Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekem itthon ül hónapok...

A gyerekem itthon ül hónapok óta, nem akar dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hét kihagyással, amikor volt egy alkalmi munkája (azt is mi intéztük neki), itthon van október óta. Egész nap itthon ül, még ahhoz is lusta, hogy elmenjen az orvosához az aktuális leleteiért, mondván, hogy nem bírt felkelni reggel. 1-2 hónapja még legalább járt állásinterjúkra, de mostanában már az sem és nem azért mert nem hívják, hanem mert már nem is keresi nagyon az állásokat. Szoktam tőle kérdezni, hogy van-e valamilyen munka kilátásban és csak vonogatja a vállát, hogy nem nézte mostanában meg hogy úgysem veszik fel sehová. Diplomás, életerős, 24 éves lány. Ráadásul olyan végzettsége van, amire van kereslet és jól is tudna keresni vele. Nem csinál mást csak netezik egész nap. Én minimálbért keresek, a férjem évek óta rokkant nyugdíjat kap, tehát elég nehezen jövünk ki. Nem tudjuk már őt is eltartani, de hát mégsem rakhatom ki az utcára. Ti mit tennétek?
2017. febr. 21. 12:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
82%

Depressziós? Sehova nem megy?

Mit csinál a netezésen kívül?

2017. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
49%
Én nem engedném netezni és enni sem kapna. Menjen el dolgozni vagy dögöljön éhen. A pofátlanságnak is van határa.
2017. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
85%
Hát bocs de a lányod nem is akar dolgozni. neki ez kényelmes.,mert hogy úgyse "mered" kitenni őt. Pedig lehet pont azt kellene. menjen dolgozni, különben 1 hónap múlva kiteszed. Pl ..kicsit ijessz rá.legalább segít a házimunkában? nincs rákényszerítve hogy dolgozzon !
2017. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
33%
Kikötném a netet, felmondanám a mobilt és a tévét. Ha vennék ételt, akkor csak magamnak és a férjemnek.
2017. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
58%
Pénz és net megvonás. Más nem fog segíteni.
2017. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
85%

Milyen betegsége van? Ha valami súlyos depresszió, szorongás vagy hasonló, akkor segítséget kell kérni, mert láthatóan nem boldogul vele.


Ha valami más, ami nem gátolja a munkában, akkor beszélnék vele, hogy helyezkedjen el és kezdjen valamit az életével. Ha ez neki nem tetszik, akkor lehet eltolni a kerékpárt. Felnőtt nő, nem kötelességetek eltartani.

2017. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg neki, hogy kap x hónapot, amíg találjon valami munkát, vagy mehet ahova akar. Ha más nincs, menjen el árufeltöltőnek, bár diplomával gondolom lenne más is. Egyértelmű, hogy nem akar dolgozni, így nem is fog, mikor ott van neki a kényelem, internet, stb. Állj a sarkadra vagy még 40 éves korára is ott lesz tehetetlenül.
2017. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
76%

Nem engedném netezni.

Nem mennék el az orvoshoz a papírjaiért.

Intézze ő.

Majd ha nem kap otthon semmit, akkor rájön, hogy nem ártana dolgoznia, hogy vásárolhasson magának.

2017. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez depresszió. A "nem bírok felkelni" rész tipikus sajnos a betegségre. A motiváció teljes hiánya is az. Ráadásul kora szerint benne is van az egyik veszélyeztetett korosztályban. Amúgy kicsit hasonlít rám bár mégis más, a munkakeresés terén. Az egyetemet végigdolgoztuk a barátommal & szülők nem voltak egyik oldalról sem. Aztán végeztünk és rögtön lett munkánk csak sajnos olyan cégnél ami már addig is hírhedt volt az alkalmazottak szivatásáról. 5 helyre felvettek 2 embert és azok kidolgozták rota-forgóban a belüket. A szabadnapon is behívták az embert... stb. Aztán betegség miatt végül "közös megegyezésre" eljöttem. A városunkban (bár az egyik legnagyobb, nem nagyon van munkaerőhiány... inkább hatalmas többlet). Utána jött a tortúra, hogy ha 200 önéletrajzot nem küldtem ki egyet sem, ebből 2 interjúm keletkezett a többire meg nem kaptam mégcsak választ se. A visszautasítások (van akinek egy is elég) meg tovább löktek abba a depresszióba ami már 15 éves korom óta megvolt és eljött egy idő amikor már nem is kerestem, feladtam. Végül eldöntöttük hogy kimegyünk külfüldre. ez adott egy lendületet. kell szerintem valami drasztikus új ötlet ami lelket önt bele újra, amellett hogy érdemes lenne kivizsgáltatni ezt a depressziót mert magától nem javul és szörnyű dolgok folyhatnak ki belőle.
2017. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
71%
Beszélgess vele, valószínűleg van valamilyen problémája, ami miatt így viselkedik, akár még depressziós is lehet. Nyilván, ha ilyen nem áll fent, akkor radikálisabban kell viselkedni, de szerintem egy próbát mindenképp meg ér egy őszinte, és mély beszélgetés.
2017. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!