Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ezen ti is így kiakadn...

Szülők, ezen ti is így kiakadnátok?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint nem normális, ahogy a barátommal élünk és hogy teljesen "visszafejlődök" egy kislánnyá mellette. Ez onnan jött neki, hogy kitalálta, menjünk el májusban ketten nyaralni. És a barátom is pont itthon volt, kérdeztem tőle, hogy nem zavarná-e. Mondta, hogy menjek nyugodtan, meg ha szeretném, körbe is kérdez majd (van ismerősünk, akinek irodája van). Elment, aztán anya kiakadt, hogy mi az, hogy nekem engedélyt kell kérnem és hogy nem az apám, bár korban simán lehetne és hogy az elején még örült a boldogságomnak, de ez az egész már nem normális.

Tény, hogy én 20 éves vagyok, ő pedig 39, de jól tartja magát (sportol, jól öltözködik, meg lehet vele jelenni). De ez nálunk sosem volt akadály, jól megvagyunk.

Anya utána ezen puffogott végig, hogy ez olyan volt, mint mikor gyerekkoromban tőle kéredzkedtem el, ha sokáig akartam maradni valahol, ugyanazt a tekintetet vettem elő, ugyanazon a magas hangom szólaltam meg, mint mikor nála akartam valamit elérni... De ez nekem csak egy sima kérdés volt, hiszen szerintem érthető, hogy nem megyek el szó nélkül hetekre, mikor együtt lakunk.


2017. márc. 13. 21:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

A barátommal amúgy nincs baja (vagyis eddig nem volt), elfogadta az egész családom.

2017. márc. 13. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy kívül álló ezt furcsálhatja hisz tényleg nem vagy kislány hogy engedélyt kér. Persze nagyobb valószínüsége van annak hogy anyukádnak nem tetszik a korkülönbség és többet lát bele a dolgokba.
2017. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukádnak most se a pároddal van baja, hanem azzal ahogy te a párodhoz viszonyulsz.

Jelzem.Teljesen természetes, hogy ha valakivel együtt élsz akkor megbeszéled vele, ha több napra elutazol még akkor is ha azt az anyukáddal teszed.

Itt mégis felmerül a kérdés, hogy megbeszèlés volt vagy bàtortalan kéreckedés.

Talàn anyukád úgy làtta, hogy elnyomnak ebben a kapcsokatban.

2017. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem engedélyt kértél, hanem tájékoztattad arról, hogy elfogtok utazni, és hogy a barátod ha bele is egyezik, milyen fontosabb indokot talál-e... na érted, nehéz megfogalmazni, de a lényeg, hogy te csak tájékoztattad erről az élettársad, és mégis csak illedelmesebb "elkéretőzni", mint megmondani, hogy "oké, megyek jövőhéten". persze, így is úgyis elmész, de így kérdés formájában illedelmesebb, meg bármilyen hozzáfűznie van a barátodnak, akkor így könnyebb neki. vagy nem is tudom elmondani, ezt át kell érezni, mindegy, mindketten érezzük, hogy miért jobb kérdés formájában feltenni, mint hirtelen tájékoztatni, hogy jövőhéttől nem leszel. Jól tetted, hogy gy csináltad, anyukádnak nem tudom mi a baja, talán félt téged, tudja, hogy fiatal vagy, és ő majdnem kétszer olyan idős mint te. gyakorlatilag 19 éves volt (már leérettségizett), amikor te megszülettél. Persze hogy félt, értsd meg a félelmét, mégis csak az anyukád, meg amúgy is, értsd meg ha fél.. De próbáld megértetni vele azt is, hogy te miért kérdés formájában tetted fel.. Bár az biztos, hogy nagyon nehéz lesz. :D
2017. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a korkülönbség nem normális. Mik a terveid hosszútávon?
2017. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!