Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szólja le anyukám...

Miért szólja le anyukám minden ötletemet, gondolatomat, amik viszont engem boldoggá tennének?

Figyelt kérdés

Tudom, ennek a megválaszolásához bővebb információ kellene, de hátha valakinek eszébe jut valami ez ügyben.

Szóval első gyerek vagyok... az a gyerek, akit a legfájdalmasabb megszülni, és aki - első lévén - még nem feltétlenül indítja be az igazi anyai ösztönöket (ezen ne is vitatkozzunk, ez pszichológia, és bizony ez gyakori, ellenben nem ez a legfontosabb, hanem a kérdésem)...


Első gyerekként nagyi kedvence lettem, persze nem voltam elkényeztetve sem! (Szerencsére.) Ellenben nagyitól megkaptam azt a szeretetet és bizalmat, amit anyukámtól soha.


Először is: anyukám védőnő (a szakmájában nem ismerek jobbat; teljes mértékben elismerem a tudását). Bízom abban, hogy sosem mond hülyeséget, így bármi bajom van, tőle kérdezem meg elsőként, kell-e gyógyszert bevenni valamire, és ha igen, akkor mit, vagy éppen milyen megoldást javasol a gyógyszer helyett (ez a legjobb variáció). De az utóbbi időkben emiatt (is) sokszor leszól... Eddig mondta, hogy ezt vagy azt használjam, mostanában viszont "mit tudom én, nem vagyok orvos" a válasz, méghozzá sokszor nagyon bunkó hangnemben.

Másik példa (a sok közül): eddigi életem során bármit kitaláltam, hogy milyen foglalkozást szeretnék, mindre azt mondta, hogy "áhh, úgy sem leszel az". De egészen pici koromtól kezdve mind a mai napig. Soha egyszer sem mondta volna, hogy "kicsim, ha te ezt szeretnéd, támogatlak szívvel-lélekkel". Pedig sosem mondtam hülyeséget... szóval kicsi koromban sem ilyen "fiktív" munkák jártak a fejemben, hogy tündér, vagy ilyen butaságok, hanem állatorvos, egy időben tanár, stb. sőt, felnőttként egy időben (2 éven keresztül - még tanultam is az elméletet, hiszen az is fontos) kamionozásra akartam adni a fejem (ja, amúgy lány vagyok...). De most lényegtelen, hogy sikerült-e, vagy sem, hanem az, hogy soha nem állt szándékában sem az egyiket, sem a másikat támogatni (igen, még az olyat sem, mint az állatorvos).


Ha pedig olyan dologba akartam fogni, ami mondjuk a hobbim lehetett volna (pl. lovaglás, madáretető készítés, stb., - ill. a legújabb, a tündérkert készítés), és ezt fel is vetettem neki, azonnal odalökte, hogy (régebben) "ez drága, nekünk erre nincs pénzünk" (francokat nincs... a kisöcsémre valahogy mindig volt - csak egy példa: 80.000 Ft-os telefon, amikor 12 éves volt), vagy "elég a madaraknak egy szétvágott pet palack, inkább mosogass el" (ja, amúgy segítek anyának mindenben, ezt tudni kell!), vagy "a tündérkert építés azoknak való, akiknek nincs munkájuk"... És nem ez a néhány eset volt, hanem rengeteg.


És én minden esetben azon filózom, miért nem támogat (lelkileg, !NEM! pedig pénzügyileg) a saját anyám, és hogy a szomszéd miért tud mindent megbeszélni az anyjával (mondhatni legjobb barátnők anya+lánya). És minden alkalommal megfogadom, hogy soha többé nem mondom el neki az ötleteimet, nem kérdezek tőle semmit, de valahogy jól esik neki elmondani... talán azt várom, hogy egyszer csak megfordul a világ, és az anyám mosollyal az arcán azt mondja: "Jó ötlet! És tudod, mit? Segítek én is, ha szeretnéd!" (vagy ilyesmi) De sosem történik meg... A saját káromon sem tanulok... újra próbálkozom minden alkalommal, hátha az anyám pozitív visszajelzést ad.


Évente egyszer ilyen esetek sokasága után sírok egy fél órát, fogadkozom magamnak, aztán újra ismétlődik minden.


Talán a "miért"-re nem fogok választ kapni. És rossz géneket örököltem, sokszor azt kívánom, bárcsak rossz gyermeke volnék anyámnak, hogy legyen is oka így bánni velem. Mások drogoznak, isznak, elqrvulnak, rosszul tanulnak, nem segítenek otthon, vagy ilyesmi... és szereti őket az anyjuk. Én per pillanat dolgozom, havonta 20.000 Ft-ot adok anyának, segítek a a házi munkában, a kerti munkában, ill. szabad időmben angolt tanulok, esetleg megnézem a kedvenc sorozatom aktuális részét, ha éppen adják.


Nagyi nem egyszer mondta anyának, hogy bánjon velem jól, mert ha anya leesik a lábáról, a két öcsém nem fogja ápolni, gondozni, de egy leány gyermek igen. Mi lesz, ha nálam betelik a pohár? Azért, mert ő semmibe vett, vajon én leszek-e a bűnös, ha egyszer végleg magára hagyom "sok kicsi sokra megy"-alapon? (Persze, hogy én - a szívem mélyén tudom jól.)



