Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be, hogy...

Miért nem látja be, hogy igenis kövér vagyok és ezzel nem segít rajtam? Miért akar hátráltatni, akadályozni abban, hogy szép legyek?

Figyelt kérdés

Sosem volt megszabva, hogy mit ehetek. A mai napig tele van a hűtő és kamra mindenféle finomsággal, kalóriabombával. Kiskoromban ezt imádtam, hogy bármikor ehettem chipset, csokit, de ennek meg is lett az eredménye... Egészségügyi problémáim nincsenek, de zavar, hogy kövér vagyok.

Anyukám nagyon szerencsés alkat, bármit megehet és nem látszik rajta, egész életében 36-os volt a mérete.

Ne egy bálnát képzeljetek el, 38-40 a méretem, de azért van rajtam bőven felesleg... Nemrég történt valami az életemben és akkor elhatároztam, hogy változtatok. Elkezdtem sportolni, diétázni, mellé a külsőmön is változtattam (a szemüveget kontaktlencsére cseréltem, elkezdtem fehéríteni a fogaimat, a hajamat levágattam vállig érőre és festetem, a körmeimet is csináltatom, rendesen sminkelek).

Viszont anya egyáltalán nem segít, inkább hátráltat. Pl. nőnapon is elmentünk vacsorázni és salátát kértem, a pincér előtt meg elkezdte mondani, hogy egyek már valami normálisat, egy kis csalás belefér. Mindig ezzel jön, hogy egy kis bűnözés nem árt, nekem is jobb lenne a közérzetem, ha ennék pár falat csokit, vagy sütit. Meg ma is mondja, hogy megy sütizni a barátnőivel, kérek-e valamit. Mondtam, hogy nem, mert sem cukrot, sem szénhidrátot nem eszek. Erre hozott somlói galuskát és macaront, és teszi le elém. Mondom, hogy nem kérem, de azért itt hagyja, hogy "hátha később megkívánom".


Ugyanez van a reggeli futással, tornával, vagy bármivel. Azzal jön, hogy hagyjam ezt abba, neki én vagyok a legszebb. Oké, de azért nem szeretném, hogy egész életemben csak az anyám tartson szépnek.


18/L


2017. márc. 10. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Néha tényleg belefér egy süti, de az már túlzás amit anyukád csinál. Mégis mi baja a reggeli futással például? Nemhogy örülne, hogy a lánya ad magára.
2017. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg az segíthetne ha beszélnél a háziorvosoddal majd együtt elmennétek anyuddal és hátha így észhez tér. Neki persze, hogy te vagy a legszebb, viszont most vagy 18. Ha most nem változtatsz, akkor sajnos ebből további hízás lesz és később elkezdenek az egészségügyi problémák is jönni.
2017. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Erősnek kell lenned, ez kétségtelen.
2017. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj neki időt míg megszokja akár hónapokat. Nálunk is ez volt de nem csak anyukám hanem mama és még mások is ezt csinálták ki jobban ki kevésbé. Mikor lefogytam és néha ettem sütit akkor meg szóltak hogy ne annyit mert meg fogok hízni. Gondolhatod, amúgy jó fejek de ilyenkor a hajamat téptem. A jó viselkedés hogy nem foglalkozol vele.
2017. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha sem cukrot, sem szénhidrátot nem eszel, akkor nem étkezel egészségesen. Mindkettőre szüksége van a szervezetednek.

Azt nem írod, hogy milyen magas vagy és hány kiló? Lehet, hogy csak azt hisz3ed, hogy kövér vagy. A méreted alapján nem vagy kövér.

2017. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
#5: Nyilván szénhidrát és zsír is jut a szervezetébe, hisz ezek a gyümölcsökben is megtalálhatók, csak annyi, hogy nem eszik lisztet, fehér kenyeret, zsírban tocsogó ételeket meg egyéb ilyesmiket. Nagyon is egészséges.
2017. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak tudnám,hogy az utolsót ki pontozta így le.Teljesen jól leírta a dolgokat
2017. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Látatlanban megmondani nem tudjuk, miért csinálja ezt, de egy tippem van: irigy - legalábbis tudat alatt. Látja, hogy egyre szebb vagy, fiatal vagy, miközben ő meg évről évre már csak öregedni fog (nyilván fogalmam sincs, hogy néz ki anyukád, szóval ezt nem rosszindulatból írtam). Tudom, hogy idegesítő, de az egyetlen megoldás, ha nem foglalkozol vele, csinálod a magad dolgát. Idővel bele fog nyugodni ebbe a helyzetbe.
2017. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Na, számomra ez az a kérdés, amikor egy átlagos terjedelmű esetleírás sem elég, hogy akár csak halványan megvilágítsa a valós helyzetet.

Simán el tudom képzelni, hogy ha jobban ismernélek titeket, akkor anyukádnak adnék igazat, mint ahogy azt is, hogy neked.

A 38-40-es méret nem feltétlenül utal túlsúlyra, de akár lehet is, viszont csak nagyon minimálisat tudok elképzelni. Egy valami tuti: az általad használt "kövér" kifejezés biztosan nem illik az alakodra.

Hogy mégis így definiálod magad, annak lehet akár testképzavar is az oka. Ha így van, akkor nem véletlenül nem támogat az anyukád. A közérzetedet szeretné sütivel javítani... nem lehet, hogy gyakrabban van alacsonyabb tartományban a vércukorszinted, mint kéne? Nem azt mondom, hogy két pofára kell zabálni a csokikát, de ha ez a helyzet, akkor anyukád nem lát mást, mint egy egészséges testalkatú, de éhező és éppen ezért morcos, rosszkedvű kamaszlányt.

De el tudom képzelni azt az esetet is, hogy egyszerűen csak olyan életmódba fogtál, ami neki ismeretlen és mivel nem valami rugalmas, nyitott a hozzáállása, ezért próbálja szabotálni a törekvéseidet.

Ehhez ismernem kéne titeket.

2017. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
#9: Te jó ég! Nem ÉHEZTETI magát,csak EEGÉSZSÉGES! Képzeld, nekem régebben nagyon rossz volt a közérzetem a cukros kajáimmal meg a "minimális" - hadd döntse már el mindenki maga, hogy mi számít kövérnek - túlsúlyommal. (egyébként igen, lehet jó alakja 38-as mérettel, ha homokóra alakja van, azaz nagy mellei vannak, de ha körte az alakja, és semmi melle nincs, és emellé túlsúlyos, az nagyon ronda tud lenni). Depressziós voltam, önbizalomhiánnyal küszködtem. Aztán leszoktam a cukros, és zsírban tocsogó ételekről, a szénhidrátbombákról, leadtam azt a 7 kiló felesleget, és most nagyon jó közérzetem van. És hadd mondjak még valamit: nem én leszek az, aki pár évtizeden belül cukorbetegséggel, szívproblémákkal, magas vérnyomással, érelmeszesedéssel fog küzdeni, csak mert annó nem volt annyi önuralmam, hogy abbahagyjam a zabálást és elkezdjek sportolni, vagy mert pár idiota azt mondta, hogy jóvanazúgy, ne is foglalkozzak a súlyommal meg az étrendemmel. Szánalmas, hogy a kérdező jó útra tért, ti meg próbáljátok visszahúzni magatokhoz a gödörbe.
2017. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!