Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen anya az, aki a saját...

Milyen anya az, aki a saját lánya előtt akarja megölni magát?

Figyelt kérdés

Ma is kirobbant egy vita, abból veszekedés lett. Szó szót követett, mondtam neki, hogy képtelenség vele beszélgetni, megnyomorította a gyerekkorom (fizikai és lelki terror), soha nem támogatott, lelkileg zsarolt és zsarol most is (együtt lakom vele, sajnos nincs kihez mennem vagy fordulnom segítségért-és ezt ő is nagyon jól tudja).

Szerinte én juttattam anyagi csődbe (pályakezdő munkanélküli vagyok-dolgoztam itt-ott, de nem jelentettek be, alig fizettek, etc. DE amit kaptam MINDEN forintot odaadtam neki, magamnak nem vettem semmit). Holott ő nem dolgozik már bő 3 éve (1-2 hónapot dolgozott 2 helyen, de kirúgták, mert szerinte "kiutálták"), nekem KELL neki munkát keresni, motivációs leveleket fogalmazni, stb. Házimunkába csak annyit segít be, hogy leviszi a szemetet, és bevásárol, minden mást nekem kell csinálni (még a szennyesét is nekem kell kimosni+teregetni), etc.

Persze ezekkel együtt a véleménye: én nem csinálok semmit, lelkileg terrorizálom (wtf), meg majd megszakad (csak tudnám mibe...)

Röviden:

Ma este közölte, hogy ő megöli magát, bevesz egy doboz tramadolt, rá nyugtatót és ennyi. Mivel hetente kb. átlag 3x hallgatom végig a "dejólennemámegdögleni", így amikor kért vizet a gyógyszerbevételhez, dühömben azt mondtam, hogy "nem fogok asszisztálni ahhoz, hogy az anyám kinyírja magát. Ha meg akarod tenni, csináld, de hozz magadnak vizet". Hozott is magának, el is kezdte kipöckölni magának 4 szemet...teljesen elképedtem, bepánikoltam, kicsavartam a kezéből a gyógyszereket, és közben kiabáltam vele, hogy ezt nem teheti és ráhívom a mentőt, akik majd szépen beviszik a pszichiátriára. Ekkor közölte, hogy ha nem engedem el a kezét,megüt. Kiabáltam tovább, hogy akkor a rendőrséget is kihívom, bárkit,de ezt nem teheti meg. Közölte, hogy úgyis meg fogja majd tenni, mert van dugi gyógyszere, amit nem találhatok meg, és majd ma vagy egyik este beveszi, én arra kelek majd, hogy ő már nincs. Leordítottam, folytattuk a vitát, majd megegyeztünk, hogy nem szólunk egymáshoz napokig, úgy lesz a legjobb. Elment kutyát sétáltatni, majd amikor hazajött közölte, hogy mekkora szemétláda vagyok, hogy nem hagytam, és azért kiabáltam, hogy szerepeljek a szomszédoknak (?!?!) és örökösen drámázok (wtf).......Kifejtette persze, hogy mekkora gec1 vagyok, majd amikor én kérdeztem, hogy az nem a szemétség vagy elmebetegség netovábbja, hogy a gyerekemtől konkrétan elvárom, hogy nézze végig, ahogy kinyírom magam, őt hibáztatom, sosem hallgatom végig, direkt fájdalmat okozok neki, és még beismerni is képtelen vagyok ezeket?

Mondtam, hogy ha ez nem színjáték volt (nagy színész ám, az két exének még egy infarktust is eljátszott), akkor segítségre van szüksége...mire megint elővette a "jaj de szemét vagy" kártyát, majd veszekedés után elment aludni. Tényleg úgy tűnik, hogy nem érti, mi ebben a rossz...vagy ezt is csak eljátssza?

Nem tudom eldönteni: tényleg mentálisan beteg, vagy csak ennyire gonosz?

Fun fact: egészségügyis, pontosan tudja, hogy mi mit okoz, hova kerül az ember öngyilkossági kísérlet után, etc.

Nem tudom eldönteni, hogy féltsem vagy (még jobban) utáljam?

Van egy csomó ismerőse, persze senki sem ismeri az igazi oldalát, bárkinek elmondanám, engem hívnának hazugnak...pláne, hogy mindenkinek lehord engem mindennek...Mindenki úgy ismeri, hogy ő a szent, a legjobb fej valaha, csodás anya, remek személyiség...Amúgy a "kísérlet" után hívta egy barátnője akivel nevetgélve cukin beszélt 1-2 percig...

Erővel szakemberhez nem tudom vinni, hívni sem hívhatok senkit, mert utána biztos, hogy 8 napon túl gyógyulót okozna, én feljelentené, és indulna a cirkusz, amihez nincs erőm.

Tudom, hogy milyen, de mindig meg tud lepni mennyire gonosz és beteg dolgai vannak.

Őszintén: szerintem van rá esély, hogy megtegye, képes lenne rá-de ugyanakkor hatalmas rámakirálynő, önző, és 2percenként 180 fokban képes megváltoztatni a véleményét- de eddig nem hittem volna, hogy ezt így előttem-melettem szándékszik véghezvinni. Akármilyen is, azért a nagyon rossz dolgoktól mindig igyekezett megvédeni, erre ez...