2017. ápr. 8. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Ő nem az anyukád, csak megszült téged! Üdv ebben a táborban.
2017. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem, szóval... ő dolgozott rám, amikor kicsi voltam. Meg mosott, főzött, takarított. Nagyobb lettem, elkezdtem lassacskán segíteni neki a háztartásban. Szóval ilyen szempontból nem volt rossz anya. Csak a lelki dolgok miatt. Azok fájnak nekem. :(
2017. ápr. 8. 16:05
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Apukáról az egész hosszú szövegben nem esett szó, mintha nem is lenne. veletek él? A két testvéred édestestvéred?
2017. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A nagyobbik öcsém édestestvérem. Anya és apa elváltak, amikor 9 éves voltam. Apa alkoholista, ilyen tipikus "minden este kocsmázós - egy sör + két feles" típus. Szóval nem olyan, akihez "csakúgy oda lehetne költözni" különösen, hogy az italt jobban szereti, mint a tisztaságot a saját házában. És persze már párszor ígéretet tett, hogy "leteszi", de a bizalmamat már régen elveszítette.

Egy dolgot ellenben tudok 100%-ra: apa ittasan minket sosem bántott. Józanul nagyon jófej, lehet vele beszélgetni, nevetni. Nem is tudom, mit írhatnék még.

2017. ápr. 8. 16:32
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Üdv a klubban.
2017. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Más a szeretet-nyelvetek.

A miénk is más volt anyummal, és sajnos én se tudtam sokszor a gyerekeimnek megfelelő szerint reagálni.

Próbálkozni kell.

2017. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Utolso jol mondja, olvasd el az errol szolo konyvet.

Amugy az en ferjem viszonya is ilyen a szuleivel. Tudid mit mondott ra a pszichologus? Azt, hogy az ilyen kapcsolatban a gyerek mindig visszamegy a kovetkezo pofonert mert mindig mindig remenykedik, hogy most nem ugy lesz. Majd most. De mindig ugyanugy lesz. Es nalad nem fog betelni a pohar mert te ilyen tipus vagy, vagy ha betelik akkor magadat fogod emeszteni de akkor is vissza fogsz menni, es ha anyad leesik a labarol te apolni fogod. A kerdesedre a valaszt megtalalod abban a konyvben.

2017. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Neked is szupi anyukád van.

Sajnos érdemben nem tudok tanácsot adni,

sőt, én azon a szinten vagyok, hogy nekem már pszichológus kell. (Annyival összetettebb a problémám, hogy én a borderline tüneteit is mutatom magamon, és amikor rossz kedvem van, ő csak tovább hergel. :"D)

Viszont tud, hogy én ebben a tündérkert-dologban támogatlak, mert fantasztikusak, és a madáretető is egy csodálatos dolog. Akár ötvözhetnéd is a kettőt. Mindebbe azonban kezdj magad bele, mert ahogy látod, anyád nem fog támogatni.

Én mindig sírni tudnék, amikor valaki lelkesen beszélget az édesanyjával, és az támogatja. Nem szép dolog az irigység, de jön magától...


21/L

2017. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Módszeresen rombolja az önbizalmadat azzal, hogy egyetlen nagyobb ötletedet sem támogatja. Nem ismeri el ezeket értékesként. Lefogadom, hogy ez nem tudatos nála. Valószínűleg nem is látja, hogy ezt csinálja, azt meg pláne nem, hogy mennyire következetesen teszi.


Az alapján, amit leírtál, nekem úgy tűnik, hogy az édesanyád egy lelkiismeretes de keserű ember, aki nem hisz benne, hogy az emberek valóra válthatják az álmaikat, vagy egyáltalán hogy tervezniük kellene a jövőre nézve. Neki már nincsenek tervei az életével, hát másnak se legyenek.


Nagyon szépen kérlek, ne menj vissza a következő lelki pofonért. Ne légy mártír. Szeretheted, támogathatod, segítségére lehetsz, de legyen a lelkednek egy elkülönített része, ahol ezeket a szép dolgokat építgeted, a saját ötleteidet. Ezt a kedves és lelkes hozzáállásodat pedig semmiképpen se add fel, mert érték! Egyszer úgyis megtalálod azt, ami igazán boldoggá tesz, amibe bele tudsz feledkezni. Nem vagy már kisgyerek, akinek játék közben folyton az anyjára kell sandítani, vajon figyel-e, látja-e, milyen ügyes kislány vagy. ... Persze mind ezt tesszük, amíg csak él az anyánk.

2017. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen hosszan rászántátok az időtöket, hogy elolvassátok az életem egy részét, majd válaszoltatok is!


Kedves 20:55! Ahogyan olvastam a hozzászólásodat, teljesen olyan érzésem volt, mintha az én elmémből törtek volna fel a szavaid. Köszönöm, és megtartom az életemben, amit leírtál.


Kedves 20:35! Köszönöm, hogy elismered a terveimet! Megmondom őszintén, így könnyebb, ha van valaki a világon, aki - ha pár mondat erejéig is - erőt ad ezekhez! Kívánom, hogy te is hasonlóan erős legyél!


Kedves 19:12! Igen, én is visszatérek a pofonért, hogy aztán a jövőben mindezek ellenére segítsem anyukámat. Köszönöm a válaszodat, melyben szintén magamra ismertem!


Kedves 18:53! Köszönöm a válaszodat. Talán ő és én más géneket hordozunk a szeretet oldaláról. Ám úgy hiszem, még egy idegen ember is érzi, ha egy másik idegen kedveli őt. Én viszont nem érzem ezt anya részéről, pedig nem vagyunk idegenek egymásnak.

2017. ápr. 8. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!