Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tud az ember megbocsátani...

Hogy tud az ember megbocsátani magának 20 elmulasztott évet?

Figyelt kérdés
szeretet ,gyermek, társ ,értelmes- hasznos élet nélkül..
2013. jan. 13. 01:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Igazából most azt szeretnéd, hogy filozofáljak az élet értelméről és az idő múlásáról?
2013. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

első,valami kapaszkodó vagy tápont kéne.pl a még pár év és megölöm magam mert úgyis mindegy, vagy..megtalálom a titkos erőforrást amit közel 20 éve nem..(?)

Valami támpont kéne, reális támpont..

Olyasmi az életem hogy kicsi jó és utána 'képszakadás'. évekig.Semmi állandóság és folyamat nincs benne..

2013. jan. 13. 01:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan gondolkodva, nem egy álmot kergetve. Nem kell ideologizálni a nem létező családot. Milliónyi ember pont azért érzi veszteségnek a múltat, mert házasodott, gyereke lett, a házasság nem sikerült, a gyerek a világ másik végére költözött, ő pedig ugyanolyan egyedül van mint ha bele sem vágott volna a családosdiba. Mindig a jelent kell a lehető legjobbá tenni, nem az elmulasztott csodán ábrándozni.
2013. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
94%
ismerős probléma... kérdés, hogy létezik-e jó válasz
2013. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés.
2013. jan. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sikerült, mert közben rájöttem, hogy soha nem is akartam férjet, gyermeket, egyedül érzem jól magam.
2013. jan. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Rossz a hozzáállásod. Inkább azt keresd, mit tehetnél a boldogságodért, a jövődért. Ne a múlton keseregj. Sehova sem vezet.
2013. jan. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
2013. jan. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés: mennyiből kell levonni azt a 20 évet? Mert ha most 60 vagy, akkor olyan nagy változásban nem reménykedhetsz, ami az értelmesebb életvitelt jelenti. 60 évesen sokszor eszébe juthat az embernek, értelme volt ennek így, ahogy volt?

Ha 40-ből vonod ki a húszat, akkor még nagy a lehetőség előtted. De ehhez neked is sokat kell tenni. Szerethetővé válni, hogy te is szerethess. Hinni abban, hogy a gyermek nem csak nyűg, hanem az élet értelme,az életünk folytatása, s olyan nevelést adni neki, hogy életünk öröme is lehessen. Társ? Fele-fele.Legalább annyit feccölni a kapcsolatba, amennyit elvárok a társamtól. Hű de nehéz. Meg kiválasztani ezrekből jó szemmel azt, aki méltó arra, hogy a másik felem legyen, s én is méltó vagyok hozzá. Értelmes, hasznos élet? Hát ez a világ, ami most van körülöttünk, éppen az értelmes, hasznos élet ellen dolgozik, mert nincs is szükség értelmes, hasznos emberekre. Tudnod kell, mitől leszel harmóniában önmagaddal. Becsülöd-e a tudást, a korrekt viselkedést, a másokhoz való udvarias közelítést, a viszonzás nélküli segítést. Ez sem könnyű, és nem megy aktivitás nélkül. A legrosszabb, amit tehetsz: merengeni az elmulasztott éveken.

2013. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágódj a múlton, ha egyszer az volt a sorsod, akkor annak a 20 évnek a tapasztalatait viszed magaddal tovább, vagy adod tovább a náladnál fiatalabbaknak. Egész biztosan volt értelme annak is, nem biztos, hogy minden világossá válik előttünk már akkor, amikor történik!


Mindegy hány éves vagy, a lényeg, hogy legyenek terveid! Elérhető, megvalósítható terveket szőjj, és dolgozd ki a megvalósítás lépéseit is!


De tibeti tanítás szerint, vigyázni kell:

"Aki egyik szemét mindig a távoli célon tartja, könnyen elvétheti az oda-vezető lépést"

Vagyis tudod, mit akarsz elérni, de elsősorban a mával foglalkozz, majd az elvezet a jövőhöz.

2013. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!