Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennék, amiért...

Rossz ember lennék, amiért nem tudok megbocsátani anyámnak?

Figyelt kérdés

Röviden próbalom..

Gyerekként (5-15) testileg bántalmazott majd (16-19) amitől lehetett eltiltotz (nem engedett osztálytárshoz se, születésnapomon se, amelyek közül így egyet sem ünnepelhettem meg egyéb mást sem(futni, bicikli a városban))


Nemrég hazalátogattam de nem volt kedvem beszélni vele.. Nem rég kiderült, hogy daganatos beteg..

Sírni lenne kedvem.. Talán azért, mert rossz ember vagyok.. Nem szóltam hozzá.. (és utána tudtam meg) nem tudom mit kezdjek ezzel az egésszel.. Nem esik jól az sem ha az ételt amit készített eszem.. De ha meg is bocsátanék neki, nem tudnék úgy gondolni rá, mintha minden rendben lenne. Volt, hogy felkeltem hajnalban és azt éreztem, hogy szeretem anyámat.. De eszembe jutott, hogy hányszor végig kellett néznem, ahogy a testvéreimet megveri, minden kép él a fejemben.. De az anyám és beteg és bárcsak tudnám mit tegyek..


2016. márc. 4. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Nem ismerjük anyukád, nehéz lesz, csak találgatunk. Úgy érzem, hogy az lenne a jó, ha neki mondanád, hangosan: megbocsátok neked mindent. Talán még azt is elmondhatnád, hogy sokszor fájt, hogy vertél minket, hogy nem engedtél el, de megbocsátok neked.


"De ha meg is bocsátanék neki, nem tudnék úgy gondolni rá, mintha minden rendben lenne."

Ezzel most ne törődj, mert ez csak fantáziálás, az hogy a beszélgetés után mi lesz, nem tudhatod. te ezzel egy igaz cselekedetet teszel és a te szempontodból ez a jó és segítő.


"A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti."

"Nem ismerjük a világegyetem célját, de azt tudjuk, hogy a tiszta gondolkodás és az igazságos cselekedet segíti a céljait, még ha azok sosem tárulnak is fel előttünk."

Jorge Luis Borges

[link]

2016. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz ember, megvan az okod arra, hogy így érezz. Minden ember megkapja az élettől valamilyen formában, amit ő tesz/ad. A jót és a rosszat is. Te elég, ha magadon könnyítesz, ha tudomásul veszed, hogy anyád csak ezt tudta adni valamiért. Az én családomban túl sok a színjátszó, a valóság nem olyan szép, amilyennek mutatják kifelé. Nem szeretek a családommal lenni.
2016. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

23.47.

Bár úgy lenne, ahogy írod. Nem kapja meg -úgy általában- mindenki, amit érdemel. Se a jót, se a rosszat.


Nem biztos, hogy "meg kell bocsátani". egyszerűen elfogadni a most adott helyzetet, és tenni, ami jön, a legjobban, ahogy tudod. Hogy később ne lehessen lelkiismeretfurdalásod. Akár kapsz érte valamit, akár nem, akár azt, amit érdemelnél, akár nem.

És attól függetlenül, hogy az anyukád azt érdemli-e, amit most kap, vagy nem.


Valahogy mostanában divattá vált nemcsak hogy elítélni a múltbeli cselekedetekért a rokonokat, barátokat, hanem egyben végrehajtóvá is válni, végrehajtani a kiszabott ítéletünket. Nem hiszem, hogy jóra vezet, attól, hogy valakit esetleg jogosan is megbüntetünk, nem biztos, hogy jobban fogjuk érezni magunkat.

Legalábbis én úgy látom.

2016. márc. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!