Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy iskolát szeretnék váltani?

Figyelt kérdés
Gimibe járok 5 éves angolra. Az osztálytársaimmal nem jövök ki annyira. Jó van pár lány akivel úgy el tudok beszélgetni de azért nem az igazi. Valahogy nincs olyan jó hangulat, nem érzem jól magam. Van egy iskola ahova a barátnőm jàr, viszont a szüleim nem igazán vannak oda azért az iskoláért, főleg az apukám nem. Én pedig oda szeretnék járni.Szerintetek hogy mondjam el nekik?

2017. febr. 26. 21:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 26. 22:35
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Gyenge, vagy nem, az teljesen mindegy, ugyanazt az erettsegit irjak minden iskolaban, tovabbtanulaskor a felvetelinel se azt fogjak nezni honnan jottel, hanem a pontszamaid. Ulj le a szuleiddel es higgadtan probaljatok valami megoldast, komporomisszumot talalni, boztoaqn menni fog.
2017. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
*biztosan
2017. febr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan ez volt velem, mikor kilencedikes voltam. Először nem akarták engedni, majd odáig fajult, hogy sírva könyörögtem, hogy ne kelljen iskolába mennem, mert annyira utáltam oda járni. Átírattak egy másik gimibe, ahol jól éreztem magam, és kiváló érettségit csináltam. :) (A másik iskolában sorra csak az egyeseket kaptam).m Mond el nekik őszintén, hogy nem szeretsz oda járni, ha nagyon ellenkeznek a szint miatt, akkor megpróbálhatod, hogy megkéred az iskolát, hogy adjanak egy statisztikát, hogy az elmúlt években hány diákjukat vették fel felsőoktatásba, és átlagosan milyen szinten teljesítették az érettségit. Ebből abszolút meglátszik, hogy mennyire jó iskola.
2017. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt gondold át néhányszor. Én váltottam iskolát anno, de engem kiutáltak,az nem ugyanaz, mint hogy szerinted a másik suliban több program van, meg ott van a barátnőd. Elsősorban tanulni jársz oda, ha nagyjából elvagy a többiekkel az teljesen megfelelő, nem biztos, hogy a másik suliban jobb lenne.
2017. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

Én is azt mondom, hogy beszéld meg a szüleiddel. Az miért baj nekik, hogy gyengébb? Attól még ugyanazt az érettségit fogod írni, ahogyan az egyik hozzászóló írta.

Erős és gyengébb középiskola között annyi a különbség, hogy az erősben többet kell küzdeni egy ötösért. És több házi feladatot kapsz. A gyengében pedig egyszerűbb dolgozatokat állítanak elő, hogy az is megtudja írni legálabb egy hármasra aki gyengébb képességű. Jó hát annyi veszélye van neki, hogy ott sokkal valószínűbb, hogy lesz néhány csibész az osztályban, de ha nyitott ember vagy és megvan már a saját társaságod, akkor ez nem fog zavarni. Kérd meg szépen a szüleidet, hogy nézzétek meg együtt azt a sulit. Sok szerencsét 😊

2017. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
De nem gyengébb! Csak a szüleim àllítjàk azt. De köszönöm a válaszokat :)
2017. febr. 27. 15:45
 18/21 anonim ***** válasza:
A szüleid valószínüleg objektív okokra hivatkozva állítják, hogy gyengébb/roszabb, biztos nem a hasukra ütöttek. Ha meg itt nem találtál barátokat, semmi garancia arra, hogy ott fogsz; valószínüleg ilyen a természeted.
2017. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ott abból az iskolából vannak ismerőseim. Úgy hogy a barátkozással ott nem lenne gond
2017. febr. 27. 18:49
 20/21 anonim ***** válasza:

Én 6. és 10. osztályosként is váltottam iskolát, hatodikban azért, mert még egy évet én annyi hülyével nem bírtam volna ki, tizedik után meg azért, mert gyenge volt az iskolám, és én csak érettségit akartam, hogy továbbtanuljak (nagyon biztos voltam a célomban), és nem éreztem biztosítva azt, hogy felkészítenének lelkiismeretesen az érettségire.

6. osztályig nem, de azután már mindenhol voltak barátaim, sehol nem utáltak ki azért, mert új vagyok, vagy mert "milyen hülye indokkal váltottam sulit". A szüleimet nehezebb volt meggyőzni, mint beilleszkedni, de ha racionális érveket hozol (motiválóbb környezetben jobban lehet teljesíteni; a többiekkel együtt tanulás jobb eredményt hoz), akkor nem hiszem, hogy lenne ellenvetésük.

Viszont tényleg jól gondold meg, hogy milyen sulit választasz. Lehet, hogy még fogalmad sincs, mihez akarsz kezdeni az életeddel, de jobb, ha nem tizedik év végén kapsz észhez, hogy nem is készítenek fel emelt érettségire, mint anno én.

2017. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!