Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti meglátogatnátok ebben az...

Ti meglátogatnátok ebben az esetben a súlyos beteg édesapátokat?

Figyelt kérdés

A szüleim 25 éve elváltak, akkor voltam 4 éves, a két bátyám pedig 14 és 18.

A bíróság láthatási jogot adott apámnak minden 2. hétvégén, de el nem vihetett minket. Ennek az oka, hogy ivott és verte a 2 tesómat, meg anyut. Ennek ellenére édesanyánk megmondta a bíróságon, hogy akkor lát minket, amikor csak akar.

A válás után egyszer látogatott meg minket, hozott egy mikuláscsomagot Húsvétkor :( 3 km-re laktunk egymástól, ehhez képest egy évben ha egyszer láttam.

Gyerektartást a tanulmányaim utolsó 4 évében fizetett, mert előtte feketén dolgozott.

Nem kereste a lehetőséget a találkozásra, legutóbb 8 éve beszéltem vele, akkor is èn mentem hozzá.

Most korházban fekszik, 3 helyen találtak nála daganatot. Az élettársának a lánya írt rám fb-on, hogy hívjam fel, vagy látogassam meg. De mit mondhatnék neki? (Azon kívül, hogy jobbulást?) Ha jobban belegondolok, szinte nem is ismerem. Mikor meghallottam, hogy beteg, annyi minden kavargott az agyamban, de nem tudom, hogy mit csináljak.

Az évek során mi is voltunk kórházban a testvéreimmel, tudott róla, de nem jött be hozzánk. Amikor édesanyám daganatos lett, nem jött el meglátogatni, pedig 20 évig házasok voltak. A temetésén ott volt, de egy szót sem szólt.

Szerintetek mit csináljak? Ti meglátogatnátok? Mit mondanátok neki?


Elnézést, ha zagyva lett a fogalmazás, nem vagyok ma toppon.


29n



2017. márc. 5. 21:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
60%
Ne apádért menj, ha mész, hanem a saját lelki békédért. Ő nem érdemli meg, hogy meglátogasd, de ha a te lelked ettől könnyebb lesz, akkor menj.
2017. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
82%

Én apukám is hasonló. Én már gondolkodtam ezen és szerintem meglátogatnám. Szeretnék elbúcsúzni tőle.

Nem haragszom rá, csak olyan, mint egy idegen, nem érzem az apámnak. De ettől még szeretnék tőle elbúcsúzni.

Később lehet, hogy megbánnám, ha nem tenném.

2017. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
51%
Menj be.
2017. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a saját későbbi nyugalmad érdekében menj be hozzá. Nem kell mondani semmit, elég ha köszönsz neki. Remélhetőleg ő fog beszélni, ha meg nem az sem baj. Te mindent megtettél.
2017. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
28%

A leírásod alapján apád tucatszor bizonyította, hogy nem kíváncsi rátok és nem érdekli mi van veletek, úgyhogy ez nem a megbocsátásról szól, hanem arról a tényről, hogy a való életben gyakorlatilag semmi közötök egymáshoz.

Számomra elég egyértelmű a válasz: NE menj be.

2017. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
48%

Nem mennék be. Semmit nem tett érted, csak ártott, te miért tennél vele jót? Hálából? Konvencióból?

Menj inkább terápiára, hogy feldolgozhasd végre, amit az "apád" tett ellened és a testvéreid meg az édesanyád ellen.

2017. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
68%
Én így felnőtt fejjel elmennék. Mindennek az ellenére mégiscsak az apádról van szó. Ha nem teszed, és meghal, akkor a te lelked lesz sokkal nehezebb, hogy mi lett volna, ha.
2017. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a válaszolókat. Miért akarjátok belebeszélni a lelkifurdalást?

Az apjának kellene lelkifurdalásának lenni, aki:

-verte a kérdező testvéreit

-verte a kérdező édesanyját

-soha nem kereste a kérdezőt, 8 éve is úgy találkoztak, hogy a kérdező kereste meg

-gyerektartást csak akkor fizetett, ha kötelezően vonták tőle, azaz nem feketén dolgozott, előtte semmit

-alkoholista

-soha nem vitte a gyerekeit láthatásra

-egyetlen egyszer (!)látogatta meg őket: mikuláscsomagot vitt nekik húsvétra

Mindezt úgy, hogy 3 km-re laktak egymástól.


Nos, az ilyen nem "apa". Miért kellene még a kérdezőnek bemenni hozzá, megkönnyíteni az "apja" lelkét? Miért kellene a kérdezőnek, aki SEMMIT nem kapott az apjától, csak elhanyagolást, lelki sérüléseket és totális közönyt, szóval neki lelkifurdalást éreznie?


Az ilyen nem apa. Az ilyen egy bántalmazó, mérgező senki. Szívből sajnállak, kérdező, hogy ez jutott neked szülő helyett.


És nem: nem mennék be hozzá. Terápiára igen, hogy kikezeljék belőlem az általa okozott károkat.

2017. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Utolsó, itt nem a lelkifurdalás a lényeg. A kérdező megsiratta, a kérdező gondolkodik, hogy menjen-e, mert menjen is meg nem is.

Ha nem megy be, akkor folyton azon fog járni az agya, hogy de hívták, de kellett volna-e, de mi lett volna, de így volt-e jobb.

Ha bemegy, az elsülhet jól vagy rosszul. Lehet, hogy semmit nem fog érezni, és az ajtóból visszafordul, mert ott az ágyban csak egy idegen van; de meglehet, hogy ha mást nem, legalább néhány értelmes szót tudnak váltani.


Saját magának lesz jobb, ha bemegy, nem az apuka lelkén könnyít. Vszeg apuka nem is tudja, hogy a mostohatesó megkereste a családtagokat, nem érzelmi zsarolásról van itt szó.


Egyébként én is voltam hasonló viszonyban apámmal (most már felnőtt fejjel évente egyszer talán beszélünk, "jó" a viszony), és tudom, hogy mikor pár éve a féltestvéreim írtak egy üzenetet, hogy kórházban fekszik, azért legalább tudjak róla - emlékszem, akkor milyen rosszul éreztem magam. Én ezért mertem javasolni a látogatást, mert tudom, milyen érzés.

2017. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Utolsó: azért reagált így, mert sérüléseket okozott neki az apja, melyeket konzekvensen gyakorolt is, egész életében. Ezért javasoltam inkább a pszichológust, aki hosszú hónapok alatt, nem kevés pénzért majd segít meggyógyítani a lelkét, melyet ez a bizonyos, úgynevezett apa tett beteggé.


Ez sokkal inkább ennek a sérülésnek a tünete, nem másé.

2017. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!