Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam meg a szüleim...

Coocoo kérdése:

Hogy magyarázzam meg a szüleimnek, hogy nem a barátom alkoholista, és nem ő visz a rosszba, hanem én magam?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt részegen jöttünk haza (hozzánk), én rosszul is lettem, amit ők végignéztek :S A lényeg h azóta két napja hallgatom h a barátom biztos alkoholista mert minden péntek-szombaton jár bulizni (én is járok...), meg h biztos ő vitt a rosszba leitatott stb és nem is akarják h találkozzak vele többet szerintük nincs jó hatással rám és nem fognak vele elengedni bulizni. És hiába magyarázom nekik h iszok én magamtól nem kell biztatni, nem hiszik el azt hiszik őt védem stb biztos ő a hibás. Meg h neki kellett volna figyelnie rám mert egy évvel idősebb (és akkor mi van??? Meg különben is tudok én figyelni magamra). És nekem ez rosszul esik h igazságtalanul bántják :( Ami meg még rosszabb h nem akarnak elengedni vele sehova :( Ma is úgy volt h átjön de mondtam neki h most inkább ne :S Azt is mondtam már nekik h ilyen idősen mindenki iszik de azt mondták h eddig sosem jöttem haza így (dehogynem, csak nem keltek fel rá de ezt nyilván nem fogom mondani nekik!!)

Most mit tegyek?

16/F


2017. jan. 8. 10:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
En kivagnalak a fenebe, 16 evesen reszegen tamolyogsz haza, ket napig beteg vagy, es ezt megcsinalod minden heten. A baratoddal meg torodjenek a szulei.
2017. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

,,ilyen idősen mindenki iszik''

Megcáfolnám. Én sem, barátnőim sem, néha belekóstolok abba a borba/pálinkába, amit Apum csinál, de ő szokott megkínálni :D

Egyébként meg alkohol nélkül is lehet jól szórakozni...

Gondolom azelőtt, mielőtt összejöttél ezzel a lánnyal, akkor még nem ennyit ittál, és ilyen gyakran, így jogos a szüleid feltételezése. Nyilván egyik szülő sem akar arra felkelni az éjszaka közepén, hogy a fiúk (aki amúgy kiskorú) mattrészegen hány a fürdőszobában.

Én a helyedben bocsánatot kérnék a szüleimtől, és mondanám, hogy máskor mértékkel iszok.

2017. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

"szerintük nincs jó hatással rám" Ez nyilvánvalóan igaz.


"iszok én magamtól nem kell biztatni" Ezt szégyellned kellne, nem dicsekedni vele....


"Meg különben is tudok én figyelni magamra" Nyilvánvalóan nem igaz. különben tizenhat évesen nem így állnál a dolgokhoz.


"Ami meg még rosszabb h nem akarnak elengedni vele sehova " én se engednélek.


"azt mondták h eddig sosem jöttem haza így (dehogynem, csak nem keltek fel rá de ezt nyilván nem fogom mondani nekik!!)" vagyis iszol. hazudozol, és rosszul esik hogy a szintén piás haveroddal nem akarnak elengedni? Gondold már át mit csinálsz.


Azt mondod nem a barátod alkoholista - vagyis magadat annak tartod. a szüleid jól teszik ha visszatartanak a még több ivástól. Már ennyi idősen gallyra akarod vágni az életed?

2017. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ennyit inni minden héten most véletlenül ittam annyit h rosszul lettem
2017. jan. 8. 10:54
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Jó duma, véletlenül... Hogy lehet véletlenül inni?
2017. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy most magadat hazudtoltat meg, te írtad hogy máskor is részegen lógtál haza.
2017. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Mi a fene nagy bajod van 16 évesen, hogy piálnod kell?

Amikor én voltam ennyi idős(2008-ban szóval nem az ősidőkben) akkor sem volt ez divat, hogy hulla részegek legyünk minden héten.


Jól teszik, hogy nem is engednek sehova. Meg hulla részegen hogy tudsz magadra vigyázni?

2017. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Sztem hagyd pihenni a dolgot. Hiába magyarázkodsz, a szüleid féltenek ettől az egésztől. Én is szétittam a fiatal éveim. Voltak hülye húzásaim is. Utólag megvallva, semmi értelme nem volt. Most is szívesen iszom a haverokkal, de fura visszagondolni arra hogy sokszor napokig piáztunk csak azért hogy jól be legyünk b...va. Nem sok értelme van. Néha jó dolog, de igazából azon a ponton érdemes megállni, amikor másnap még simán fel tudsz kelni fejfájás nélkül... utólag mindig erre jöttem rá. De akkor már mindig késő volt :D
2017. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Jó lehet hogy hülyén írtam le!

Szal nem vok alkoholista! El szoktunk menni minden pénteken meg szombaton de általában nem iszok ennyit csak néha sikerül ilyen sokat véletlenül. De nem gyakran de azért előfordult már!

2017. jan. 8. 11:00
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarom az észt osztani, de gondolj bele ha valahol annyira rosszul leszel, hogy ott fogsz kihulni az utcán... Tudni kellene hol az állj, megértem a szuleidet.
2017. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!