Gonosz vagy beteg? Ti mit tennétek a helyemben? Megéri egyáltalán, hogy féltsem, vagy ez csak egy újabb játszma? Van értelme? Mi a jóeget csináljak? Strázsát mégsem állhatok felette...plusz közölte, hogy jó, akkor majd beveszi akkor, amikor lemegyek a boltba..Nem tudok több görccsel élni és nem is akarok! Így is majd belepusztulok (enyhe pánikbetegség+ptsd), de ez már túl sok, és egyáltalán senkim sincs akihez fordulhatnék.


2017. márc. 5. 03:20
1 2
 1/15 TR75 ***** válasza:
58%
Szerintem (SZERINTEM) ez játszma. Nem lehet, hogy border? (Vagy valamelyik rokon terület)
2017. márc. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira hulye,haf csinalja..
2017. márc. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, evvel mi a terve?

Téged még jobban megnyomorítani, nem volt neki még elég?

Vagy ezáltal valami megoldódik majd?

És miért nem megy el dolgozni?

Legalább valamiben kitölthetné az energiáit.

Ide valóban szakember kellene, lehet, fizikailag is el van gyengülve, azért nem jut eszébe a munka sem, a sok gyógyszertől.

Tudom, volt ilyen ismerősöm. Egy örök körforgásba került, nem lehetett kiszakítani belőle.

2017. márc. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen anyának kezelésre szoruló,súlyos lelki betegsége van, amit önmaga láthatóan nem tud megoldani és szakember segítségét kell kérni.
2017. márc. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám az ablakba mászott ki, mondván kiugrik, mikor veszekedtünk. 12 éves voltam... Előtte én is évekig hallgattam, hogy felvágja az ereit, meg akar halni stb. Azt gondolom ez játszma, de veszélyes játszma, mert indulatból valós akarat nélkül történhetne a baj. Anyukád pszichés beteg, ezt kezelni kell. Neked pedig tudatosítani, hogy nem vagy felelős az életéért. Akármi is történik, az az ő döntése, nem a Te viselkedésed következménye. Mivel beteg az elméje, nem tud értelemmel dönteni, próbáld meg ne szítani a tüzet, lépj ki az ilyen vita helyzetekből és csak magadért felelj. Ilyen háttérrel bőven elég Neked lelkileg ez is.
2017. márc. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Mintha a nagymamámat írtad volna le. Szó szerint. Nem akarlak elkeseríteni, a nagymamám még mindig él, anyu rákban (vajon a stressz) már meghalt :-(

Tehát lépned kell!

Nagymamám volt ilyen, mintha kétféle személyiség lakna benne. Rokonoknak bűbáj, itthon a családnak ha neki nem tetsző módon valakinek saját élete is van egy borzalom. Ordítozott, az öngyilkosság heti téma volt, de volt, hogy a gázt akarta ránk robbantani. Egyszer fel is képeltem, nincs lelkiismeret furdalásom. Végül anyuval megbeszéltük, felveszünk hitelt és elköltözünk. Maradjon a nagy házban, a nyugdíjából tartsa fent. Aztán szerencsénk volt, mikor meghallotta, hogy épp az ügyvédhez megyünk adásvételit aláírni, belement, hogy Ő megy be egy otthonba. Több, mint 10 éve nem láttam. De még beszélni sem akarok vele, mert csak azt tudnám tőle megkérdezni: boldog-e, hogy a lánya már nem él.

Tudom, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy, de muszáj elköltöznöd tőle.

1. Hidd el nem lesz öngyilkos, ő érzelmileg zsarol téged. Egy idióta.

2. Ha véletlenül mégis az lenne, gyászold meg, de Te felszabadulnál.

Ne reménykedj a pszichiátriában, mikor az én mamám összeszabdalta magát, (persze úgy, hogy látványos legyen, de ne halálos) 3 nap után kiengedték, sajnos akaratán kívül nem tudod bent tartatni. :-(

2017. márc. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Beteg. Segítséget kell kérni, mert csak a te idegrendszered fog rámenni. Egyik középiskolai osztálytársam édesanyja csinálta ezt. Mind a három gyerekét elmarta maga mellől, és a végén oka is lett rá...


Tudom, hogy valami biztatót kéne írnom, de vagy segítséget kérsz valahogy (nem, nem tudom hogyan, ismerős, háziorvos, hasonló által), vagy te fogsz rámenni idegileg.

2017. márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%

Maradjunk annyiban hogy egyformák vagytok...

Nem esett messze az alma a fájától

2017. márc. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Sokkal okosabb lett volna MEGVÁRNI, amíg beszedi a gyógyszereket - mert valószínüleg nem tette volna meg -, és ha tényleg megtette, akkor kihívni a mentöket, mert a pszichiátrián jobb helye lenne.


MEllesleg a kérdésed alapján te sem vagy normálisabb.

2017. márc. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Az apám alsós koromban csinált kötelet, rögzítette a plafonra, és meg is mutatta, hogy fel fogja magát kötni. De végül nem tette, csak elment másik országba és már sok éve nem hallottam róla. Vannal olyan emberek, akiket csak távolról lehet szeretni. Talán anyád is ilyen. Egy szülő soha sem engedhetne meg magának ilyen viselkedést.
2017. márc. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!