Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám a nője és én, hogyan...

Apukám a nője és én, hogyan álljak hozzá?

Figyelt kérdés

Elváltak régebben a szüleim, és apámmal nem tartottam a kapcsolatot ő hagyott el minket egy másik nőért, aztán nem is foglalkozott velünk, Anyám és apám rossz viszonyban vannak. 7 éve nem láttam apámat. Aztán véletlenül találkoztunk a városban én már nagy hassal voltam, elbeszélgettünk és a szülés után felhívott hogy láthatja-e az unokáját, rábólintottam, hogy jöjjön, és ő hozta a feleségét akivel megcsalta anyámat és elváltak, Én próbáltam normális lenni ,megkínáltam őket stb. látták az unokát, megbeszéltük hogy tartjuk a kapcsolatot. Erre eltelt pár nap és anyám mérgesen hív, hogy apám felhívta dicsekedve hogy itt volt nálam és hogy ne tiltsam el tőle stb, szóval bunkó stílusban. Anyám persze most utál engem mert elhívtam őket ide. Apám meg hívott telefonon de nem vettem fel, mérges vagyok rá nagyon.

ÉS azt sem szeretném ha a felesége eljönne hozzám.. Hogyan közöljem ezt vele? Mit kéne most csinálnom?



#apa #anya #unoka #apa barátnője
2017. márc. 12. 12:39
 1/8 anonim válasza:
23%
Beszeld meg a paroddal.
2017. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
ideje lenne 7 év után anyádnak, apádnak és neked is felnőtt módjára kezelni a dolgot. Apád ne hergelje anyádat. Anyád vegye tudomásul, hogy az exférje neked az apád, te pedig fogadd el apád feleségét.
2017. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ismerős helyzet.


A legjobb lenne leülnöd külön külön mindkét szülővel, és tisztázni velük a szabályokat:

- apáddal, hogy ha látni akar téged, és az unokáját, akkor azt nem használhatja arra, hogy anyád orra alá dörgölje, ez nem egy fegyver, hogy "haha, nézd mégis velem áll szóba". Amennyiben ezt a viselkedést kívánja folytatni, akkor köszönöd szépen, de a továbbiakban nem kérsz belőle


- anyáddal pedig azt, hogy nem fogsz egy életen át haragudni apád lépése miatt, hogy képes vagy egyedül eldönteni (btw, nem hiszek benne, hogy egy kapcsolat megromlásáért csak egy fél a bűnös, még akkor sem, ha végül apád borította a dominót). Szóval kérd meg, hogy tartsa tiszteletben a döntésed, hogy milyen viszonyt alakítasz ki apáddal.



A legrosszabb, az, ha nem veszed fel a telefont, akkor csak eszkalálódik a helyzet.


Másrészt az új feleséget sem tilthatod ki. Ő apádhoz tartozik, jó lenne, ha ennyi év után vagy feldolgoznád a helyzetet, és elfogadnád, hogy apádnak van valakije, vagy kimondanád, hogy haragszol rá továbbra is, és akkor ne erőltesd. Az új feleségen levezetni a frusztrációt szerintem elég kicsinyes.


Előbb magadban tisztázd, hogy mit akarsz, ha apáddal tartani a kapcsolatot, akkor bocsájts meg neki, és fogadd el az új életét, ha nem akarod tartani vele, akkor meg inkább zárd le most, nem kell tovább erőltetni ezt a kínos unoka miatt látjuk egymást dolgot.

2017. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Hencegésként fölhívta anyukádat?

Beszélj apukáddal erről és mondd meg hogy ez nem jó kezdőpont ahhoz hogy ismét apádként tekints rá. Anyukáddal meg beszéld meg ezt,mond meg neki hogy te szeretnéd tartani vele újra a kapcsolatot és kérj bocsánatot azért mert nem szóltál róla hogy ott volt az apukád.

2017. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem írom le részletesen, a vélemenyem a 3-as válaszolóval nagyjából megegyezik.
2017. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Az apud eléggé tisztességtelenül viselkedett.Az anyudnak mi volt a probléma,hogy a mostani feleségével jelent meg nálad,vagy amiért dicsekedett,hogy befogedtad ujra a szivedbe?Viszont te is megbeszélhetted volna az anyuddal,hogy most mi legyen a teendõ.Hiszen õ volt az aki felnevelt téged,ami gondolom nem volt könnyü neki.

Az anyudnak van uj kapcsolata?

2017. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Beszélj apukáddal, hogy anyukádat ne heccelje. Ha nem szeretnéd, hogy a jelenlegi feleség menjen, én biztos erről is beszélnék, nem bántó hangnemben. Neki nem az unokája, miért kellene jönnie? Attól még apukád párja, hogy nincsenek összeragadva. Én a helyében el se mentem volna, csak ha kimondottan te kéred vagy hívod, hogy jöjjön.
2017. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Bocsánat, ez kicsit off lesz, de kikívánkozik belőlem. Apuka apaként csődtömeg volt. Írtad, elhagyott, nem is foglalkozott veletek. Felnőttél, önálló életed van, már nem kell érted felelősséget vállalnia, most már kellesz a gyerekeddel programpontnak. Nem ismerem a helyzetet, de nálunk is hasonló kicsit a dolog. Persze az ember igyekszik megbocsátani, de ez nem automatikus, nem megy gombnyomásra. Sokszor az érintett szülő értetlenkedik, hogy miért nem úgy viselkedik vele a felnőtt gyereke, mintha mindig mellette állt volna.
2017. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!