Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti elfogadnátok a...

Szülők, ti elfogadnátok a gyereketeket, ha kiderülne, hogy meleg/leszbikus/biszexuális/panszexuális stb?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
Mivel már a születésekor elfogadtam, akkor nem szakítanák vele. Legfeljebb, ha még nagyon fiatal, elbeszélgetnék vele. Ma elég sok, aki csak divatból ilyen.
2017. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 thuesday válasza:
10%

Az elsõnek igaza van! Sokan kijelentik meg bevallják a világnak de közben meg semmi sem változik(pld bevallja, hogy leszbikus aztán ugyanúgy összejön egy fiúval)

17L

2017. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Igen! Attól még, hogy más a gondolkodása, érzései, felfogása, mint az enyém, ő az én gyerekem és ezen semmi sem változtathat. Ő attól boldog, hogy lányként lányba szerelmes? Vagy fiúként fiúba? Ha igen, akkor én is boldog vagyok, ilyen egyszerű. Nem tagadnám meg a gyermekem emiatt. Persze, legyünk őszinték, nyilván furcsa lenne elsőre, de meg lehet szokni, és ugyanúgy teljes elfogadással fordulni hozzá. Fontos, hogy ne kezeljük másképp, hiszen nem beteg! Szerintem elég szomorú, hogy vannak szülők, akik olyan szűk látókörűek, hogy ezért kitagadják vagy nem fogadják el a gyereküket... Na mindegy.

Én elfogadnám. :)

2017. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

Engem nem zavarna.

Ennek ellenére én is gyanakodnék, hogy nem divatból gondolja-e ezt. De igazából felhívnám a figyelmét arra, hogy a szexuális beállítottsága nem tartozik senkire rajta meg a párján kívül, szóval nem kell reklámozni, mert előfordulhat, hogy bántják érte.

Persze nem azt mondom, hogy titkolja, de ezeket a nagy coming outokat sosem értettem.

2017. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%
Ha meleg vagy leszbikus oké (a biszexualitást kinövi ha megkomolyodik, nem is kell elmondania), ha panszex/stb azt nem fogadnám el, beszélgetnék vele, ha kell pszichológushoz vinném. A mai "genderforradalom" remekül összezavarja az amúgyis esetlen tiniket, beléjük ültetik hogy cisz heteronak lenni gáz és ódivatú, azok meg mindenféle mondacsinált nemet kitalálnak, mert ha nonbináris panszexuálnak nevezik magukat és nyitnak egy tumblr-blogot ahol szidják a partiarchiát, máris kevésbé érzik magukat elveszettnek, mert egy közösségbe tartoznak. Aztán jobb esetben kinövik (pl. Die cis scum csaj), rosszabb esetben állami pénzen nemátalakító műtét és életük végéig magukon hordozzák a pár rossz döntés eredményeit. Nem szeretném hogy a gyerekemnek ez történjen.
2017. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
1%

L.


A többit megírták akik már írtak.

Tehát nem ragoznám.

2017. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
4-es: a nagy (vagy kicsi) coming outoknak az az értelmük, hogy nem kell titkolózni. Képzeld el az életedet folyamatos titkolózásban. Mivel a szexuális beállítóttság nem bűn, nem kell titkolni. Az sem igaz, hogy csak rá meg a párjára tartozik, ugyanis ők is, mint minden pár, kiléphetnek az utcára, társaságba mehetnek, és nem kell a kapcsolatukat másnak beállítani, mint ami. Az lenne a normális, ha erről a lehető legtermészetesebb módon lehetne beszélni. Ez csak az adott kor kultúrájának a kérdése: a régi görögöknél abszolút elfogadott volt, de a reneszánszban is.
2017. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

1. és 2. erre a következtetésre, ti hogyan jutottatok, kutattátok, vagy csak enyhe megérzés?

Annyi hátránya van az azonos nemhez való vonzódáshoz még mindig a mai világban, hogy nem hiszem, hogy épeszű ember ezt akarná megjátszani


a kérdésre válaszolva, én nem szülő vagyok, de negatív ítélkezésre nem lehet építeni mert az hosszútávon romboló hatású, képzeld el, milyen lenne, ha az összes ember csak a különbséget nézné a másik és maga között, és nem figyelne a közös érdekeket, az emberiség már jó ezer éve nem lenne akkor, mert mindenki egyedül élne, próbáltam ésszerűsíteni az "absztrakt problémát"


23

2017. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
5%

T. 8#


Ha valamit ebben a korszakban " próbáltam ésszerűsíteni az "absztrakt problémát"" -és 1szerűsíteni lehet, az-az a változás elfogadása.


Már pedig a "változás", az saját magunk képességének felfedezése.

Nem mihozzánk képest változnak, a dolgok, és a korszakok.


A harang miattunk szólhat, de nem miértünk.

Mert mi már nem halljuk.

A harang sok embernek szól. De nem a holtaknak.

Nem annak aki már nem hall.


Ez nem rébusz akart lenni.


Puszta tény.


Nem miattunk van a világ, hanem mi vagyunk a világért.

Ez az amit nem könnyű elfogadni, és zavarba ejtően össze is tévesztik.

Volt amikor azt hitték a Geocentrikusok, hogy a Föld a központ és minden a FÖLD körül forog.

Ugyan ezt csinálja a legtöbb ember társadalmi szinten is.

Tehát itt tartunk.


A gyerekünk a meghosszabbított Énünk.

Ha önmagunkért élünk, akkor megrövidítettük önmagunkat az IDŐ-ben.

Ez sem nevezném puszta filozófiának.

Mert ezt már mind bebizonyította az IDŐ.


Ez nem a saját tényállásom.

Mert ez már mind történelem.

Bemegyek egy könyvtárba, lefújok pár könyvet és leporolom, és ezek ott állnak az elődeink tapasztalataiban.

És kit érdekel?

Akit igen, érdekli. Kutat.

Már könyvtárba sem kell bemenni?

Csak a tudatunkba.

Mi van benne? Képesség szinten.

Kombinatorikailag.

Ez az ami nem lényegtelen (szerintem).


Egy szakács is folyton kombinál a konyhában.

Mert érdekes újat megtudni.

Az is könyvtár.


Mind ez puszta filozófia lenne?

Vagy már rég tény?

2017. márc. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Carragher_x ***** válasza:
87%

Persze.


#5

Annyi hülyeséget hordtál össze, hogy már komolyan szinte fáj. Nem, a biszexualitást nem "növik ki", az állam meg nem támogat átalakító műtéteket. Egyéb marhaság, ami a fejedben motoszkál? Szólj most, vagy hallgass örökre :D

2017. márc. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!