Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tehetnék? Úgy érzem...

Mit tehetnék? Úgy érzem egyedül kevés vagyok arra hogy kitakarítsam/tisztán tartsam a lakást

Figyelt kérdés

Azért írom a családi kapcsolatok témába, mert úgy tudom a család minden tagjának tisztán kellene tartani a lakást, nem pedig szemétdombot csinálni belőle, a másiktól meg elvárni, hogy takarítson.


Apámmal ketten élünk egy lakásban, ő dolgozik, én itthon vagyok egész nap mert nem járok iskolába és most munkám sincs. Az én dolgom lenne takarítani és ezzel teljesen tisztában vagyok, de... ez egy ezerszer nehezebb munka mint amit apám végez a munkahelyén. (bár ő ezt nem hinné el)

Röviden leírva: apám egy büdös alkoholista. Betegesen igénytelen, kb félévente fürdik, bűzlik tőle az egész lakás..amikor hazajövök valahonnan első feladatom ilyen hidegben is az, hogy sarkig kivágom az ablakot. És amilyen rendben tartja magát olyan rendet tart maga körül is.. amikor "csak" hugyozik akkor nem önti le a wc-t (lehúzni nem lehet), a konyhában sorakozó sörösüvegek alatt ragad a sör és a legrosszabb..van a konyhában egy vödör amibe minden cigizés után beleköp egyet...szóval tele van a vödör sörös-cigis nyállal, talán az én feladatom lenne kiönteni, de a hányinger rámjön, egyszer beleejtettem egy tányért abba a vödörbe és követeltem tőle, hogy mossa el, természetes nem tette meg, pedig egy emlék volt az a tányér gyerekkoromból. Mindegy, ez nem lényeges, csak ki kellett írnom magamból.


Év elején elkezdtem lakást csinálni a szemétdombból, ami hatalmas munka volt. De abbahagytam a takarítást, mert apám rám szólt, hogy egész nap nem csinálok semmit, utcára kéne tenni stb. és gondoltam megmutatom neki milyen az ha tényleg semmit nem csinálok (tudom, nagyon hülye vagyok).

Ismét szemétdomb lett a lakásból (az én szobámból nem, de a többi..) Az én feladatom kitakarítani, de úgy érzem, hogy nagyon kevés vagyok erre a feladatra..és az igazat megvallva még mindig ugyanolyan mérges vagyok mint aznap amikor azt mondta, hogy ki kéne tenni mert semmit nem csinálok. Szóval nagyon gyűlölöm apámat és nagyon nehezemre esik utána takarítani. Ha a férjem lenne vagy a fiam és szeretném akkor szó nélkül takarítanék utána, de így nagyon nehéz motivációt találni, főleg a "semmit nem csinálsz" kritikái után. Ja és nem dobhatom ki a szemetet mert az nem szemét..na így mégis hogy csináljak rendet.


Mi motiváljon így a takarításra? Nem lesz megbecsülve amit csinálok és utálom azt aki miatt ekkora mocskot kell eltakarítanom. Nem is utálok takarítani, de utána gyűlölök. Aki hasonló helyzetben van az hogy csinálja meg?



2015. dec. 19. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Először is a konyhából tűntesd el azt a vödröt! Másodszor keress munkát aktívan!Harmadszor találj társat és költözz el!
2015. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

eloszor is, nem kell tàrs ahhoz, hogy elkoltozz.

menjél ki dolgozni kulfoldre, gyàrba, vagy gyerekre vigyàzni, vagy takaritani és szard le apàdat.

2015. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet. Attól félek amúgy, hogy vissza fog kerülni a vödör, vagy a földre köpköd (azért remélem ott még nem tart, de nem tudom őszintén..)

A lelkiismeretem nem hagyna elköltözni, mert egy ilyen nem tud egyedül élni :p

2015. dec. 19. 12:37
 4/23 anonim ***** válasza:
keress külföldön au-pair vagy házi gondozói munkát, legalább megfizetnék a takarítást...vagy vállalj itthon takarítást!
2015. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
"takarítani és szard le apádat" jól hangzik. Nem tudom minek írtam ki a kérdést, azt hiszem csak bíztatást akarok, mert amúgy nem megy :p
2015. dec. 19. 12:39
 6/23 anonim válasza:

"A lelkiismeretem nem hagyna elköltözni, mert egy ilyen nem tud egyedül élni :p"


kapd ossze magad és menjél ki kuldoldre. meddig akarod apàd mocskàt suvickàlni, olyan indokkal, hogy nem tud egyedul élni?..én nem birnék egy ilyen emeberrel egy levegot szivni sem,- apàm ide vagy oda, ugy otthagynàm, hogy arra eszmélne fel a vodor màr teli van kopéseivel..

2015. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6 ez nagyon jó volt :D


Tényleg legjobb lenne kimenni külföldre, ha nem is örökre (mert az ijesztően hangzik). Az angolom mondjuk elég gyatra :p Írni tudok angolul, de szövegértés néha megy néha nem. Mindegy, ez már off téma.


Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 19. 12:51
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Most te komolyan az alkoholista, csöves apádnak áldozod az életed? Gratulálok :)
2015. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

kérdezo, vàllalj babysitterkededést..lesz lakhatàsod, némi pénzed, megtanulsz angolul, màs kornyezetbe kerulsz, kicsit vilàgot làtsz.

csak probàld ki, regisztràlj ilyen oldalakra pl. greataupair.com..adj egy esélyt magadnak.

2015. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

mi ez a külföld mizéria emberek?

már kezd kissé beteges lenni ez a Magyarország fóbia.

itthon is meglehet élni, természetesen csak azoknak akiknek nem büdös a munka.

na mind1 a kérdésre válaszolva, durva egy faterod van hallod.

így nem is csodálom hogy nincs ami motiválna a takarításra.

2015. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!