Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelenthetem a szüleimet?

Feljelenthetem a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves vagyok, van egy húgom. A szüleimmel eléggé rossz a kapcsolatunk. Még mielőtt valaki belém kötne, igaz hogy nem értek ehhez.. De a szüleim nagyon rossz szülők :( nem is értem hogy hogyan születhettem meg.. Már kiskoromban sem volt jobb a helyzet. Nem foglalkoztak velem, nem mutatták ki hogy szeretnek. Ezért (gondolom én) kialakultak nálam lelki problémák. Tisztában vagyok velük, vagyis tudom hogy vannak, ennek ellenére nem vagyok képes vagy nem merek segítséget kérni senkitől se. Na mindegy. A szüleim nagyon önzők, nem régiben apám rászokott az E-cigire, és sokat költ rá, annyira hogy ennivalóra meg ilyenekre nem marad pénz. Anyámnak itt borult ki a bili, ezért kitalálta hogy itt fog minket hagyni az apámmal aki amúgy is önző. Meg mondta anyám hogy ő kér pénzt SAJÁT MAGÁNAK ennivalóra, mert nem érdekli a helyzetünk a húgommal.. Mondta hogy most foglalkozzon velünk apám, most vegyen ő nekünk ennivalót, de mivel ő önző ezért nem foglalkozna velünk.. Meg szüleim sokszor bántanak, kiskoromban vertek.. Most lelkileg bántanak, hogy milyen szar vagyok, hogy megfogok bukni, csak lelomboznak:'( nem bírom.. Legszívesebben elköltöznék.. ><

Mi lenne a megoldás? Mit tehetnék?:(

Bocsi a helyesírási hibákért, telefonon vagyok.



2017. márc. 29. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Telefonod látom, van.
2017. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
79%
Menj kollégiumba
2017. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

és mi van ha van telefonja már 15 évesen


más gyerek már 12 évesen kap telefont


itt az a lényeg segiteni kellene neki


aki tud segitsen

2017. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

3, nyilván azt akarta vele mondani az első, hogy olyan xar dolga nem lehet, ha telefont és internetet azért biztosítanak neki.


Persze, kérdező, feljelentheted őket. Mekkora kaland lesz ,ajd nevelointezetben élni, ha oda kerül a sor.

2017. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

És ugyan milyen váddal jelentse fel a szüleit? Csókolom rendőrnéni, tessék felírni anyukámat, mert rossz szülő, apukám meg e-cigizik? Ez így nem működik.

Kedves kérdező, a neten keresztül senki nem fog tudni neked segíteni. Keresd meg a sulidban az iskolapszichológust és mondd el neki a problémádat. De radikális megoldást ne várj. Nem fogják a szüleidet lecsukni, sem nevelőszülőkhöz adni téged, de pláne nem elköltöztetni.

Ha magadért akarsz tenni, akkor egyrészt tanuld meg kezelni a szüleid hülyeségét, másrészt pedig betöltöd a 16-ot és onnantól kezdve vállalhatsz diákmunkát, elkezdhetsz félretenni magadnak pénzt kajára, meg esetleg később költözésre vagy továbbtanulásra. Ez a leglogikusabb lépés.

2017. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Nagyszüleid? Messzi családtag? Szerezz egy pasit akár szereted akár nem és költözz hozzájuk a hugoddal
2017. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Akárkihez fordulhatsz ezzel, rokonhoz, tanáraidhoz, ofőhöz, háziorvoshoz, iskolaorvoshoz, családsegítőhöz, önkormányzathoz, gyámügyhöz. Mindegyik köteles hivatalból eljárást indítani. Itt az a panasz számít, hogy nem látnak el titeket, nem kaptok enni, ezt mondd mindenhol!
2017. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát én azt gondolom, hogy itt nem a rendőrség lenne a legjobb megoldás. Inkább pszichológus, hisz ő ért ehhez, és valahogy magadra kéne vonni a szüleid figyelmét. Ez alatt nem rossz dolgokat értek! Mindenesetre próbáld meg intelligens módon összehozni a családot, jó kapcs.-ot ápolni a szüleiddel. Üljetek le, beszéljétek meg! Továbbá a szüleid kapcsolatát is növeld!
2017. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 5-ös ezzel:

[link]

2017. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Bővebben:

[link]

2017. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!