Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szégyenli magát az a...

Nem szégyenli magát az a szülő, aki a saját be nem teljesült álmát akarja a gyerekén bevasalni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de engem nagyon felidegesített az, amit nemrég láttam a TV-ben, és élőben is ismerek 1 ilyen

családot.


A TV-ben ment valami amerikai műsor, melynek a gyerekszépségverseny, meg egyéb gyerekversenyek voltak a témái. És ledöbbentem. Nem egy olyan gyerek volt, akivel a buta, bunkó, elhízott, igénytelen anyja üvöltözött, hogy ügyesebben/jobban/szebben/gyorsabban mert nem fogja a gyerek megnyerni a versenyt, ha nem teszi nagyon oda magát! Egy csomó gyereken láttam, hogy a hátuk közepére sem kívánják az egészet, de muszáj csinálniuk, mert a rabszolgahajcsár anyjuk ezt akarja.

Az ilyen szülő nem szégyenli magát?? Hogy képesek ezt tenni a saját gyerekükkel?


Ismerősi körömben kb ugyanez megy. Anyuka nem tudott soha életében jól rajzolni, így hát beíratta a gyerekét valami rajztanfolyamra, vagy mire, hogy akkor majd ő fog szépen rajzolni meg festeni. A gyerek utálja az egészet, nem akarja csinálni, de az anyja kötelezi rá, mert az anyja mindig is szépen akart rajzolni és festeni, de ő ezt nem tehette meg fiatalkorában.


Mit képzel magáról az ilyen szülő?

Miért viselkedik valaki így a saját gyerekével? Az ilyeneknek nem jut eszükbe, hogy esetleg a gyerek mást akar, vagy mást szeret csinálni? Miért kényszerítenek rá a gyerekre olyat, amit csak ők akarnak, a gyerek meg nem?

Vagy én gondolom rosszul?


Nektek mi a véleményetek? Ismertek ilyeneket? Hogyan lehet ezeket "helyre rakni"?



2016. aug. 9. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen gyerek szépségversenyes műsort én is láttam. Azon röhögtem, hogy az anyukák 99%-a nagyon-nagyon elhízott, ronda, sokszor igénytelen nő volt. Szegény gyerekek meg van szenvedtek, vagy már kisgyerekként olyan nagyképű, öntelt idióták voltak, hogy el sem tudom képzelni, mi lesz belőlük nagyobb korukban.

Szerintem be kéne ezeket tiltani. Belefújják a kislány szemébe a lakkot, hat kiló festéket tesznek rá, gyantázzák, barnítják, húzzák a haját, 3 kiló póthajat tesznek bele, műszempillát ragasztanak rájuk, aztán letépik. A kislányok meg konkrétan szenvednek ezektől.


Szerintem ha nem erőlteti a szülők, akkor nincs semmi gond. Sokan gondolják azt, hogy megadnak mindent a gyereknek, amire nekik nem volt lehetőségük. Ezzel nincs gond. A lehetőségekkel meg kell ismertetni a gyereket, csak erőltetni nem szabad, hogy mit csináljon.

2016. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Ugyanis ha szegyellne, nem csinalna.
2016. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

volt erről régen egy film, A család kicsi kincse

Egyébként ez sajnos egy gyakori nevelés hiba, hogy a gyermek a szülő elvetélt vágyait köteles betölteni:D

2016. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezek azok a szülők, akik a gyerekükre nem úgy tekintenek, mint valami önálló, saját gondolatokkal és érzelmekkel rendelkező lényre, hanem úgy tekintenek rájuk, mint a saját személyiségük meghosszabbítása, így nekik evidens, hogy amit ők akartak vagy akarnak, amit ők szeretnek, azt biztos, hogy a gyerekük is szereti és akarja.

Én is láttam ilyen műsort. A "kedvencem" az volt, amikor a bunkó ogre anyuka előadta, hogy a fogak ápolása milyen fontos, mert csillogó fehér fogakkal lehet csak megnyerni a versenyt. Mondta ezt ő, akinek kb rohadtak a fogai, és 2 foga között akkora volt a szünet, hogy egy kanalat összezárt fogsorral tudna forgatni a szájában.


Ezek a szülők nagyon jól tudják, hogy ők semmit sem érnek, semmit sem tudtak elérni mert vagy lusták voltak, vagy nem volt lehetőségük, ezért a gyereket kényszerítik arra, hogy beváltsa az álmukat, mert akkor majd ők is döngethetik a mellüket, hogy ők milyen okos, szép meg ügyes gyereket nyomtak a világra. Szánalmasak az ilyenek.

