket ok annakidejen a ferjed neveleseben elkovettek, akkor nem ilyen viszonyotok lesz.
2014. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem az is érdekelne, hogy min vesztek össze, mert ez a kijelentés egy "kicsit" durva egy szülőtől.
2014. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Éa min vesztek össze a férjeddel? Azért hogy ekkora harag legyen egy szülőben a saját gyereke iránt, valami nagyon csúnya oknak kell lennie.
2014. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fúúúúú, hogy min vesztek össze, ez hosszú. Mondom, a páromat én már úgy ismertem meg, hogy nem voltak túl jó viszonyban, ő volt a család fekete báránya, csak a hugát szerették, ő volt a minden. Ez később is így maradt, a férjem bármit csinált, csak a kritika érte, a hugát meg pátyolgatták. Az unokák közt is megvolt az a különbség, a sőgornőm gyerekeit minden nap látogatták, mindenfélét vettek neki, az én gyerekeimet jó ha egy hónapban egyszer látták. A férjemnek mindez nem tetszett, és csak gyűlt, gyűlt. Ekkor a sógorom vállalkozása csődöt mondott, adósságba kerültek, ezért apósom segíteni akart rajtuk, ebbe bevonták a férjemet is. Ő bele is ment, hogy segít, de nem volt jó ötlet, mert magához vette a sógort dolgozni, ő meg lenyúlt tőlünk pénzeket, amikor kiderült, apósom a sógort védte és szembefordult a férjemmel. Kiabáltak, veszekedtek, a férjem rájuk csapta az ajtót, felmondta a közös vállalkozást, azt mondta, ő látni se akarja egyiket se. Azóta sokkal nyugodtabb, azt mondta, neki nem hiányoznak, ne idegesítsék őt.

Apósomék azért haragszanak, hogy a férjem hogy beszélt velük, nem adta meg a tiszteletet, az egészből csak ennyit fognak fel.

Sz@r ügy.

2014. okt. 3. 15:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Visszatérve amit a 2-es válaszoló írt, most azt próbálom magamban boncolgatni, hogy milyen hibát követhettek el a nevelésben amikor a férjemék gyerekek volta, hogy mi ne tegyük meg ugyanazt.
2014. okt. 3. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, amit leírtál, az a te szemszögöd, amit a férjedtől hallottál. Meg kéne hallgatni az apósodék oldalát, hogy reális képet kaphassunk, és megtudjuk, hogy igaza van-e az apósodnak, vagy a férjednek van igaza.


Így annyit tudok mondani, hogy ha a gyerekeiteket becsülettel és szeretettel nevelitek, nem fordulnak el a szüleiktől.


Én a helyedben nem kattognék ezen, egyébként simán lehet valami olyan esemény, amiről te nem tudsz, és ami az apósodéknak ad igazat. Nem azt mondom, hogy biztosan, de lehetséges!

2014. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha az igazság az, amit leírtál

1. Miért kellene családot színlelni olyan emberekkel, akik nem úgy viselkednek, csak "család" címszó alatt elvárásokat gyártanak, miközben ők nem nyújtják a rájuk eső részt?

2. Miért gondolod, hogy ugyanolyanok lesztek, mint ők? Ti is el fogjátok ezt játszani a gyerekeitekkel?

3. Miért adsz azok szavára, akiket nem tartasz követendő példának?

Miért bizonytalankodsz? Azért, mert a társadalom elvárása szerint a gyerek segítse a szülőt? A szülőnek pedig nem úgy kellene viselkednie, mint a apósodéknak. Most mindenki boldog, leszámítva azt, hogy ők elvesztettek egy balekot, akire minden erőbefektetés nélkül néha azért támaszkodhattak, úgyhogy ezért forronganak még egy darabig. Nincs dolgotok egymással.

2014. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem ez nem az én szemszögem, próbáltam tárgyilagosan leírni, mert az én szemszögemből vagy a férjem szavaival élve a szülei álszent képmutatók, anyósom egy hideg és távolságtartó anya, apósom meg egy önző magánakvaló ember, ez az én szemszögem, mert hát elfogult vagyok na.

Utolsónak sokmindenben igaza van.

De mégsem minden fekete és fehér, anyósomék sem csak rossz emberek, mint ahogy a férjemben is van hiba. De valahol gyerekkorában elrontották. El lett könyvelve, ő volt a rosszfiú, a testvére a jókislány. Nekem is van fiam is, lányom is, most még kicsik, de teszem azt ha nagyobbak lesznek majd jobban odafigyelek, ne legyenek megkülönböztetve a gyerekek.

2014. okt. 3. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Belebetegedned nem szabad, több okból is:

- az apósodék is csak emberek, hibákkal - mint mindenki

- a férjeddel való kapcsolatodat ez megronthatja

- a gyerekeidre is kivetíted a rossz hangulatod


Rettegned még inkább nem szabad:

- átlátod a helyzet buktatóit, így ti a gyerekeitekkel biztosan nem fogjátok megismételni azt, amit apósodék a sajátjaikkal megtettek

- értékeld azt, hogy a férjed igazságérzete és a lelke ép maradt.

(Magyarázatképpen ez utóbbihoz: két fiú nevelődött egy családban úgy, hogy a szülők szarvashibákat követtek el a nevelésükben. Versenyeztették őket - átvitt értelemben - amelyikben az egyik fölénybe került és akart is kerülni a másikkal szemben. A másik mind a napig nem ismeri el (vagy fel) a szülők hibáját, szülőtiszteletből, azzal érvelve, ők az idősebbek, ők halnak meg előbb (....), és hátrányba hozza a saját családját, a saját gyerekeit, miközben feleségével való viszonyát is elszúrja.


A véleményem - ld. utolsó kérdésed -: az idős kor nem erény, hanem állapot. A szülői helyzet erény, de nem jogosít föl durvaságra, átkozódásra.

Nem, a férjednek nem kell megalázkodnia.

N/háromgyerekes/67

2014. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!