Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lenne úgymond fontos...

Mennyire lenne úgymond fontos elmondani a szüleimnek, hogy egyszer kipróbáltam a cigizést? 15/F

Figyelt kérdés

Egyik haverom tegnap próbátatta ki velem konkrétabban, amikor náluk voltam. Ő is ugyanannyi idős mint én, de őt is egy barátja beszélte rá, aki amúgy idősebb nálunk.

Szüleimmel meg nem annyira olyan a kapcsolatunk, hogy minden egyes mozzanatomat megbeszéljük meg ilyenek, csak mindig azt kérik tőlem, hogy legyek őszinte. Meg hát fél éve megengedték, hogy legyen fülbevalóm is, bár azon is megvolt a vita, hogy márpedig ez lányos és hülyeség, de mindezektől függetlenül mondhatni engedékenyek.

Sokszor szóbahozták már a cigizős témát és tudom, hogy nem néznék jó szemmel, hogy egyszercsak ez mindennapossá válik vagy valami..


2017. márc. 17. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire. Mindenkinek lehetnek titkai.
2017. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalomról nem kell beszámolni. Egyébként nem érdemes rászokni. Azt hiszed menő meg ilyenek, de tévedsz.
2017. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell elmondani, hogy kipróbáltad.

De ha vagytok olyan jó viszonyban, akár el is mondhatod, hogy kipróbáltad, de nem akarsz rászokni, mert rohadtul egészségtelen és büdös is.

Tényleg nem menő a dolog, én láttam tüdőrákos embert haldokolni és meghalni. Hidd el, nem akar olyan halált senki.

2017. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
A cigi nem olyan dolog aminek kötelező az életed részévé válnia.. Ha lehet inkább kerüld el ezeket a helyzeteket, mert amit most menőnek gondolsz pár év múlva lehet hogy komoly káros hatásai lesznek. De egyébként szerintem sem kell beszámolni erről, nem olyan nagy dolog :D
2017. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anno nálam is igy indult 14 évesen... kipróbáltam, meg mégegyszer kipróbáltam... 10 évig folyamatosan próbáltam...

Már 4 éve nem cigizek, de azt a 10 év kipróbálast nagyon bánom. :(

De 15 évesen nem kell mindenről beszámolni, ennek pl nem érzem fontosságát.

2017. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én már ugyan rég elmúltam 15, de soha nem éreztem késztetést, hogy akár 1 cigit is elszívjak, holott a szüleim is dohányoztak. Arról sem számoltam be, hogy egyszer, úgy 14 évesen megittam 1 dl ürmösbort (akkoriban az volt a menő) és 1 órán át látászavaraim voltak.
2017. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
minden gyerek kipróbálja a cigit. 15 éves vagy, gondolom már középiskolás vagy, biztos sokan cigiznek az iskoládban is..
2017. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Egyszer mindenki kirpóbálja, legalábbis a legtöbben. Szerintem ezt az egy alkalmat nem kell elmondani, de ha elfogadsz egy tanácsot akkor ne szokj rá. Drága is, büdös is, egészségtelen is. Nem éri meg, hidd el.

Sok sikert neked a továbbiakban:)

2017. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne szokj rá! Túl drága és egészségtelen ahhoz, hogy rövidtávon jobban érezd magad tőle.

Egyszer kipróbáltad, oké, de ezt zárd le itt és most.

2017. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semennyire. Rászokni viszont nem érdemes, büdös, drága és egészségtelen. Mondom ezt úgy, hogy dohányoztam.


Mellékes megjegyzés: mamám tüdőrákos, soha életében nem szívott el fél szál cigit sem...

2017. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!