Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem anyámat, hogy...

Hogyan kezeljem anyámat, hogy elviselhető legyen a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Anyám igazi mártír-típus, amit én már alapjáraton nezen viselek el, de ezen mondjuk úgy, túllendültem az évek alatt.

Ahogyan azon is, hogy gyakorlatilag a gyerekkorom egy rakat $zar volt (közvetve leginkább neki köszönhetően, de mindig próbáltam előre nézni. Bár ez a tényeken valljuk be, nem változtat.)

Amitől kezdek megőrülni, a folyamatos bírálás a gyereknevelésemmel kapcsolatban.

Másról nem tud beszélni, mint hogy mi mindent csinálok rosszul a gyerekkel (a nagyobbikkal) kapcsolatban, milyen anya vagyok, lelki beteg lesz a gyerekem, stb. Évek óta ez megy, de újabban kihozta belőlem, hogy az ő dolgaival szembesítettem többször. Ilyenkor vagy terel, vagy elviharzik, rám nyomja a telefont, vagy ami a legjobb, letagadja.


Nagyon kezdek besokallni. Lányom szereti, nem akarom eltiltani az unokáktól (bár a kisebbikért annyira nem kapkod, a nagy a minden), meg nem akarom lezárni vele véglegesen, de ezt így nagyon nem bírom már tovább.



2017. márc. 28. 10:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pont mint anyám az is mindenbe beleszol,megszol,semmi nem tetszik neki,mindig mendenért én vagyok hibás ,volt ugy hogy hónapokig nem beszéltem vele nem ment át hozá 10 percre lakom töle.ő nem jőhet át hozánk mert csak kritizálni tud mindent,és felidegesit .kitaláltam hogy neki csak jó dolgokat mondok el vagy semmlegest ez müködik,viszont ő is őregebb lett meg én is igy már elfogadtam őt ilyenek egy picit talán változott,igy azért van amikor elmondom neki rosszabb dolgokat,is de ha olyanja van akkor továbra is szeret engem boszantani,kritizálni,viszont az sajna nálunk is jelen van hogy legkisebb gyerekemet a lányomat szereti anyu igazán ,viszont lányom meg nem kedveli anyukámat.
2017. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha nem viselkedik normálisen ne hivd fel,ne hivd át ne menj át hozá.ennyi,
2017. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Rossz dolgokat már én se mondom el, mert megmagyarázza, hogy "Hát igen, ez azért van, mert ha ezt meg azt nem így csináltad volna, akkor most...."

Na ez nekem nem kell.


A mellékes része, hogy nincs túl jó anyagi helyzetben és szokott kölcsön kérni. Eddig még oké, adtam nem egyszer.

Csak éppen az, hogy tőlem (2 gyerekes anyától) kér azért, hogy a semmirekellő, magában élő testvéremet segítse, mert az b*szik elmenni dolgozni... Na az kicsit kiakasztó.

2017. márc. 29. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!