Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tud az ember megbocsatani...

Hogy tud az ember megbocsatani maganak?

Figyelt kérdés
Vizsgaidoszak van ugyhogy kulonosen sokszor ugranak be kellemetlen emlekek es elvonjak a figyelmem a tanulastol... Folyton beugrik sok baromi kellemetlen, kinos vagy rossz elmeny amit nem is hiszem el hogy en csinaltam. Igazan nagy kaliberu talan csak 1 van amit 13 evesen csinaltam, de mar 22 vagyok!!! Nem mulik el. Allandoan eszembe jutnak olyan dolgok hogy konyorogtem jobb jegyert egy tanarnak, hogy milyen szornyusegeket irtam egy volt baratomnak amikor mar megromlott a kapcsolatunk vagy, hogy az ostobasagra is peldat hozzak, amikor "viccbol" leped.filoztam egy vendeglatomat, pedig meg se fordult a fejemben hogy megbantsam, igazabol mas se nagyon csak kicsuszott... Ilyenek kinoznak borzasztoan gyakran es sokat pedig mar a nagy reszuk regen volt. Nem hiszek abban hogy egy vallranditassal intezzuk el hogy "senki se tokeletes", de mar annyit kinoztam magam hogy szerintem megbunhodtem ezekert. Megis folyamatosan eszembe jutnak es allando szegyenben elek. Mas is van ezzel igy? Hogy lehet megbocsatani magunknak?
2013. máj. 21. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg tudatosan más dolgokra gondolni amikor ezek eszedbe jutnak.
2013. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, hogy mindenki követ el hibákat. Nem szenvedhetsz ilyenek miatt egész életeden át. Azok, akiket megbántottál, talán már rég el is felejtették az esetet.

A fontos az, ahogyan MOST élsz, amiket MOST csinálsz! A múlt az múlt! Arra törekedj, hogy a jelenben "jól viselkedj" :-)

2013. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kettőnek igaza van.! Próbálj meg mással foglalkozni mint pl a tanulás. És h tudd más is csinált baromságokat. Én kb 13 évesen vendégségbe társaságba véletlenül kezet fogtam egy öreg nénivel véletlenül mert azt hittem h öregúr és mikor rájöttem elszaladtam. Ilyen hülyeségek miatt én is sokáig őröltem magam de ma már nem foglalkozok vele.
2013. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen érzés ez, fiatalabb koromban nekem is volt sokminden, amin sokáig rágódtam, hogy mennyire ciki volt, mennyire nem kellett volna. Szerintem emberfüggő, hogy mennyire kínlódik valaki ezen érzésekkel, és hogy mikor felejti el ezeket.

Szerintem az idő ami leginkább segít, és ha más környezetbe kerül az ember, továbbá ha lát maga is másokat, amint kissé kínos dolgokat csinálnak. (Ha mást is látunk szerencsétlenkedni, akkor rájövünk, hogy nem is olyan szörnyű dolgok ezek. Hisz talán csak én és egy másik vadidegen láttuk, amint xy csinál valami bénaságot. Foglalkozunk vele? Világgá kürtöljük, hogy xy de vicces volt? Elég valószínű, hogy nem, lehet észre sem vesszük, csak xy érzi úgy, hogy rajta volt a világ szeme... Ha meg mégis észrevettük, hát megértjük, mindenkivel megesik ez vagy az....)


Amíg iskolás az ember, addig jobban kínos a kínos, mert a társak gyerekesek, és mindenen röhögnek, ezért is érzünk akkortájt mindent nagyon súlyosnak...

Később felnőtt emberek között meg már az ciki, amikor valaki minden olyanon röhög, minden olyat megszól, amit más csinált és kissé tényleg kínos...



Én is évekig rágtam magam sok hülyeségemen, de már nem kínoznak ezek. Talán úgy 25-28 éves korom óta nem görcsölök sem a régi, sem az aktuális bénázásaim miatt. Azóta tudom lazábban venni a dolgokat. Pedig akkor is csináltam olyasmiket, amiket legszívesebben visszaszívtam volna... :-)

2013. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Na egy vizsga már tuti bukta :( Kösz agy grrrr
2013. máj. 22. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor két dolgot tehetsz:

Vagy ez is megy a listába, amin életed végéig rágódsz, vagy valami technikával tudatosan eltereled a figyelmed.

Amire fordítod a figyelmed, arra megy az energiád. Erősíted az emlékedet, így ha folyton rágondolsz hatalmas lesz. Több dolog, pl. agykontrollos gyakorlat, meditáció vagy ima is tud ezen segíteni. Egy idő után egyre kevésbé lesz rá szükség.

2013. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg koncentrálj a pozitív dolgaidra, milyen klassz dolgokat tettél, amire büszke lehetsz. Mindig, ha valamilyen sikered van, veregesd vállon magad, dicsérd meg magad, jegyezd meg, (papírra írd le!) hogy milyen érzés. Ezeket idézd fel mindig, és erősítsd magadban, hogy értékes ember vagy.
2013. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz könyveket olvasni, és ajánlhatok egyet: Bocsáss meg magadnak - Bencés lelkiségi füzetek sorozat (fényes fekete borítás)
2013. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!