Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő-gyermek kapcsolat...

Rossz szülő-gyermek kapcsolat "megnyomoríthatja" a gyereket érzelmileg felnőttkorra is? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nehéz az apámmal a kapcsolatom.4. gyereke vagyok,anyámmal való házasságából a második (a legkisebb gyermek). Állandóan csak azt kaptam kiskorom óta, hogy a minimum a tökéletes mindenből. Apám sokat veszekszik velem mai napig, mert nem hagyják, hogy elmondjam a saját véleményemet, mert te még gyerek vagy, úgy sem értheted. Emellett apámtól sosem kaptam olyan igazi kedves szót. Soha nem mondta, hogy szeret, nem dicsért meg igazán soha. A háziállatainknak meg a motorjának gyakran sokkal szebb dolgokat mond, mint nekem valaha. Rengetegszer, ha mondok valamit, kiröhögnek. Volt már olyan is, hogy mondott valamit, amivel én nem értettem egyet, tudtam, hogy nekem van igazam, ki is álltam érte, és ütés lett a vége.

Lehet az ilyen rossz apakép az oka annak, hogy a hozzám kicsit is kedves férfiak felé vonzalmat érzek, még akkor is, ha akár duplaannyi idős mint én magam? Ez esetleg az apakomplexus?


2017. ápr. 6. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
lány vagy vagy fiú? mennyi idős?
2017. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lány,17
2017. ápr. 6. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a saját példámat tudom csak leírni. Mi öten vagyunk tesók, én vagyok a legidősebb. Természetesen mindig mindenben a maximumot várták el. Inkább csak apám. Soha nem volt szép szava hozzám, sosem dicsért. Nem voltam kitűnő tanuló, de pl néptáncban igen, és mentünk a csoporttal ország - szerte versenyezni, szép eredményekkel. Sosem éreztem, hogy büszke lenne rám, pedig igyekeztem mindenben, de hát az kevés az 5-öshöz. Stabil négyes tanuló voltam, reál tárgyakból hármas - néha kettes. Ha olyan kedve volt, nem engedett le a barátaimmal focizni, vagy csak úgy bandázni, 18 éves koromig sehova nem mehetettem szórakozni, és az udvaron is csak este 8-ig lehettem. Ha késtem, pofont kaptam és mehettem ki a házból egy hétig.

Végig szenvedtem azokat az éveket. Most harminc éves vagyok, és semmi kapcsolatom nincs vele. Így alakult, elkerültem más városba főiskolára tanulni, utána a barátommal éltem, ő nem keresett, én sem őt. Én azt javaslom, hogy tartsál ki, végig kell szenvedni azt, hogy ők irányítanak, az ő kenyerüket eszed, és fizetik a számlákat. Egyébként én ezzel nem értek egyet, mert a szülő hozta világra a gyermeket, kötelessége is fizetni a számlákat és etetni, mivel ő a felnőtt, a szülő, csak sajnos még mindig vannak olyan elmaradott felfogású emberek, akik azt vallják, "amíg az én házamban laksz, addig az van, amit én mondok" elég maradi. Tarts ki még pár évet, mindig lesz jobb!

2017. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló vagyok. Bocsánat, ki maradt a válasz a kérdésedre : 11 évvel idősebb a férjem, lehet, hogy össze függ a kettő, de lehet normális életed mindemellett. Úgy látom elég jól ismered az apád személyiségét, ezért tudod azt is, hogy mikor jobb csendben maradni. Nehéz, tudom, de nincs más lehetőség. Amint kikerülsz az életbe és már nem ő fog irányítani, akkor úgyis teljes értékű felnőtt leszel, saját akarattal, véleménnyel.
2017. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, én is hasonlóan vagyok apámmal, csak ő még fizikailag is bántott. A tökéletesség elvárása alap volt, csak nála párosult valami rosszindulatú személyiségjeggyel ami miatt mindig engem gúnyolt.


És elég rossz érzés, mikor az iskolai bunkógyerek éppen téged néz ki (minden nap mást, szóval nem én volt a boxzsákja) és teledobálta hóval a táskámat, hazaérkezéskor szülői támogatás helyett ennyit kaptam tőle, hogy "hahahahahaha meg is érdemled, annakidején én is elvertelek vóna hahahahahahahahaha" és minden kis dologért megvert. Inoklás nem volt lehetséges "nem kő a duma"...


Szóval értem mi a helyzeted, habár azzal vigyázz, hogy a duplaannyi idős férfiakhoz vonzódsz. Lehet benne vagy egy "mintában" ami valami önigazolás, mert ezek a férfiak pont olyanok lesznek egy idő után veled, mint anno az apád.

2017. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"És elég rossz érzés, mikor az iskolai bunkógyerek éppen téged néz ki (minden nap mást, szóval nem én volt a boxzsákja) és teledobálta hóval a táskámat, hazaérkezéskor szülői támogatás helyett ennyit kaptam tőle, hogy "hahahahahaha meg is érdemled, annakidején én is elvertelek vóna hahahahahahahahaha" és minden kis dologért megvert. Inoklás nem volt lehetséges "nem kő a duma"...

" Huh, nem ugyanaz volt az apánk? :D :(

2017. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ugy érzed hogy megnyomorít ne sajnáld a pszichológus segitségét igénybe venni.

teljesen értelmetlen lenne egy életen át viselni ezt a terhet miközben x kezeléssel levetheted magadról ha magadtól nem megy.


nagyjából azt kell megértened hogy apád egy szerencsétlen ember aki csak úgy érezhette magát jobbnak ha valakit becsmérelhet. ebben segít a pszichológus, szakszerűbben mint most én, mert ő évekig ezt tanulta én pedig csak olvastam ezt azt.

2017. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, szerintem is az apakomplexus valamilyen formája ez. egy apafigurától vársz szeretetet.

ez önmagában nem borzasztó, sok ilyen házasság van, csak nagyon vigyázz, mert egy harmincas egy 17 évesben nem a partnert látja, hanem egy szextárgyat.

17 évesen nem lehetsz egyenlő partnere egy 2x annyit megélt 30-asnak. ha ennek tudatában vagy, szerintem kordában tudod tartani az érzelmeidet.

2017. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!