Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő bezárhatja a 18 éves...

A szülő bezárhatja a 18 éves gyerekét?

Figyelt kérdés

Megteheti, hogy bezárja a szobájába, mert nem akarja, hogy találkozzon a barátjával?


Vagy 18 éves kor után a szülő nem korlátozhatja a gyerek helyváltoztatását?



Anya nem engedi, hogy találkozzak a barátommal és így akar minket távol tartani egymástól.

Szerinte ő belevinne engem a rossz dolgokba, pl.: cigi, drog, pia és csak a szexet akarná tőlem.


18/F



2017. ápr. 3. 15:31
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Véletlenül elírtam, 18/L akart lenni, mert lány vagyok.
2017. ápr. 3. 15:36
 2/40 anonim ***** válasza:
54%

"nem korlátozhatja a gyerek helyváltoztatását?"

Nem. De nem is köteles eltartani, mosni főzni rád...stb.


Miért nem lehet normális hangnemben emberi módon megbeszélni a dolgot???


Te meghallgatod a félelmeit, ő meg pl megismeri a barátodat, és akkor mindenki megnyugszik. Nem kell bezárni, szökni, veszekedni.

2017. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
44%
Nem korlátozhatja, de nem is köteles eltartani.
2017. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
50%

Elég nagy szégyen, hogy 18 évesen még mindig képtelen vagy leülni és komolyan elbeszélgetni édesanyáddal. Az ilyen "Ne szólj bele, ez az én életem, azt csinálok amit akarok" stílus nem visz előrébb. Nem akarom elhinni, hogy anyukád ne lenne vevő egy jó kis anya lánya beszélgetésre, ahol mindkét fél meghallgatja a másikat. Ha meg csak hisztizni tudsz 18 évesen is, akkor megértem, hogy a bezárással tud csak nálad elérni valamit.


A másik meg az, hogy miért gondolná, hogy belevisz majd ezekre a dolgokra? Mert ha tényleg egy olyanról beszélünk, aki heti egyszer a sárga földig issza magát, drogozik és cigi nélkül fél percet sem bír ki, akkor érthető, hogy félt.

2017. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
63%

Kiskorút sem zárhatja be, ez nem korfüggő. Személyi szabadság korlátozása, kiskorú esetén még veszélyeztetés is lehet. Btk.-ba ütközik.

Elsőnek abban igaza van, hogy le kéne szépen ülni megbeszélni.

Miért érzi úgy, hogy ez az egyetlen jó megoldás?

Mindig ilyen volt, vagy csak most ezzel a fiúval kapcsolatban érez így?

Ha utóbbi kérdésre igen a válasz, akkor vajon miért érezheti így? Lehet valami valóságalapja?

Barátot haza kell vinni, bemutatni, együtt megbeszélni.

Remélhetőleg anya megnyugszik, és probléma megoldva.

2017. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
46%

Nem korlátozhat. De ha nem alkalmazkodsz hozzá, megteheti, hogy elzavar otthonról. Nem köteles eltartani téged. Valamit valamiért.

Azért elgondolkodhatnál azon, hogy nincs-e neki igaza?

2017. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

Nem korlátozhat, ennyi idősen már azt csinálsz amit akarsz.Ha összeszeded a cuccaid és fogod magad, elköltözöl, akár a világ másik végére, akkor sem tehet semmit, jogilag felnőtt ember vagy, nem korlátozhat, nem zárhat be.

Viszont érdemes lenne leülni és megbeszélni vele a dolgokat.Mondd el neki,hogy már elég nagy vagy hozzá,hogy tudd kivel akarsz barátkozni,együtt lenni. A cigi/drog/pia/szex pedig választás kérdése.Ha nem akarod ezeket,akkor nem, rajtad múlik.De megjegyzem a drogon kívül mindegyiket csinálhatnád legálisan, szintén senkinek nem lehetne beleszólása.Te döntésed, próbáld vele megértetni, hogy észnél leszel,nem csinálsz hülyeséget stb.

És ne engedd,hogy bezárjon a szobába.Ne viselkedj kiskamaszként, ne tűrd el az ilyen viselkedést tőle.Igenis állj ki magadért .

És lehet segítene,ha bemutatnád neki a srácot.

18 évesen amúgy nem értem miért kell tűzzel-vassal tiltakozni azellen,hogy kapcsolatod legyen.Ez a normális.

2017. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
8%
Akkor menj és drogozz a pasiddal, de utána ne szaladj sírva anyucihoz, amikor baj történik.
2017. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
78%

18 éves korod utáni szülő törvényesen cselekvési szabadságodat semmiben sem korlátozhatja. Akkor sem, ha még tanulsz és tartásodról gondoskodik. Törvényesen kérhetsz tartásdíjat is, hogy ne otthon kelljen laknod.


Persze azért magyar tradíciók szerint szülők bőven beledumálnak még ennyi idősen is főleg lányaik életébe. Ha törvényes jogaiddal akarsz élni, akkor járhatsz úgy, hogy bíróság csak aprópénzt ítél meg tartásdíjnak (vagy azt sem, ha szülőknek ez saját tartásukat, vagy kiskorú tartását veszélyezteti), ők meg utána mondhatják, hogy na akkor isten áldjon...

2017. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
49%

Ez a kérdésed vicc akart lenni, vagy valami teszt kérdés?


Mert nekem erről ez a vicc jutott eszembe:


Két rendőr áll egymással szemben.

Az egyik orrba vágja a másikat.

Erre megkérdezi a másik.

- Ez most komoly volt?

- Nem.

- Akkor minden rendben, ...mert viccnek elég durva lett volna.

2017. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!