Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti meglátogatnátok ebben az...

Ti meglátogatnátok ebben az esetben a súlyos beteg édesapátokat?

Figyelt kérdés

A szüleim 25 éve elváltak, akkor voltam 4 éves, a két bátyám pedig 14 és 18.

A bíróság láthatási jogot adott apámnak minden 2. hétvégén, de el nem vihetett minket. Ennek az oka, hogy ivott és verte a 2 tesómat, meg anyut. Ennek ellenére édesanyánk megmondta a bíróságon, hogy akkor lát minket, amikor csak akar.

A válás után egyszer látogatott meg minket, hozott egy mikuláscsomagot Húsvétkor :( 3 km-re laktunk egymástól, ehhez képest egy évben ha egyszer láttam.

Gyerektartást a tanulmányaim utolsó 4 évében fizetett, mert előtte feketén dolgozott.

Nem kereste a lehetőséget a találkozásra, legutóbb 8 éve beszéltem vele, akkor is èn mentem hozzá.

Most korházban fekszik, 3 helyen találtak nála daganatot. Az élettársának a lánya írt rám fb-on, hogy hívjam fel, vagy látogassam meg. De mit mondhatnék neki? (Azon kívül, hogy jobbulást?) Ha jobban belegondolok, szinte nem is ismerem. Mikor meghallottam, hogy beteg, annyi minden kavargott az agyamban, de nem tudom, hogy mit csináljak.

Az évek során mi is voltunk kórházban a testvéreimmel, tudott róla, de nem jött be hozzánk. Amikor édesanyám daganatos lett, nem jött el meglátogatni, pedig 20 évig házasok voltak. A temetésén ott volt, de egy szót sem szólt.

Szerintetek mit csináljak? Ti meglátogatnátok? Mit mondanátok neki?


Elnézést, ha zagyva lett a fogalmazás, nem vagyok ma toppon.


29n



2017. márc. 5. 21:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%

Menj be! Nem azért mert megérdemli, hanem önmagadért.

A saját lelki békédért, hogy ne legyen benned rossz érzés amikor meghal, hogy hívtak, de nem mentél.

2017. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
24%
Nem érdemli meg a látogatást, de ha mégis bemész hozzá, vágd a pofájába, hogy mekkora egy sz.r ember volt, ez az igazság sajnos.
2017. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez az igazság, de nem biztos, hogy az a jó, ha így "zársz" vele. Énszerintem is a saját békédért kell bemenned hozzá. Hogy mit mondj? Nem tudom. Én arra számítanék, hogy a helyzet majd adja.
2017. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

Az elsővel egyet értek.


Mert ez fog tőle megkülönböztetni. Te megteszed azt, amit ő képtelen volt és így legalább a lelkibékéd helyre áll.

2017. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
87%
Szerintem is menj be, saját magadért. Bár nem ennyire súlyos helyzetben voltam, mert az én apám velünk élt,él, de mégis amikor beteg lett nem tudtam félreállni mellőle. Jobbnak kell lennünk,mint az előttünk lévők. Ha van a lelkedben egy érzés, egy igény, hogy mégis be kellene menned, akkor ne habozz. Nem kell sok mindent mondani, csak egyszerűen ott vagy.
2017. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
84%
Az élettárs lánya is nyilván azért hívott, hogy búcsúzz el. Tedd meg. Ne azért, hogy odamenve a múltat feszegesd, mert úgy se tudna mit mondani, és neked meg nem adna vigaszt a válasz. Nem ez a lényeg, hanem hogy lezárd, és emelt fővel zárd le.
2017. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is az lesz a jó (elsősorban neked, és ez a fontos), hogyha egyszer, rövid időre meglátogatod. Viszel valami apróságot, jobbulást kívánsz és pár perc után elmész. Ha szerencséd van, éppen lesz másik látogatója, így könnyebb hamar elmenni. Nem kell a szemébe vágni semmit, békés legyél és méltóságteljes.
2017. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, amikor meghalottam a hírt, sírtam pár órát, mert nagyjából tudom, hogy min fog keresztül menni, amíg meg nem hal.

Mégis csak az apám.

Nagyon arra hajlok, hogy meglátogassam, viszont a testvéreim nem fognak velem tartani, ők még mindig dühösek rá.

Én valahogy nem tudok haragudni...

2017. márc. 5. 22:26
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Igen! 16 éves voltam amikor a szüleim elváltak, de igazából addig sem volt Apukám, mert csak az alkoholnak élt. A válás után sem foglalkozott velem semmit, gyerektartást soha nem fizetett. Igazából nagyon ritkán találkoztunk mi is. De ez az ember az Apukám aki 1,5 évvel ezelőtt öngyilkos lett... borzalmasan érzem magam miatta azóta is, hogy még elbúcsúzni sem tudtam tőle. Fáj! Tedd meg..
2017. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
53%
Bizony apádat most utolérte a karma és ez így van rendjén.Viszont neked sokkal könnyebb lesz később ha most bemész hozzá és szólsz hozzá pár kedves szót.Te ne legyél olyan mint ő volt, hanem látogasd meg.
2017. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!