Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy van barátom?

Figyelt kérdés
Kicsit több, mint 1 hónapja vagyunk együtt a barátommal, de nem tudom, hogy mondjam el a szüleimnek és a testvéremnek. Nővéremnek még nem volt senkije, ezért sem tudom igazán. Néha már beszéltünk családi szinten a fiúról (de nem úgy, mint a barátom) és nem igazán néznek rá jó szemmel. Ilyenkor hogy mondjam el nekik? 14/L, 15/f

2017. márc. 19. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha 14 éves lányom lenne, nyugodtabb lennék, ha tudnám, ki az a fiú. Tehát: Anya, Apa, szeretnék bemutatni valakit, vasárnap délután eljöhet hozzánk? (És akkor meg fogják kérdezni ki az, és beszélhetsz róla.)

A fiú pegig vigyen anyukádnak pár szál virágot. A többieknek nem kell semmi, csak anyukádnak.

2017. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Én előkészíteném egy kicsit a terepet a helyedben. Elmondanám, hogy X.Y.-nak hívják, 15 éves, rendes gyerek(nem etnikum - cigány, néger stb.), a szülei ezzel és ezzel foglalkoznak(nem betörők és nem segélyre pályázó ingyenélők).


Nekem pl. anyukámnak annó mindig ezzel voltak annó fenntartásai. Egy 4,5 éve boldog párkapcsolatban élő, idén júniusban már 35 éves pasi.

2017. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Anya,apa,nővérem...van barátom! :)
2017. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon kell bemutatnom, mert ismerik, csak nem tudják, hogy együtt vagyunk...
2017. márc. 19. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
A barát (főként az első) bemutatása a családnak azért valóban úgy működik, ahogy valaki feljebb írta. Tehát hiába ismerik amúgy, de most barát státuszban fog először megjelenni a család előtt.
2017. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy nem értek a lovakhoz,de ha simán csak felmentek hozzátok együtt az is elég,nem kell mondani semmit,csak isztok egy üdítőt,beszélgettek stb.(feltéve hogy nem szokott nálatok lenni)Utánna mikor elmegy úgyis rákérdeznek a szüleid és elmondják a véleményüket is.

Amikor ennyi idős voltam a barátnőm,így tálalta a szüleinek...de persze lehet megbeszélve jobb,viszont így is jól jön ki a dolog szerintem,ha nem mered felhozni a témát.Arra figyelj hogy ne legyen nekik kellemetlen a látogatás,csak isztok,csináltok valami és mentek tovább,vagy a barátod megy a dolgára te pedig utánna már könnyen fel tudod hozni a témát.

2017. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!