Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznétek otthonról, ha...

Elköltöznétek otthonról, ha az alábbi helyzetben részesülnétek? (Lent)

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak születésemkor,rá egy évre lett nevelőapám. Vele nincs különösebben,de a nővérem és anyám elviselhetetlenek. A nővérem és köztem 1 év van. Jelenleg kollégista,így szerencsére csak hétvégére van itthon,ilyenkor általában a barátomhoz menekülök,ott nem zaklat senki. Anyám pedig minden apróságba beleköt,hangulat ember. 18 éves vagyok,érettségi előtt állok,szeptembertől tovább tanulok,ott kollégista leszek,mert nagyon messze van. A barátom pár hete költözött albérletbe,esetleg oda tudnék menni,de mivel suli mellett nem tudok dolgozni,így egy fillérem sincs,anyám pedig azt mondta hogy akkor költözhetek,ha eltudom magam tartani. Ötlet?
2017. márc. 3. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

miből is akarsz költözni?

szerintem NINCS lehetőséged költözni, ne költözz a barátod nyakára élősködni, bocs a kifejezésért...

majd ha tudsz dolgozni és pénzt keresni, hogy legalább a saját kiadásaidat fedezd...


24F

2017. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Akkor költözöl amikor akarsz, ha a barátod hajlandó eltartani.

Én biztos nem mennék a pasim nyakára, - roppant kiszolgáltatott helyzet - de te tudod!

2017. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"...anyám pedig azt mondta hogy akkor költözhetek,ha eltudom magam tartani."


Tarts önvizsgálatot!

Lehet, hogy nem is anyáddal van a baj ...

2017. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Persze mennék eltartatni magam a pasimmal és ha véletlenül találkozok anyámmal leszidnám amiért nem hajlandó fizetni az albérlet részemet...

A kérdésből semmi nem derül ki, kezdetnek az sem, hogy a nővéred mit is tesz ellened (abban a két napban amíg otthon van) ami olyan "elviselhetetlen".

2017. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Igaza van, az okés, hogy a barátod befogad, de nekem leégne a pofámról a bőr, ha eltartatnám magam...
2017. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
A barátodtól kérsz majd tamponra pénzt?
2017. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
98%

Anyádnak tökéletesen igaza van, addig ne költözz össze valakivel, amíg nem tudod eltartani magad.


Márcsak azért is, mert semmi szükséged a barátodhoz költözni, a kollégiumba költözés böven elég arra, hogy ne a anyáddal kelljen élned - habár ezzel ö is jól jár. Mert a növéred ugyan nem lakik veletek, de "elviselhetetlen" számodra, meg anyád is, pedig a kérdésed alapján kizárólag neked van bajod mindenkivel, emellett semmi realitásérzéked sincs.

2017. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátod ott lakik, ahol a kolesz lenne, és akkor a kolesz helyett laknál a barátodnál?
2017. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem írsz a barátod hogy áll a tervhez. Az én önérzetem nem engedné, hogy mástól függjek, mi lesz ha elmúlik a szerelem?, nagyon kiszolgàltatottá válsz, erre készülj ha megléped. Fél évet kellene kibirnod, nem oldható meg? A megfutamodás nem lehet megoldás, később is odébállsz ha valami gond lesz? Szerintem ezeket kellene végiggondolni mielőtt lépsz.
2017. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!