Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy alkoholista anya egyedül...

Egy alkoholista anya egyedül neveli a fiát aki mostmár 13éves, el látja (ugy ahogy) de a pia miatt az állását is elvesztette. Gáz lenne a gyámhatóságnál jelenteni?

Figyelt kérdés
Csaka kisfiut sajnálom nagyon,az anyja reggel 8kor már k.o. teljesen.....és sajnos minden nap.Nehezen állom meg hogy ne jelezzem,ugyanakkor meg lényegében semmi közöm hozzá.Ti mit tennétek?
2017. márc. 6. 14:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%

Nehez helyzet. Ha jelented a gyamugynel sem lesz jobb neki sot lehet rosszabb

De ugyanakkor nehez ezt nezni es tudni rola.

Talan jobb lenne jelenteni es meg az n biztos h elveszik a gyereket lehet csak odalfigyelnek ra.

Ilyen nonel ua nem maradhatna.

Patthelyzet. Nalunk egyik szomszednal ment ott apja volt fullon mindig. Verte oket. Soha senki se jelentette. A srac felnott leszarja az apjat es teljes eletet el. Anyja is szeretett inni de nem volt agressziv. Ha szomszed szerintem ne jelentsd. Sose tudhatjuk valojaban nem vagyunk benne. Csaladtag mar mas.

2017. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ezt baromi nehéz eldönteni... elsőnek a nőt kellene jobb belátásra bírni.

Másodszor a gyermek érdekeit is.figyelni kell... gyermek apja, nagyszülei? Őket felkeresni...

Nehéz a gyereknek, de nem hiszem, hogy ha állami gondozásba kerúl jobb lesz neki...

2017. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Jelezd biztos vannak nagyszülők vagy közeli rokonok akik szívesen befogadnák. Ez senkinek sem jó közeg pláne nem egy gyereknek. Annyi gyerek van aki nem meri jelenteni a szüleit pedig iszákosak vagy agresszivak gondolj rá úgy hogy eggyel kevesebb gyereknek kell átmennie ezen.
2017. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az apa talán egy fokkal jobb,rá nem lehet számítani,egy nagymama van aki lehet gondoskodna rola,illetve egy 28éves nővér 2 kicsi gyerekkel akiket egyedül nevel ( én a helyében nem hagynám igy elkallodni a tesomat) nagyon sajnálom azt a kisfiut.Nem szomszéd,de nagyon közeli ismerős.Hm,igen,könnyebb hallgatni mert nem az én dolgom,de miért kellene tétlenül nézni ahogy egy ártatlan kisgyerek nap mint nap fetrengeni látja az anyját? Az érem 2 oldala ugye....
2017. márc. 6. 14:51
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

Valóban nehéz döntés. Az hogy ha nem jelented lehet jobb megoldás. Gyámügynél ennél csak rosszabat látna. És csak elkallódna. Gyámügyisek inkább csak ártanának. Elveszne a rendszerben.

Ha ennyire segíteni akarsz beszélj az apával vagy a rokonokkal.

2017. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez miatt igy elsore nem fogjak elvenni. Elkuldik max elvonora az anyat. Ami szinten semmit nem fog erni mert onmagatol ha vki nem akar leszokni nem is fog.

Nem erdemes jelenteni szerintem. Ahogy elottem is irtak a gyamugy sokkal rosszabb lenne teljesen kiszolgaltatna magat a rendszernek. Es lehet a kisfiu se akarna menni. 13 evesen mar nem kisgyerek. Vannak rokonai ahogy olvastam. Elsonek beszelj veluk de jora ne szamits. Valszin haraggal fognak reagalni.

En nem jelentenem teljesen felesleges lenne tobbet artana mint hasznalna.

2017. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan ezért történik annyi szörnyűség a gyerekekkel, mert mindenki közönyösen megy el a téma mellett.

Halnak éhen gyerekek. Verik, kínozzák őket. Megerőszakolják. Terrorizálják. És csak amikor már megvan a baj, akkor teszik fel a kérdést, hogy hol volt a környezet? Senki nem látta, hogy baj van???


Pont ezért, ne hagyd annyiban! Tegyél valamit, ha tehetsz. Ne a kékfényből értesülj, hogy részegen felrobbantotta a házat apuka pl...


(nálunk nemrég történt eset, hogy egy családban a szülő masszív alkoholista volt, a gyerekek maguk gondoskodtak magukról, és véletlenül nem zárták el a gázpalackot, miután ételt melegítettek. ÉS felrobbant a ház, lakhatatlanná vált...)

2017. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóképpen gondolkozom mint az utolsó kommentelő,de ami visszatart,hogy van e értelme?Ha tényleg nincs akkor felesleges köröket futnék....
2017. márc. 6. 15:21
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Én megkérdezném az anyjától, hogy van-e amiben segíthetek nekik...
2017. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

Mar ne haragudj meg kerdezo de nemileg ugy latom cseppet tulzasba esel.

Nem vagy szomszed se rokon csak ismeros. Reggel 8kor KO legyeb valaki ha nem latod az erdekds. Szomszed mondja a boltban stb

Nekem ez kicsit nagyitas.

Segiteni akarsz nem birod nezni?na akkor hajra. Mondjuk rokonokkal beszelni esetleg ha annyira jo ismeros vagy csal ugy veletlenul a kisfiuval ha osszefutsz tobbx akkor lehet megnyilik feled. Esetleg adhatsz neki enni ilyenek. Ez segitseg. A leheto legrosszabb otlet a gyamugy. Az csak okoskodas.

Es soha sem tudhatod h mi tortenik a szinfalak mogott. A x. Ember mondja az pedig a leggazabb dolog ilyenre appelalni. Anyagi korulmenyeikbe meg plane. Ez nem segiteni akaras hanem okoskodas beleszolas a masik eletebe. Nagyon konnyu itelkezni jajj majd hivom a gyamugyet. Tobbet artasz vele mint hasznalsz. Ha kozvetlen veszelybe lenne a kisfiu a rokonokar tettek volna valamit.

Es ezzel nem vagyok kozombos.

2017. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!