Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a gyermeketek...

Mit tennétek, ha a gyermeketek addig kitűnő tanulmányi eredménye jelentősen leromlana?

Figyelt kérdés
Hogyan reagálnátok rá? Eltiltanátok azoktól a dolgoktól, amiket szeret csinálni?
2017. márc. 26. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Megpróbálnék rájönni, hogy miért..
2017. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is megkeresném a romlás okát.


Másodszor az eltiltás semmit sem ér, mert attól, hogy pl nem internetezhet, még nem fog tanulni.

2017. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Ez egyik évről a másikra történt? Azért kérdezem mert 8.ba kitünő voltam még 9.be 3-4es,mert nehezebb volt az anyag meg kellett egy kis idő hogy belerázódjak.


Vagy egyik hónapról a másikra? Ebben az esetben elbeszélgetnék vele a jövőjéről és megkérném hogy magyarázza el hogy mi nem megy valamint hogy miért nem megy. Tiltani nem érdemes. Amikor engem tiltottak addig oda figyeltem a jegyeimre amég föl nem oldták a tiltást majd visszacsúsztam,de amikor a szüleim leültek velem beszélni összekaptam magam.

2017. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Szankciókat vezetnék be, igen. Ha azért ront, mert nem érti az anyagot, akkor nem büntetném, hanem magántanárhoz járatnám, ám ha azért mert lusta disznó, akkor igen is eltiltanám.
2017. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Először is tudni akarnám mi okozza.Bántja-e valaki, lelki gondjai vannak, vagy csak bulizik, szórakozik, netezik és simán lusta tanulni- ha az utóbbi , lennének szankciók, egyébként megpróbálnék segíteni hogy megoldódjon a gond.
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Tiltással szerintem sem lehet semmit elérni. Ha eltiltod a telefontól, géptől, akkor csak mérges lesz rád, és bosszúból csak azért sem fog tanulni.


Igen, meg kell keresni az okát. Valamint nem írtál arról, hogy a szorgalma is rosszabb lett, vagy csak a jegyei? Továbbra is leül délután tanulni, vagy már nem érdekli a tanulás? Minden tantárgyból rontott, vagy csak egy-kettőből?

Arról sem írtál, mennyi idős, máshogy kezel az ember egy 10 évest, mint egy 17 évest.


Szóval kicsit több háttérinfó jó lenne, de a tiltással szerintem nem lehet az ilyet megoldani.

2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én az apa vagyok. A lányunk most 6. osztályos, 5. év végére már kicsit romlottak a jegyei, de nem vészesen. Mostanra viszont a félévije tele volt hármasokkal és azóta már az osztályfőnök is felhívta a feleségemet, hogy sok az egyese a gyereknek. Mi a feleségemmel válófélben vagyunk. Én szinte biztos vagyok benne, hogy innen ered a gond, nagyon érzékeny és családcentrikus a lányom, a viselkedésén is látszódik, hogy mennyire megviseli az itthoni légkör. Nem érdekli a tanulás szinte egyáltalán, mint ahogy más dolgok sem amiket szívesen csinált régebben (a zenetanára is szólt már, hogy semmit nem gyakorol az utóbbi időben). Az anyja a félévije után azonnal eltiltotta mindentől (internettől, barátoktól) anélkül, hogy beszélgetni próbált volna vele, vagy egyszer is megkérdezte volna hogy mi a baj. A kislány következő hónapra hatalmas összegű telefonszámlát csinált (sokat van itthon egyedül, én szinte egész nap dolgozom, az anyja meg van, hogy napokra eltűnik az új pasijával). Kiderült, hogy mivel a facebooktól és egyebektől el lett tiltva, telefonon beszélgetett a barátnőivel. A jegyei semmit sem javultak, de a feleségem akkor sem látja be, hogy nem ez a megoldás.
2017. márc. 26. 15:18
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
A leírtak alapján egészen biztos, hogy a válás az oka. De az nem megoldás, hogy el van tiltva az internettől. Lehet, hogy ha a szüleivel nem akarja megbeszélni a dolgokat, akkor a barátaival megbeszélné, segíthetnének neki, hogy ne érezze magát rosszul. Szerintem el kellene beszélgetnetek vele, megmondani neki, hogy nincs egyedül... Nem biztos, hogy saját elhatározása miatt nem tanul, lehet, hogy a lelki állapota miatt nem megy neki.
2017. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Valószínü három oka van.

AZ egyik a válás, amit jóllátsz.

A másik, hogy az agy ebben a kroban áll át a befogadásról tanulásra. Vagy is eddig minden ragadt rá amit hallott, látott, most már viszont tanulnia kell, hogy megmaradjon benne.

Harmadik, hogy elkezdödött a pubertás kor, és ilyenkor az agy sem fog úgy, a hormonok játszanak vele ezerrel.


A legnagyobb baj, hogy az anyukáknak ekkor nagyon nagy az elvárás, szeretnék, ha a gyerek olyan lenne amilyen ök vagy amilyen ök nem tudtak lenni.


Ezek az összeségek okozzák a problémát. Megoldás, hogy igen is leülni a gyerekkel tanulni, ha egy egy tananyag nem megy, akkor vagy segítséget kérni, vagy más honnan segíteni. A másik, hogy beszélgetni vele minden nap. Minden nap leülni vele reggelizni, vacsorázni és ott egyszerü kérdésekkel, hogy mi volt jó a mai napodban, mi volt rossz a mai napon? Csináltatok ezt meg azt ma? Elmentetek a barátnökkel délután fagyizni? Konkrét kérdéseket feltenni, és így egy két nap vagy hét után esetleg jobban bele látsz a gyereked fejébe.


Tiltásnak semmi haszna nicsne, csak dacot vált ki a gyerekböl...

De szankciókat kell hozni. Pl ha megint egyest hozol akkor minden nap a tananyagot hangosan olvasod fel... Gondolhatod hogy egy 6-as gyerek sem akarja az aznapi leckjét apukának hangosan olvasgatni.


A legfontosabb a gyereknevelésben, hogy a büntetés össze függjön a bünnel. Vagy is ha a gyerek olyan oldalakat néz a neten ami nem neki való, vagy olyankor netezik amikor tilos, akkor ok hogy nettilalmat adtok neki.

2017. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Egyértelműen a válás miatt van. Ha erre még rátromfoltok veszekedéssel meg tiltásokkal, abból jó nem fog kisülni.


Ha lehet, érdemes elmenni vele gyerekpszichológushoz, ő adhat tanácsokat, hogy hogyan érdemes a gyerekkel foglalkozni ilyenkor.


Sok gyerek magát hibáztatja a szülei válásakor (még ha ezt tudatosan nem is fogalmazzák meg). Valamilyen szinten meg kellene élnie, hogy őfelé nem változik meg a szülei hozzáállása még akkor sem, ha elváltak. Amennyire lehet, kell vele tanulni, közösen házit írni stb.

2017. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!