Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Attól lesz egy apa férfias,...

Attól lesz egy apa férfias, ha lerombol minden olyan dolgot (álmok, mesék) a kislányai körül, ami tetszik nekik és megfélemlíti őket, hogy felkészítse az életre?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A legsikeresebb emberek mernek/mertek nagyot álmodni
2017. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Én nem nevezném férfiasnak,de apának sem.
2017. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak mert az én apám ilyen. Minden egy álmunkat a földdel tette egyenlővé, pedig a tesómmal "dolgoztunk" az álmunkért. Figyelmeztetem, hogy azzal a magatartással csak elűzi maga mellől az embereket. Nem vett komolyan, mert én csak egy kis naiv semmi vagyok.

Most már egyedül él abba a családi házban, amit a saját kezével épített.

2017. febr. 26. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, nekem most az apa szóról valami jóságos plüssmackó ugrott be. Hogy csak egy házban lakok valakivel, aki nagy, barátságos, és jó megölelni, mert mondjuk biztonságérzetet ad, vagy valami. Esetleg valami, ami az otthont jelképezi. Nekem ilyenek jutnak most eszembe az apa szó kapcsán. Hát egy ilyen védelmező ember, akiben nyugodt szívvel meg tud bízni az ember, akire nyugodtan rábízhatja magát egy kisgyerek, mert ilyen óvó karjai vannak, szóval tényleg nekem nyugalom, biztonság jutnak az eszembe erről. Meg akivel lehet poénkodni is. Hát, hogyha látom rajta azt, hogy ott van, amikor kell. Ő egy ilyen védővár. Nekem az jut még eszembe az apával kapcsolatban. Hát meg még férfias, hogyha férfiasan öltözködik. Meg még ez is valami ilyen pasis dolog, én faterom imádott farigcsálni, és nagyon érdeklődött a műszaki dolgok iránt is. Meg hát még most eszembe jutott egy olyan, hogy amikor olyan strandon voltunk, ahol a víznél a lépcsőn sokan áztatták magukat, akkor őbelé kapaszkodtam, amikor beljebb mentünk. És mindig cigiillatú volt a kabátja, de én ahhoz a cigifüstszaghoz szeretet kapcsoltam, és mindig néztem, hogy milyen szépek az ingjei, milyen jól mutat bennük. Az viszont érdekes volt, hogy a bajuszán pl kajakor rajta volt az étlap, meg picit egy-két szál néha bele is lógott a szájába, és furcsálltam, hogy nem akarja azt a pár millimétert sem levágni. :) Végülis jó volt az úgy:) Meg hozott csokit meg gyümölcsöt meg ilyeneket:D Bátyámmal meg együtt ültették anno a szilvafát. Ja és a kicsi biciklinkre meg rakott egy ilyen botot, amikor még tanultunk biciklizni, odadrótozott valami seprűnyél lehetett az, na egy olyat, és akkor úgy fogta, miközben mi mentünk vele. Ő faragott nekünk csillárt, csak azt már egy idő után sajnos nem nagyon bírta a plafon, úgyhogy le kellett cserélni, de amúgy nagyon királyul nézett ki, faragott még nekünk ilyen kiegészítő építőkockákat a készletünkhöz, meg ilyen díszes színes úszókat is csinált horgászáshoz; és egyszer , amikor a játéktraktorunknak beragadt a kereke, akkor kiszedte a nem jó részt, és azt is saját készítésűleg, fával helyettesítette. Meg csinált madáretetőt is. És őtőle tanultam el azt, hogy lehet rakni hagymadarabokat is a húslevesbe:)
2017. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
#4-es, nagyon jó fej apukád van, nagyon aranyos, ahogy írsz róla :) érdekes, hogy csak felnőttként tanuljuk meg igazán értékelni, hogy jó szüleink vannak, kisgyerekként annyira természetes, csak aztán szembesülünk vele, hogy nem minden gyereknek adatik meg :( az én apukám is szeret fúrni-faragni, lambériát ő csinálta, meg virágtartót, nekem babaházat gyerekkoromban, egy rakás ilyet :)
2017. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ez nem férfiasság, hanem valami szörnyen ártó, káros, ostoba, primitív dolog.
2017. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Attól függ. Ha a kisasszonyka a szokásos "híres fimsztár leszek" álmát rombolta le és ehelyett normális szakma, egyetem felé terelgette, akkor valószínűleg jól tette. Ha a megfélemlítés abból állt, hogy "lányom, ne ülj be idegen autójába soha, mert megerőszakol, megöl, majd én érted megyek" akkor azt is. Halljuk, mi az a rettenetes nagy álom, amiért dolgoztál, de Hokuszpók lerombolta?
2017. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Apám volt ilyen, velem és öcsémmel. Iszonyú volt.

És nem, nem tett jót egyáltalán, nem lettünk tökösebbek, férfiasabbak ettől. Csak a saját nyomorát akarta tovább adni (mint sok itteni válaszoló, lásd a 63% versenyzőt).

Kitartás kislány!

2017. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Például a hugon doktor néni akart lenni gyerekkent. Apam azt mondta, felejtse el, mert az "olyan tyúkeszű, szerencsétlenekből, mint te, maximum csak utcaseprő" lehet. A szomszédos országba ment, elvégezte a sulit és most diétás szakorvosként dolgozik... Apánk szerint "hülye".
2017. febr. 27. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:
4%

Ja, bocsánat, nem tudtam, hogy ez egy verseny, ahol az nyer, aki jobban szidja a kérdező apját. Na akkor tessék: az az ember egy szar! Minek született meg! Biztos irigy! Biztos rosszat akart, mert gonosz! A rothatdt lelke minden részletével ártani akart neked! Miatta lettél egy senki!


NA, megfelel? Dobogós vagyok, vagy szidjam még? De legközelebb szóljatok, hogy véletlenül sem véleményt, csakis mocskolódást kértek.

2017. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!