2016. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős a szitu, és maximálisan elítélem.

Hasonló velem is a helyzet. Nem szépségverseny, meg be nem teljesült vágyak (bár lehet az is van benne egy kicsi). Egyszerűen faterékban él rólam egy kép, amihez görcsösen ragaszkodnak, és bármibe is kezdtem életem során, azt mindig sikerült úgy csavarniuk, hogy csak az legyen amit ők elképzeltek. Illetve olyan téves képet raktak elém az általuk favorizált "életútról", hogy sikerült meggyőzniük, valamiért mindig beadtam a derekamat. Sajnos már "vén" fejjel is sikerült úgy megvezetniük, hogy emberül beszoptam. Elhiszem, hogy jót akartak, mert a szülő miért akarna szándékosan rosszat a gyerekének (legalábbis az épeszű fajta), de miért kell feltételezni, hogy ami neki jó/jó lenne, az nekem is??

Szóval még egyszer, maximálisan elítélem az ilyesmit, és hosszú évek után eljutottam oda, hogy most már mindenki véleményére magasról teszek, majd én azt tudom, és a kislányomat (aki most 1,5 éves) ugyanerre fogom nevelni. Csak saját maga számít, amit ő akar, ennyi. Nekem azzal felel meg, ha nem akar görcsösen megfelelni másnak, csakis saját magának.

2016. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ja, még annyi, hogy tudom, az az én marhaságom, hogy nem egyszer meg tudtak vezetni, tudtak úgy befolyásolni, ahogy azt elképzelték. De ennek vége, akinek tetszik, az nézni, akinek meg nem, az elmehet a pi..ába :)
2016. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez a reinkarnáció speciális értelmezése.
2016. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
A legtöbb ilyen szülőt be kéne zárni.
2016. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem egy olyan gyerek volt, akivel a buta, bunkó, elhízott, igénytelen anyja üvöltözött, hogy ügyesebben/jobban/szebben/gyorsabban mert nem fogja a gyerek megnyerni a versenyt, ha nem teszi nagyon oda magát! Egy csomó gyereken láttam, hogy a hátuk közepére sem kívánják az egészet, de muszáj csinálniuk, mert a rabszolgahajcsár anyjuk ezt akarja. "


Én kizárólag csak ilyet láttam ilyen műsorokban. Ennek paródiája a Család kicsi kincse c. film, érdemes lehet megnézni. (Egy családról szól, kiknek a gyereke jelentkezik egy ilyen versenyre, de csak ott szembesülnek vele, hogy ez egy ilyen beteg szépségverseny, a kislány pedig be fog égni, mert szegény nem erre készült.)


Szerintem te gondolod jól. Én személyesen példát erre nem tudok mondani, igazából a környezetemben ilyen nem fordult elő, és hál istennek a szüleim nem ilyenek, de sok ilyenről hallani, és a dolog valóban létezik.


Úgy képzelem, hogy az ilyen embereknek a következők játszódhatnak le a fejében:

- önzőek, és nem is érdekli őket, mit érez a gyerek, az fontosabb, hogy az osztálytalálkozójukon elmesélhessék, hogy a gyerekük ezt nyert meg azt nyert

- vagy nem hiszik el, hogy a gyerek képes egyedül eldönteni, mi kell neki. Azt hiszik, hogy még kicsi, majd később rájön, hogy ez igenis jó neki, max. később abbahagyja, de egyedül úgysem döntésképes

- el se tudják képzelni, hogy nem mindenkit azt tesz boldoggá, ami őket. Az ilyenek azok, akik meglepődnek azon, hogy valaki nem szereti a pizzát, nem nézi a Walking Deadet, vagy hogy valaki pl. más dolgok alapján választ kocsit (pl. a nagyobb csomagtér alapján, nem a

sebesség alapján, vagy mit tudom én).

2016. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. És még sajnosabb: szaporodni mindenkinek van joga, így ezekből csak egyre több lesz. Az lenne a minimum, hogy a hatóságok kiemelik a gyereket a családból - mert az ilyen beteg légkör is ugyanolyan káros, mint a fizikai bántalmazás -, csak az nem kevés bonyodalommal jár (pláne a nagyon szabad amerikai földön...). Vagy legalább legyen kötelező pszichológiai felkészítőre járniuk a leendő szülőknek, ahol megértetik velük, hogy mindenki szuverén lény, egyedi vágyakkal, tehetséggel és érdeklődéssel. Nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket.
2016. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!