Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nos. Roviden leirok mindent:...

Jozetha kérdése:

Nos. Roviden leirok mindent: anyam elvalt apamtol, apammal elek. Sajnos, es o eheztet, ver es kiabal allandoan. Az a helyzet hogy en vagy baratnohoz vagy elozo neveloanyukamhoz hogy megoldhassam ezt? 15 eves vagyok, majusban 16 leszek

Figyelt kérdés

#költözés #15 éves korúlány
2017. febr. 22. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondd el az ofőnek, utána gyámhivatalba bemenni!
2017. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy apáddal elvált, téged nem kellett volna elhagyjon.

Miért nem anyukáddal élsz?

2017. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben családba fogadás lehetséges, engedéllyel bármelyik nagykorú rokonod magához vehet aki alkalmas rá. Barátnőhöz, más vagy más "idegen" családhoz csak akkor kerülhetsz, ha nevelőszülőként dolgoznak.


Anyukáddal mi történt? Miért nem hozzá mégy?

2017. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
gyámhivatalba menj be azzal a felnőttel(!), aki szívesen nevelne téged. Vannak variációk, amik számításba jöhetnek. Gyermekek átmeneti otthon (ez nem intézeti ellátás), 16 éves korodban meg kérheted a szülői ház elhagyását, konkrét helyre, konkrét személyhez. A gyámhatóság nyilván meg fogja vizsgálni, hogy jó helyre akarsz-e menni. De ne barátnőhöz menj, inkább előző nevelőanyukádhoz, ha ő fogad. A barátnő olyan mint a kutya vacsorája, (bocs), és neked stabil hely kell, ahol koncentrálni tudsz az életfeladatodra, a tanulásra. Ne késlekedj. Ha több info kell, privátban írj, speciel szakmámba vág a kérdés.
2017. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A családba fogadással az a "baj", hogy azt a szüleid kérelmére lehet indítani. Persze az sem kizárt, ha ő(k) is úgy gondolják.
2017. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyukam ugyanilyen helyzetu..plusz neki most jon a masodik gyereke, es nem tudna engem elvallalni nem is akarna.
2017. febr. 22. 20:04
 7/9 anonim válasza:
nem is arra gondoltam, hogy hozzá menj, de adott esetben a családbafogadás esetén az ő kérelme is kellhet. Ez meglehetősen bonyolult, nagyon sok háttér információt kellene tudnom, hogy teljesen korrekt választ tudjak adni. Azt meg nyilvánosan nem érdemes leírni. Ha valóban érdekel, (márpedig tényleg érdekeljen, mert a verést és az éheztetést egy gyereknek sem kell elviselnie)keress meg privátban.
2017. febr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy zsákutca. Fel kellene jelentened, de aztán ha hazamész ott folytatódik minden. Gyámügy egy vicc, semmit nem segítenek. Duma van, időhúzás van, de eredmény nincs. Keress munkát és tanulj. Én ezt csináltam és beköltöztem egy kollégiumba. Ott nyugtom volt.
2017. febr. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne hallgass az előző kommentelőre. Biztos nem adtak neki "igazat" a gyámügyön. Menj és kérj segítséget felnőttől, akik tudni fogják, hova fordult.
2017. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!