Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kocsit akarnak venni nekem a...

Kocsit akarnak venni nekem a szüleim, én viszont jobbat akarok. Hogyan lehet veszekedés nélkül kezelni ezt?

Figyelt kérdés

Már elmentek megnézni nekem, szerintük tök jó, szerintem viszont a képeken is látszik, hogy nagyon lelakott. Hiába mondtam, hogy hozzáteszek még pénzt, és keressünk valami jobbat, hallani se akarnak erről, nem is értem, miért?!


Szüleim sajnos olyanok, akik még a legrosszabb kínai vackoknak is nagyon örülnék és jó vételnek gondolják. Szerintem az is lehet, hogy titokban már megvették :S

Miért kell ezt csinálni? Vagy inkább hagynák az egészet és veszek magamnak kocsit, de erről se akarnak hallani, mert hát "nem úgy illik" (?)


2017. márc. 19. 09:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%
Mit jelent a lelakott? Egy 20 éves kocsi ami majd' szétesik vagy egy fiatalabb amit nem tartottak rendben? Azért egy olyan kocsinak semmi értelme amire utána a fizetésed is ráköltheted, hogy egyáltalán menni tudj vele.
2017. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

26 éves Suzuki, a képekről is lerí, hogy milyen, és nem csak a külsejére gondolok, ami amúgy tiszta rozsda.

Lehet azért nem mentem velük megnézni, mert nem szóltak, és dolgoztam?! :) ...


Nem is létfontosságú most egy kocsi. Nemrég raktam le a jogsit és elkezdtem nézegetni hirdetéseket, ezt mondtam is anyának, de azt is mondtam, hogy ráér még.

Különben mindkettejüknek van kocsija. Ha sürgősen mennem kellene valahová, biztos itthon lenne az egyik.


Azt is mondtam itthon, hogy szívem szerint újat vennék, de "olyat ne, nekünk is használt van"...

2017. márc. 19. 13:33
 13/17 A kérdező kommentje:

Különben még én sem tudom, milyet szeretnék, nem ástam bele magam ennyire a kocsikeresésbe .. 2 délután nézegettem hirdetéseket, ennyi volt az egész. Ezen ők felbuzdultak.

Én még kocsit nézni sem voltam sehol, nemhogy beleülni, eldönteni milyet szeretnék. Fogalmam sincs ... Nincs időm most ilyenre..

2017. márc. 19. 13:36
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

jaj hát ezt ismerem. nálam is voltak/vannak ilyen "meglepetések", amik tényleg csak a nyűgnek vannak.

pedig én már jó rég nem lakom otthon, de mégis.

reménykedj, hogy még nem fizették be. Könyörögj, hogy ne vegyenek inkább semmit. rengeteg pénzt kell rákölteni egy ilyen ócskavasra, a gatyád is rámegy.

2017. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Anno saját magamnak vettem egy régi kocsit amivel csak szívtam de tanulni jó volt. Ha megvették használd pár hónapot hagy örüljenek és aztán add el. Ezek után nem sérted meg őket és még jól is jársz ha hozzá teszel és veszel egy neked megfelelőt. Ha tényleg egy vacak és megadja magát akkor még hamarabb túladhatsz rajta és piszkálni se fognak.
2017. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ülj le velük értelmesen beszélni.Mondd el,hogy nagyon örülsz és köszönöd,hogy besegítenek a vásárlásba anyagilag.

DE te úgy vagy vele,hogyha már vesztek,akkor jót vegyetek, ne olyat,ami többet lesz szerelőnél,mint nálad. És ráköltheted az összes pénzed és még jó se lesz.

Mondd meg nekik,hogy milyen kocsit szeretnél és hogy inkább várjatok vele,amíg te is tudsz gyűjtögetni hozzá, ne ugorjanak bele most azonnal egy olyan kocsiba,ami nem jó.

Inkább gyűjtesz még hozzá 1 évet, de akkor már jót vesztek belőle.

Tényleg nincs értelme megvenni ha annyira rossz állapotban van.

Nem vagyok rá büszke, de mi is adtunk már el úgy autót,hogy annyira szar volt,hogy azon imádkoztunk,hogy amíg megveszi és elhajt ne álljon le alatta. És hidd el rengetegen vannak így vele.Rájönnek,hogy szar a kocsi, annyira megcsináltatják,hogy még éppen el lehessen adni egy baleknak,aki nem ért hozzá.Aztán a balek is rájön rövidesen hogy szar és igyekszik tovább adni rajta..Rengeteg ilyen van, több autószerelő ismerősöm is van,ők jobban belelátnak ebbe.

Én egyébként más területeken is így vagyok vele,hogyha már veszek,akkor jót vegyek.Cipőből is megvehetem 5-10 ezerért a kínait, ami egy szezont sem bír ki.Vagy vehetek 20-30 ezerért kicsit jobb kategóriásat,ami több év múlva is olyan lesz,mintha új lenne(kicsi ápolással tényleg újnak néznek ki a több éves cipőim is).

Egy autó meg még nagyobb összeg, ha rosszat veszel sokat bukhatsz rajta

2017. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, valószínűleg egy ócskavasat akarnak venni a szüleid. A családban is van egy 23 éves Suzuki, minden hónapban több napot tölt szervizben, már egy katasztrófa, és egyetlen eredeti alkatrész sincs benne... marhára nem éri meg egy ilyen autót venni, de a szüleid nem látnak túl azon, hogy "óccó, óccó"! A mamám ilyen, aki vesz egy 15. krumplihámozót is a Tescóban, ha le van értékelve. Ez az élete, hogy az akciókat figyeli, de a világon semmilyen más szempontot nem vesz figyelembe vásárlásnál. :D


Ültesd le a szüleid, és mondd meg, hogy neked nem kell olyan kocsi, amit havonta szervizelhetsz, tiszta pénzkidobás. Csak azért ne engedd, hogy zabálja az ócskavas a nehezen megkeresett pénzed, mert az "ajándék". Lehet, hogy kicsit megbántod a szüleidet, de ez van, nem mindenki tud gondolkodni.

2017. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!