Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nővérem súlyosan értelmi...

A nővérem súlyosan értelmi fogyatékos lányának nincs gondnoka, ez így normális?

Figyelt kérdés

A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol erről a helyzetről. Sajnos, az édesanyánkkal és a rokonokkal erről nem tudok beszélgetni, mert mindenki elfogult.


A nővérem Szerbiában él, 53 éves, egyetemet végzett pedagógus. Van egy 26 éves értelmi fogyatékos lánya. A lány nem tudja magát eltartani, nem képes főzni, ruhát mosni, nem érzi a felelősséget semmilyen szempontból. Amikor elmegy valahova sétálni, a bugyiba elintézi a nagy WC-t, és otthon kirázza, a bugyit pedig elrejti a szekrény aljába. Ez csak egy példa a sok közül...


A nővérem, a faluban, ahol pedagógusként dolgozik, "elintézte", hogy a lánya rendes általános iskolába járjon. A tanárok nem akartak ebbe beavatkozni, ezért mindenki eltűrte a helyzetet, a lánynak mindenki kettest adott az év végén. Így fejezte be az általános iskolát.


Ezután a lány napközben általában otthon aludt, éjjel kiszökött az ablakon a szobájából, és csavargott a környékbeli falvakban. Előfordult az is, hogy az árokban találtak rá, mert berúgott és elaludt.


A nővérem soha nem intézte el azt, hogy a gyermeke gondnokság alá kerüljön! A mai napig ez a helyzet.


A lány végül talált magának barátot, egy felelőtlen, éretlen, lusta férfit. Valószínű, hogy valamilyen szinten ő is értelmi fogyatékos, de az ő szülei sem intézkedtek soha ebben az ügyben.


A lány terhes lett, és a nővérem, ezt kihasználva, rábeszélte a férfit, hogy feleségül vegye a lányát.

Megtörtént az esküvő úgy, hogy a gyámhatóság nem tud róla. Minden úgy zajlott, mintha a nővérem lánya egészséges lenne. Senki nem vizsgálta azt, hogy megérti-e egyáltalán, hogy a házassággal és a terhességgel mit vállalt.

Egyértelmű, hogy nem ért semmit!


Megszületett a gyermek, és a lány nem képes gondozni. Magára hagyja, csavarog, vagy egyszerűen csak elfelejti, hogy gyermeke van, és magára hagyja.

A kisbabát most felváltva gondozzák a nővérem és a másik nagymama, de egyre gyakrabban folyik a vita a körül, hogy ez kinek lenne a feladata.


A kérdésem: mit gondoltok a nővéremről?

Néha elgondolkodom azon, hogy ő sem normális!

Egy ilyen nő, hogy dolgozhat pedagógusként? Én egy percre sem bíznám rá a saját gyermekemet.


Amikor annak idején a lányát az orvosok vizsgálták (2-3 éves korában) valamiféle génhibát találtak nála. A nővérem erről nem akart beszélni, csak annyit mondott el, hogy hasonló génhibát találtak nála is, ezért nem a férje, hanem miatta beteg a gyerek.


Úgy gondolom, hogy ami történik, nem normális dolog.

Nem értem, a gyámhatóság miért nem tesz semmit. Ez a fogyatékos lány kórházban szült, és senki nem foglalkozott azzal, hogy miért nincs gondnoka. A gyermekorvos, a védőnő, és egyébként mindenki látja, hogy mi a helyzet, de senki nem tesz semmit.


Ha valami történne a kisbabával, kit vonnak felelősségre?

A lányt, aki szülte, de nem tudja ellátni?


A nővéremmel legszívesebben szóba sem állnék. Örülök, hogy messze élünk egymástól, mert én Budapesten élek már 23 éve. A rokonok előtt is szégyellem, ami történik, pedig nem az én hibám.


A nővéremmel soha nem tudtam beszélgetni. Mindig beképzelt volt, lekezelő stílusban szólt hozzám, gyermekkorunkban naponta megalázott a gyerekek előtt és rendszeresen megvert. Gyakran kinevet, mert nekem "csak" érettségim van, ő pedig pedagógus.


Az én helyzetemben, hogy kezelnétek a nővéremet?



2017. ápr. 4. 13:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez a 26 éves nő egyértelműen értelmi fogyatékos, ha ezt az orvosok is megállapították! Meg, ott van a génvizsgálat, ami mindent bizonyít.

A kérdés az, hogy a felelőtlen "pedagógus végzettségű" édesanyja normális-e? Szerintem nem!

A pedagógusok, tapasztalataim szerint, nem mindig normálisak. Ezt úgy értem, hogy valamiféle álomvilágban élnek, aminek semmi köze nincs a valósághoz.

