Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanátok erről a véleménye...

Elmondanátok erről a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Az elején kezdem. Hatan lakunk egy lakásban(én(17) az öcsém(8) a két húgom(16 és 6) meg a szülők akik nem mellesleg már válófélben vannak) elég szűkösen jövünk ki minden hónapban, sokszor hónap végén már a szomszédoktól kell kölcsön kérni mert teljesen kifogytunk a pénzből. Anya nemrég vett részvényeket amik néhány év múlva hozhatnak némi pénzt. Apámnak szokása a figyelem központjába kerülni általában a b@lf_szkodásával meg az önsajnáltatásával. A havi szűk keretből neki minden második nap jár a dohány(nem a kis dobozos hanem a 40g-os csomag, ez egy hónapban kb 10-12 ezer forint és mindig mondjuk neki hogy ne 20 percenként szívjon el egy szálat) és még emiatt nem is szólnék de már évek óta nem dolgozik. Meg neki úgy igazából minden jár, ma például azért jött üvöltözve mert neki kell a cigi mert nem bírja ki nélküle meg arra hivatkozott hogy örüljünk neki hogy nem ment el egy koncertre helyette inkább dohányt akar. Az öcsém és a kisebbik húgom már sírva fakadt mert itt üvöltözött, fenyegetőzött meg káromkodott és jó szokásához híven minden sz_rnak elmondta anyámat. Két hónapja anya úgy vette meg a részvényeket hogy apám leszokik a dohányzásról de azóta is minden második nap kell neki venni mert különben nem lehet megmaradni a lakásban tőle (én tisztában vagyok azzal hogy nem könnyű leszokni de ő nem is akar). Mindezt arra fogja hogy anyától ilyen, amiket évekig csinált vele az "embertelen" és minden normális férfi már kidobta volna ezekért. Anyum kb annyit csinál hogy a játszótéren a nap felé fordítja az arcát mert ő "fel akarja magára hívni" figyelmet, meg koncert után megkérdezi az egyik zenészt hogy vége van-e a koncertnek vagy szünetet tartanak. Emellett még anya szülei fizetik nekünk a rezsit mert mi nem tudjuk. Amikor jön és elkezdi mondani hogy ez lesz az utolsó szinte már röhögő görcsöt kapok mert mindenki még ő is tudja hogy ez nem igaz. Nekem és a húgomnak enyhén szólva k.urv@ ciki mikor valaki megkérdezi hogy apátok mit dolgozik, a válasz vérvörös fejjel az hogy semmit, munkanélküli. Az ostálypénzünk sincs befizetve a tanév elejétől. Mikor húgom ma hazajött mondtam neki mi volt az első reakciója az volt hogy "gyász vagy, egy apa hogy viselkedhet így?". A kérdés teljesen jogos. 43 évesen egész nap csak a gép előtt ül és nyomatja a sz_@r netes játékokat meg a facebookot. A nyugdíjas korú anyósáék tartják el úgy hogy már lassan belerokkannak a munkába és nem látszik rajta hogy szégyellné. Nekem lesülne a p0fámról a bőr elásnám magam szégyenemben ha így élnék. Meg a legjobb mikor már szinte könyörög azét a k_b@$zott k_urv@ dohányért teljesen megalázza magát mindenki előtt és ezt se szégyenli hogy a két kisgyereke ezt a példát látja. Amikor már elegem van belőle és elküldöm a bús pics$@ba akkor meg jön az a szöveg hogy ha ismerném a történetet az ő szemszögéből akkor ugyanúgy látnám az egész helyzetet mint ő de amikor meg mondom neki hogy jól van akkor mond el akkor vagy nem mond semmit vagy azt mondja hogy nem. Elmondása szerint még túl fiatal vagyok ahhoz hogy átlássam ezt a helyzetet, Szerintetek? Túl fiatal vagyok hogy átlássam ezt vagy ő a k_b@$zott hülye és nem fogja fel hogy amit csinál azt nem teheti meg négy gyerek mellett úgy hogy semmit nem tesz semmiért? Ja még így a végére annyit hogy minden nap elmondja hogy el fog költözni de mióta ezt kitaláta még egy álláshirdetést nem nézett meg. Kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről? Mert már lassan meghülyülök ettől az egésztől.

2017. márc. 31. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
43 évesen már bőven lehetne annyi felelősség tudat az édes apádban,hogy van család, 4 gyermek, el kell tartani, felnevelni őket. Nem anyósék fizessék a rezsit. meg két nap alatt 40 gramm dohány elfogy nála? Nekem az 50 grammos tart vagy egy, másfél hétig, de úgy,hogy én töltök minden nap cigit a munkahelyre, igaz csak 8 szálat, sőt az se szívom el mind. Meg nem tudom,hogy milyen helyzetet kellene neked átlátni? Nem sok átlátni való van ezen, cigizni szeret, mást nem nagyon :) nem hiszem,hogy ő már megváltozik, bár lehetnek még csodák,de ne vegyél erre mérget! Koncentrálj a tanulásra,menj egyetemre valami jó piacképes szakra,hogy később egy vagon pénz tudj keresni és úgy tudd alakítani az életed,ahogy neked tetszik!
2017. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a búbánatos pics@ért adtok még neki pénzt úgy egyáltalán???

Hát hülye lesz dolgozni menni, ha a semmittevéssel is megkapja amit akar.

(Tudom nem te adod neki, de ugylatszik anyad magatol nem eleg erös)

2017. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem elég erős? Hát képes lenne és megütne engem is
2017. márc. 31. 22:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem úgy értettem hogy anyát már megütötte csak ezzel szokott fenyegetőzni
2017. márc. 31. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az akarata nem erös. Hogy megállja hogy penzt adjon neki.
2017. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elnézést félre érettem
2017. márc. 31. 22:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy zajlik a válás. Tehát anyukád lépett az ügyben. Az a véleményem, hogy nagyon helyes.

Van itt egy fontos kérdés a helyzet megoldásához: Hogy oszlik el a családi vagyon? Kié a lakás, kinek a pénzéből vették, a házasságkötés előtt vagy után? Ki fog elköltözni a váláskor, kivel maradtok?

2017. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anya szüleié a lakás, apa költözik és anyával maradunk mind a négyen
2017. márc. 31. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már sínen vagytok, csak ki kell várni. Ez is valami.
2017. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Nagyon jó. Ezen a viselkedésen egy módon lehet segíteni: nem kell az igényeit kiszolgálni, magára kell hagyni. Rajtatok élősködött, mert hagytátok. Most meg többé nem hagyjátok.
2017. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!