Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kocsit akarnak venni nekem a...

Kocsit akarnak venni nekem a szüleim, én viszont jobbat akarok. Hogyan lehet veszekedés nélkül kezelni ezt?

Figyelt kérdés

Már elmentek megnézni nekem, szerintük tök jó, szerintem viszont a képeken is látszik, hogy nagyon lelakott. Hiába mondtam, hogy hozzáteszek még pénzt, és keressünk valami jobbat, hallani se akarnak erről, nem is értem, miért?!


Szüleim sajnos olyanok, akik még a legrosszabb kínai vackoknak is nagyon örülnék és jó vételnek gondolják. Szerintem az is lehet, hogy titokban már megvették :S

Miért kell ezt csinálni? Vagy inkább hagynák az egészet és veszek magamnak kocsit, de erről se akarnak hallani, mert hát "nem úgy illik" (?)


2017. márc. 19. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Ez bizony komoly dilemma.


Részvétem.


(Úgy kezelném, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát.)

2017. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom, mit tudsz tenni, anyukám nekem is ilyen makacs és több kárt okoz, mint hasznot. próbálj velük beszélni, mondd meg, hogy nem kell. ha megveszik, ne írd alá, hogy a neveden van, ennyit tudsz tenni. legalább ne fizess adót egy használhatatlan vacak után. ebből talán tanulnak.
2017. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok,


Miért nem mentél velük?

A helyszínen (ahol vásárolnak) talán tudtál volna még változtatni ezen a tépelődésen.

2017. márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

#1 Sajnálom, hogy ennyire szegények vagytok, hogy még autóra se telik, de egy normális családban ma már azért jó ha van egy autó. Nem hiszem ezért le kell valakit szólni mert autót vesz, nagyon primitív viselkedésre utal.


Szerintem igen is beszélj velük, mert egy jó autón az életed is múlhat!, ne hagyd hogy egy roncsba ültessenek be. Ha megveszik és a nevedre íratják, akkor utána rögtön el is tudod adni.

2017. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Mit értesz azon, hogy lelakott? Mondjuk ha küllemi dolgokról van szó, kopott kárpit, vagy nem tartották tisztán, kopottas, hasonlók, akkor ezekre nyugodtan ráköltheted azt a plusz pénzt, amit hozzá akartál volna csapni, és akkor garantáltan olyan lesz a kocsi, amit szeretnél.


Én ebben a szituban rájuk hagynám, végül is ajándék. Simán megtehették volna azt is, hogy tessék, kulcs, kint áll az új kocsid. Akkor alkalmad sem lenne ezen pörögni.

Szerintem első kocsinak örülj, hogy van, olyan-amilyen, legalább használható, aztán később saját pénzből már olyanra cseréled majd le, amilyenre akarod vagy futja rá. :)

2017. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

#4 - es


Te aztán alaposan félreértettél.


(semmiféle leszólásról szó nincs)

Ráadásul látnoki kepésségeged is cserben hagyott.


Áhh, kár is volt reagálnom Neked.


Passz, részemről ennyi.

2017. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

2 dolgot furcsállok a kérdezőtől. -és hozzá intézném elsősorban ezt a bejegyzést.


(most lehet, hogy Te már eleve egy másik márka típusnak örültél volna - talán)


1,

miért nem mentél velük kocsit nézni? (ha már egyszer ilyen fontos kérdésről van szó, én ott lettem volna az tuti)


2,

ha már nem mentél, csak még fotón láttad az autót, - még be sem ültél a valóságban, de már most nem tetszik.

(talán másra autóra fájt a fogad, ezt vettem ki az írásodból, mert még "hozzá is tettél volna pénzt" egy másikra)

Mi van, ha beleülsz és mégis azonnal megkedveled?

Ez fel sem merült?


Erre írtam az első bejegyzésem. (csak, hogy tisztázzuk az ambivalenciát) - és a másik hozzászóló akkor primitívezzen le, ha ezek derengenek. - Na és, ha egy kicsit is ismer.

Miszter, vagy miszisz másik hozzászóló, én nem nem nevezetem és minősítettem Önt semminek. (ezt a gyors, pontatlan statárium minősítést az Ön részéről visszautasítom) és a feltételezését is.

------------------------------------------

Van aki már akkor "roncsnak" nevezi - a még meg sem vásárolt és ki sem próbált autót -, amikor még fotóról sem látta. De már feltételezi, hogy "roncs".

Na ez a negatív hozzáállás.(!) - Mindjárt rosszra gondolni.

--

Az sajnálatos, hogy ha már a kedvedbe szeretnének járni és vesznek autót Neked, figyelmen kívül hagyják, hogy Neked más típus lett volna a vágyat és az álmod.

(elvégre minden nap nem vásárol az ember tartós eszközt), főleg autót.


Pont ezét mentem volna el velük vásárolni, hátha az utolsó pillanatban még megtudtam volna törni a makacsságukat ott a helyszínen.

Ezt a fontos lépést (lehetőséget)nem hagytam volna ki.

(ágyhoz kötött beteg vagy?)

Az 1-es voltam és így már tisztább a kép mire gondoltam a rövid bejegyzésemben.

2017. márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Sajnállak, sanyarú életed lehet ilyen szülőkkel.
2017. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kommunikacio. Menj oda hozzajuk, es mondd el ugyanezt. Ha mar ott van az auto megvasarolva, rohadt nehez lesz visszacsinalni. Szoval elotte kell cselekedni. Köszönd meg ugye, de inkabb nezz ki magadnak egyet es ok adjanak bele penzt, te meg allod az extra osszget.
2017. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%
Hú, de szar lehet neked.
2017. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!