Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az apàm mikor iszik akkor lekezelően beszél anyàmmal pl ilyeneket mond hogy te csak fogd be meg ehez hasonlokat!Multkor hazajött volt a fejében és megkérdezte de nem szépen hogy amit tesom hozott kajàt megettük e ugy tette fel mintha vmi bűnt követtünk volna el!

2017. márc. 20. 13:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Erre vàlaszoltam én is hogy persze ettünk belőle és anyàm is ezt vàlaszolta és erre csak annyit mondott hogy velünk nem lehet normàlisan beszélni!Mostanàban egyre többszőr beszél többesszàmban de anyàmat szidja engem nem szid !De volt màr koràbban hogy ősszekaptam apàmmal elég csunyàn mert mondtam neki hogy pihenni szeretnék ő persze ittasan akart beszêlgetni és akkor lesenkizett kb!
2017. márc. 20. 13:36
 2/10 anonim ***** válasza:

alkoholproblémával sajnos hozzáértés nélkül nem lehet sokmindent csinálni.

az alkohol arra való hogy társaságban együtt ívva kicsit jobban érezzük magunkat.

aki arra használja hogy tönkretegye vele a család jó hangulatát azzal csak kétfélét lehet csinálni:

támogatni abban hogy szakember segítségével a helyes útra visszatérjen vagy ha erre nem hajlandó, otthagyni.

2017. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
51%

Szerintem,ha a lekezelés zavar,akkor gondolkodj el az ő állapotán (esetleg miért iszik.)De az esetleges okok elég bonyolultak lehetnek,lehet te se tudod.

Ajánlom próbálj meg esetleg beszélni vele,csak végső esetben beszéld meg a család többi részével mások beavatasat a család ugyeibe (de ez tényleg a család dontese)

2017. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos Aki iszik, annál ettől még sokkal durvább dolgok is elő szoktak fordulni.


Ha Apád le akar szokni az ivásról, tudok olyan szervezetet ajánlani, ami segít ebben Neki; de amíg Ő maga nem akar leszokni addig a fejetek tetejére is állhattok, akkor sem fog leszokni.

2017. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eljàrt pszichologushoz de nem sokàig akkor is azért mert azt mondta neki anyàm hogy elvàlik ha nem kezelteti magát ennek kb 1éve azota hogy anyàm megbocsàjtott neki ujra kezdte !Mert majdnem megcsalta anyàmat !
2017. márc. 20. 15:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Azzal nekem nem lenne gond ha néha inna de folyton kötöszködik de csak akkor ha ittas ha józan akkor meg nem tud intézkedni csak anyàmnak dirigàl meg lecseszi ha nem jol csinàk vmit !Ha pl kellene itthon vmi akkor nem intézkedik pedig van ismerőse aki tudna segiteni akkor meg sem mukkan anyàm intézkedik !
2017. márc. 20. 15:44
 7/10 anonim válasza:
Kedves kérdező ezt az ügyet mint látom határozottan kéne kezelni,másképp semmi értelme.És rá kell venni a szép lassú leszokasra vagy az adag drasztikus csokkentesere.Ennél az esetnél szerintem már jol jonne a rendszeres pszichologus latogatas.
2017. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos te nem sok mindent tudsz csinálni. Anyukád már igen, ő próbálkozhatna keményebben fellépni, hogy akkor kezdje el újra a terápiát, de ha nem, ennél komolyabb lépésekre is szükség lehet.

Hogy anyud egyszer már megbocsátott, csak azért gáz, mert sok feleség hajlamos mindent mindig megbocsátani, ennél sokkal durvább dolgokat is.

Foglalkozzatok sokat a témával, adj neki ötleteket, hogy kezdjen változni a helyzet. Ha nem fog változni, legalább tudjátok meg mielőbb.

2017. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kedves kérdező ezt az ügyet mint látom határozottan kéne kezelni,másképp semmi értelme.És rá kell venni a szép lassú leszokasra vagy az adag drasztikus csokkentesere.Ennél az esetnél szerintem már jol jonne a rendszeres pszichologus latogatas."


A pszichológus nem ér semmit.

Az italról pedig fokozatosan leszokni, vagy (ha valaki már függő, és itt a leírás alapján ez valószínű) csökkenteni az adagot nem lehet.

Azt radikálisan le kell tenni!

2017. márc. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy szervezet, amelyik ESETLEG segíthet (de csak ha Apád maga is akar változni):


[link]

2017. márc. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!