Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnék valaki olyannal beszéln...

Tudnék valaki olyannal beszélni itt, akinek alkoholista apja/anyja volt?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, édesapám kiskorom óta masszívan iszik. Ebből elég sok probléma fakad, bár mostanában már sikerül egyre inkább túljutnom ezen de néha még mindig eluralkodnak rajtam a negatív érzések, a félelmek, gátlásosság. Van itt valaki, aki hasonló helyzetben volt, és sikerült túljutnia rajta? Tudom erre nincs egy három lépéses megoldás, de jól jönne egy kis támogatás olyantól, aki átérzi ezt.

2017. márc. 12. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ha szeretnél róla beszélni meghallgatlak

nálunk szétszakadt a család emiatt, de egész jól túl vagyunk rajta szerencsére...

már apám sem iszik...igaz én csúnyán megszívtam, hogy vele maradtam, hogy ne legyen egyedül, de végül én maradtam egyedül...


24F

2017. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem anyám volt agresszív alkoholista. Nem is emlékszem olyan napokra amikor józan lehetett. Kemény élet volt, de hál istenek mind a hárman (testvérek) túl vagyunk rajta. Tudnék mesélni a pokolról, a rengeteg megalázásokról, verésekről, sírásokról, de így utólag azt kell mondanom, hogy igaz a mondás:

"Ami nem öl meg, az megerősít"

Mit tanácsolnék? Legyen erőd kitartani, és aminkor lehet teljesen új életet kezdeni. Onnantól kezdve nem hátrafelé a múltba tekinteni (mert ugye azt megváltoztatni nem lehet) hanem előre a saját jövődet építeni. Törekedj arra, hogy igazold, te sosem leszel olyan mint az alkoholista szülőd. Hidd el, a végén amikor már minden rendben lesz, még büszke is leszel magadra, hogy nem süllyedtél az önsajnálatba, hogy van erős akarat erőd.

Gondolj arra, hogy minden rossznak egyszer vége lesz.

2017. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem miota az eszem tudom ,iszik mind a ketto. Termeszetesen melozni nem nagyon sikerult, igy szegenyen eltunk, nem volt aram, sem gaz...annyira veres nem volt, inkabb anyam lelkiterrorja.. gusztustalan reszeg, kotekedik, csunyan beszel..apam legalabb csak alszik. Magunkra utalva nottunk fel koliban. Ha mi nem mostunk kezzel ,vagtunk fat, foztunk 15 evesen, akkor senki sem..

Evente kb 3szor jarunk haza..az ivast senki nem toleralja mar kozulunk.. ok persze ezt nem ertik..

Konkretan le kell szarni..ez nem a gyerek szegyene. Es mint irtak..torekedni arra,hogy te ne ilyen legyel. "Legyel az a felnott, akire gyerekkent szukseged lett volna."

2017. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na, én nem írom le a tragédiám, mert nincs annyi karakter.... Meg segíteni se segítene.... 😂 Nekem is írhatsz ha gondolod. 25/L
2017. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Apám volt agresszív az alkoholtól.

Bor+néha tömény.Elég rettenet volt,

de már20 éve nem él.Én sört iszogatok,a bort is próbáltam de nem

szerettem meg,mert tényleg nem nekem

való.Be kell ismerni,hogy ki mennyit

és mit bír,anélkül ,hogy hülye legyen

tőle.Kit érdekelt volna,hogy apám

mennyit iszik,ha csak jókedvű,jószívű

lett volna tőle?!

2017. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt! :) Ment pár privát.
2017. márc. 12. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Együttérzek!Az alkoholista szülg mindíg önző és rombolo destruktív elvesz az emberi értêkekből ês sohasem ad !És érdekes jozanul bevàgta hogy a gyerekekkel hogyan kell helyesen bànni és jol mondta velünk meg egy agresszív idegbeteg àllat volt még néha most is!:DÉn elkerültem ha az észt osztotta vmiért bàntani akart mintha ez sem lett volna elég kaptam elég sok megalàztatàst nem csak tőle másoktol is !
2017. márc. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szülő*
2017. márc. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Embertpróbáló helyzetben vagy, én is tudom milyen, de nem mondom, hogy sajnos tudom, mert bár a mai napig viselem a nyomát, az élet kárpótolt és sokkal jobban tudom értékelni a mostani nyugodt helyzetem. Próbálj kitartani és ha jön egy lehetőség a változtatásra élj vele! Mert ebből ez az egy kiút van, ha külön költözöl majd és új családod lesz. Ha bármiben tudok segíteni írhatsz. Nekem is jó lett volna, ha legalább megoszthattam volna valakivel, de sajnos magamba fojtottam mindent.

26N

2017. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2017. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!