Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy olyan ember,...

Mit tehet egy olyan ember, aki nem képes megbocsátani a szüleinek?

Figyelt kérdés
Nagy dolgok miatt. Felnőtt emberről van szó.
2017. márc. 24. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha rólad van szó, akkor ne emészd magad. Ha úgy érzed, hogy nem tudsz megbocsátani, akkor ne tedd. A megbocsátás egyébként is túl van értékelve a társadalom által. Attól, hogy következetes vagy, még nem vagy gonosz. A megbocsátás az esetek többségében nem jószívűség kérdése, hanem balekságé.
2017. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Aki nem képes megbocsátani, senkitől ne várjon megbocsátást.
2017. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Megbocsátani "muszáj", mert amíg nem teszed addig csak magadat emészted. Felejteni nem szabad, mert az olyan mint ha a tapasztalataidat dobnád ki az ablakon. Apámnak én sem fogok soha megbocsánatni, mégsem haragszom rá. Egyszerűen nem vagyok rá kíváncsi.
2017. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A nagy lélek képes bármit megbocsájtani. Azzal, hogy megbocsájtasz valakinek valamit, még nem jelenti azt, hogy onnantól kezdve jóban kell lennetek. Az is valami, ha megbocsájtasz neki, lelépsz és messze elkerülöd az illetőt. Nem is értük kell megbocsájtani, hanem saját magadért, hogy ne emészd magad ezen. Maga az őszinte megbocsájtás azt jelenti, hogy túl tetted magad a dolgon és már nem rágódsz rajta, és szerintem ez fontos.
2017. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!