Nagyon szeretnek kioktatni mindenkit, tanácsokat osztogatnak, de a saját gyermekükkel egyáltalán nem foglalkoznak.


Nem meglepő, hogy egy vidéki kis faluban (ha jól értettem, akkor ilyen helyen laknak), senki nem akar összeveszni egy tanárnővel, ezért nem mondanak neki semmit. Inkább hallgatnak, és talán a háta mögött pletykálnak. Vagy, örülnek a nyomornak, amibe ez a család került.

A beképzelt, nagyszájú pedagógusokat senki nem szereti, de akár félhetnek is a bosszújától. Ezért hallgat az orvos, a védőnő, és a többiek.


Ez nem csak Szerbiában van így, hanem nálunk is! A közvetlen szomszédoknál volt mindig balhé, az apa gyakran bepiált, verte az asszonyt és a gyerekeket. A nevelt kiskorú lányát fogdosta. Megjegyzem, hogy nem voltak cigányok! Senki nem akart beavatkozni, senki nem segített a szerencsétlen családnak, sem az orvos, sem a védőnő, sem a rokonok.


Végül úgy döntöttem, hogy elkísérem az asszonyt a Gyámhatóságra és segítek bejelentést tenni. Atyaúristen, ami ott várt minket, borzasztó volt!

Egy primitív ügyintézőnő azonnal kötekedni kezdett, kérdezte a szomszédasszonytól, hogy ha veri a férje, miért nem üt vissza?

Hiába mondtuk, hogy a gyerekeket is veri, azt válaszolta, hogy akkor fogjanak össze és üssék együtt, akkor talán megbánja és abbahagyja.

Ezután velem is kötekedett, hogy mit keresek ott, mi közöm van az ügyhöz, és menjek ki az irodából. Végül nem vett fel jegyzőkönyvet, a panasznak, bejelentésnek nem volt semmi nyoma, elkergetett minket azzal, hogy van nekik sok munkájuk ilyen hülyeségek nélkül is, sok árva gyerek milliós örökségéről kell, hogy döntsenek, nagy felelősség van a kezében. Ilyen öntelt hólyaggal még az életemben nem találkoztam!

Mielőtt kimentünk az irodából, még megjegyezte, hogy ameddig vér nem folyik, addig a gyámhatóság nem tehet a gyerekek érdekében semmit. De, ha már vér folyik, akkor valószínű, elveszik őket.


Szóval, Szerbia vagy Magyarország, teljesen mindegy, magasról szarnak a gyerekekre!


Visszatérve a kérdésre, nagyon sajnálom azt a pici babát, mert az egy dolog, hogy beteg az édesanyja, és nem tudja ellátni, de a saját nagymamája meg egy hülye "pedagógus" p...a, aki még ártani is tud neki.

2017. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

"Néha elgondolkodom azon, hogy ő sem normális!

Amikor annak idején a lányát az orvosok vizsgálták (2-3 éves korában) valamiféle génhibát találtak nála. A nővérem erről nem akart beszélni, csak annyit mondott el, hogy hasonló génhibát találtak nála is"


már meg is válaszoltad a kérdésedet.


"Mindig beképzelt volt, lekezelő stílusban szólt hozzám, gyermekkorunkban naponta megalázott a gyerekek előtt és rendszeresen megvert. Gyakran kinevet, mert nekem "csak" érettségim van, ő pedig pedagógus."


nővérednek lelki gondjai is lehetnek. nagy lehet benne a bizonyítási vágy, ami esetleg kisebbségi érzetből fakad, ezért máson tölti ki a haragját, uralkodni vágyik, hogy ő ettől jobbnak, erősebbnek látsszon. az a tény, hogy ilyen családi helyzetben van, csak azt tükrözi, hogy nagyon szégyelli a szitut, nem akarja bevallani, inkább kínlódik és belerángatja a lányát olyan helyzetekbe, ami nem neki való, csakhogy ne kelljen beismerni, hogy csapnivaló anya és genetikailag is hibás (amiről persze senki nem tehet).

hogy Szerbiában miféle szociális háló létezik, azt nem tudom, erről max egy helyi tud nyilatkozni, hogy milyen jogi lépéseket lehet tenni

28/N

2017. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg nem akar szembesülni azzal, hogy a lánya igenis sérült.Így hárítja, csak az a baj,hogy ezzel árt az egész környezetének.
2017. aug. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, hárít. De azért, furcsa, hogy egy egyetemet végzet pedagógus hárít...


Mennyi esze van??

2017. aug. 22. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!