Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudta az anyám, hogy...

Megtudta az anyám, hogy terhes vagyok és haragszik. Mivel békíthetném ki?

Figyelt kérdés

Nem terveztük/terveztem a babát, az apukájával akkor együtt sem voltunk normálisan. Még csak 8 hetes vagyok, csak a barátom és a legjobb barátnőm tudta, tegnap elmondtam anya férjének a lányának is (orvos, kérdeztem, hogy melyik szerinte a legjobb magánkórház). Ma együtt ebédeltünk, anya is itt volt és rákérdezett, hogy megnéztem-e a honlapokat, döntöttem-e már. Anya kérdezte, hogy miért és hazudni meg nem akartam, értelme sem lett volna. Kiborult, hogy én ezt mégis mióta titkolom, meg hogy biztosan el sem mondtam volna (??). És azóta nem beszél velem.

Nem akarok könyörögni a bocsánatáért, mert nem 16 vagyok, nem arról van szó, hogy rajta kívül már mindenki tudta volna, vagy hogy sosem mondtuk volna el. De még az 'emésztgették', hogy újra együtt vagyok a kamaszkori barátommal és nem akartam azonnal azt is közölni, hogy gyerekünk lesz. Meg szerettem volna kicsit különlegesebb, aranyosabb módon, nem csak két pohár narancslé, vagy kávé felett elmondani...



2017. márc. 31. 21:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%
Szóval 8 hete még együtt sem voltatok a pároddal, most pedig 8 hetes terhes vagy. Gondolom úgy képzelte, hogy úgy felelősség teljesen vállalsz gyereket.
2017. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánatot kérni??? Ugyan miért? Egyszerűen mond meg neki, hogy amíg nem biztos, hogy megmarad, addig felesleges az apukán kívül bárkinek is elmondani. Egy unoka elvesztése is nagy teher lehet.
2017. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Hát, az igazság az, hogy valószínűleg az anyukád azért mérges, és azért nem szól hozzád, mert ezzel nem tud mit csinálni. Ez alatt azt értem, hogy nem tud ellene mit csinálni, nem tud javítani a helyzeten, és ez szerintem nem csak az TE anyukádat zavarja, szinte mindegyik szülőt (mert a tehetetlenség rossz dolog). El kell ezt fogadnia, és addig nem is lesz nagyon erre megoldás amíg meg nem emészti lelkileg ezt a dolgot (hisz a terhesség egy igen komoly dolog).
2017. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

De, fél éve mondhatni együtt vagyunk újra. Csak nem volt nyilvános a dolog, nem voltak közös családi ünnepek, nem randiztunk éttermekben, nem csináltunk romantikus programokat. Mert én csak szexet akartam.

26 évesen szerintem képes vagyok eldönteni, készen állok-e egy gyerekre akár egyedül is, vagy sem.

2017. márc. 31. 21:30
 5/40 anonim ***** válasza:
65%

Egy újabb "sikeres" valószinüleg biztos nem az állam, ezzel együtt az én adó terhemre is születendő gyermek.

De ezzel együtt gratulálok, csak ez a

"Mert én csak szexet akartam.

26 évesen szerintem képes vagyok eldönteni, készen állok-e egy gyerekre akár egyedül is, vagy sem." Lendület tartson ki addig is amig a gyermek ki nem repül, és ne családi pótlékokon meg ki tudja mi a francon nevelkedjen....

2017. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Miért szülném a te terhedre, Utolsó?!

Elég szánalmas ebből kiindulni és azonnal az anyagi helyzetünk felől érdeklődni, még ha burkoltan is...

De megnyugodhatsz, elég jól elvagyunk eresztve anyagilag, nem fogunk egy baba miatt tönkremenni és a havi juttatásokat várni!

2017. márc. 31. 21:43
 7/40 anonim ***** válasza:
46%

Én nem aggódok, de az iromanyodból nem vagy túl sok ésszel eleresztve, így valószinüleg ez jó lét sem fog örökké tartani. Pláne akkor ha a hyerek fél éves kapcsolat után véletlen lelép... apa anya meg nem lesz örökké...

Egy gyermek tud am drága mulatság lenni. Mindemelett a kutyát nem érdekli az anyagi helyzeted...

2017. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Fura, azt írod, a kutyát nem érdekli az anyagi helyzetünk, de az első válaszod csak arról szólt, hogy "jaj nehogy a te adódból neveljek gyereket", meg hogy így a családi pótlék, úgy a támogatások... Vagy talán skizofrén vagy?

Ne aggódj, elvégeztem egy elég kemény egyetemet, a diplomámmal nem a Meki pultja mögött helyezkedtem el, hitelmentes a lakásom és az autóm is, sosem voltak anyagi problémáim. Ugyanez igaz a barátomra is.

A vele való kapcsolatomat pedig szerintem felesleges ide keverni, meg hogy lelép, mert nem ismeritek ezzel kapcsolatban az előzményeket. Ha mindet leírnám, oldalakon át lehetne olvasni a kommentjeimet!:)

Viszont pont ezért írtam, hogy átgondoltam és akár egyedül is képes lennék vállalni a babát. Tisztában vagyok az árakkal, a legjobb barátnőmnek most lesz egy éves a lánya, még a baba születése előtt elköltöttek rá 4 és fél milliót.

Szóval nem azt hiszem, hogy 20-30 ezerből lehetne gyereket nevelni.

2017. márc. 31. 21:56
 9/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha magánykórházat keres, akkor nyilván nem családi pótlékon akar tengődni.
2017. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
31%

Elvégeztél egy elég kemény egyetemet, de a gyk-n kerdezed meg idegenektől, hogy a saját anyukádat mivel békitheted ki?

Nekem nem kell bizonygatnod semmit, én elhiszek mindent, de az ironanyodból én egy végtelen buta embernek tartalak, és ezen az elég kemény egyetem sem fog meggyőzni...

2017. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!