Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szólja le anyukám...

Miért szólja le anyukám minden ötletemet, gondolatomat, amik viszont engem boldoggá tennének?

Figyelt kérdés

Tudom, ennek a megválaszolásához bővebb információ kellene, de hátha valakinek eszébe jut valami ez ügyben.

Szóval első gyerek vagyok... az a gyerek, akit a legfájdalmasabb megszülni, és aki - első lévén - még nem feltétlenül indítja be az igazi anyai ösztönöket (ezen ne is vitatkozzunk, ez pszichológia, és bizony ez gyakori, ellenben nem ez a legfontosabb, hanem a kérdésem)...


Első gyerekként nagyi kedvence lettem, persze nem voltam elkényeztetve sem! (Szerencsére.) Ellenben nagyitól megkaptam azt a szeretetet és bizalmat, amit anyukámtól soha.


Először is: anyukám védőnő (a szakmájában nem ismerek jobbat; teljes mértékben elismerem a tudását). Bízom abban, hogy sosem mond hülyeséget, így bármi bajom van, tőle kérdezem meg elsőként, kell-e gyógyszert bevenni valamire, és ha igen, akkor mit, vagy éppen milyen megoldást javasol a gyógyszer helyett (ez a legjobb variáció). De az utóbbi időkben emiatt (is) sokszor leszól... Eddig mondta, hogy ezt vagy azt használjam, mostanában viszont "mit tudom én, nem vagyok orvos" a válasz, méghozzá sokszor nagyon bunkó hangnemben.

Másik példa (a sok közül): eddigi életem során bármit kitaláltam, hogy milyen foglalkozást szeretnék, mindre azt mondta, hogy "áhh, úgy sem leszel az". De egészen pici koromtól kezdve mind a mai napig. Soha egyszer sem mondta volna, hogy "kicsim, ha te ezt szeretnéd, támogatlak szívvel-lélekkel". Pedig sosem mondtam hülyeséget... szóval kicsi koromban sem ilyen "fiktív" munkák jártak a fejemben, hogy tündér, vagy ilyen butaságok, hanem állatorvos, egy időben tanár, stb. sőt, felnőttként egy időben (2 éven keresztül - még tanultam is az elméletet, hiszen az is fontos) kamionozásra akartam adni a fejem (ja, amúgy lány vagyok...). De most lényegtelen, hogy sikerült-e, vagy sem, hanem az, hogy soha nem állt szándékában sem az egyiket, sem a másikat támogatni (igen, még az olyat sem, mint az állatorvos).


Ha pedig olyan dologba akartam fogni, ami mondjuk a hobbim lehetett volna (pl. lovaglás, madáretető készítés, stb., - ill. a legújabb, a tündérkert készítés), és ezt fel is vetettem neki, azonnal odalökte, hogy (régebben) "ez drága, nekünk erre nincs pénzünk" (francokat nincs... a kisöcsémre valahogy mindig volt - csak egy példa: 80.000 Ft-os telefon, amikor 12 éves volt), vagy "elég a madaraknak egy szétvágott pet palack, inkább mosogass el" (ja, amúgy segítek anyának mindenben, ezt tudni kell!), vagy "a tündérkert építés azoknak való, akiknek nincs munkájuk"... És nem ez a néhány eset volt, hanem rengeteg.


És én minden esetben azon filózom, miért nem támogat (lelkileg, !NEM! pedig pénzügyileg) a saját anyám, és hogy a szomszéd miért tud mindent megbeszélni az anyjával (mondhatni legjobb barátnők anya+lánya). És minden alkalommal megfogadom, hogy soha többé nem mondom el neki az ötleteimet, nem kérdezek tőle semmit, de valahogy jól esik neki elmondani... talán azt várom, hogy egyszer csak megfordul a világ, és az anyám mosollyal az arcán azt mondja: "Jó ötlet! És tudod, mit? Segítek én is, ha szeretnéd!" (vagy ilyesmi) De sosem történik meg... A saját káromon sem tanulok... újra próbálkozom minden alkalommal, hátha az anyám pozitív visszajelzést ad.


Évente egyszer ilyen esetek sokasága után sírok egy fél órát, fogadkozom magamnak, aztán újra ismétlődik minden.


Talán a "miért"-re nem fogok választ kapni. És rossz géneket örököltem, sokszor azt kívánom, bárcsak rossz gyermeke volnék anyámnak, hogy legyen is oka így bánni velem. Mások drogoznak, isznak, elqrvulnak, rosszul tanulnak, nem segítenek otthon, vagy ilyesmi... és szereti őket az anyjuk. Én per pillanat dolgozom, havonta 20.000 Ft-ot adok anyának, segítek a a házi munkában, a kerti munkában, ill. szabad időmben angolt tanulok, esetleg megnézem a kedvenc sorozatom aktuális részét, ha éppen adják.


Nagyi nem egyszer mondta anyának, hogy bánjon velem jól, mert ha anya leesik a lábáról, a két öcsém nem fogja ápolni, gondozni, de egy leány gyermek igen. Mi lesz, ha nálam betelik a pohár? Azért, mert ő semmibe vett, vajon én leszek-e a bűnös, ha egyszer végleg magára hagyom "sok kicsi sokra megy"-alapon? (Persze, hogy én - a szívem mélyén tudom jól.)



2017. ápr. 8. 15:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Nekem meg az az érzésem, hogy mivel te annak a férfinek a gyereke vagy, aki az ő életét megkeserítette, őt látja benned, azért nem ad neked érzelmeket. De amúgy nyugodtan lehetne vele erről beszélgetni nem számonkérve, hanem a saját érzéseidet kifejezve, lehet, hogy ő észre se veszi. Vesztenivalód nincs, de lehet, hogy nyersz.
2017. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már sokszor, nem lehet vele beszélni. Meg ugye nyilván nem ide írnék, ha még "csak" ott tartanék, hogy "beszélni kellene vele". :\ Ha apa miatt lenne, akkor a nagyobbik öcsém is a célpontja volna.
2017. ápr. 8. 23:41
 13/17 mogele válasza:
Én is úgy látom,ahogy (akkor hívjuk így) 20:55...Anyukád talán észre sem veszi,hogy ő már nem hiszi el az apró és tán a nagy álmok is valóra válhatnak, megkeseredettnek tűnik...talán tudat alatt így óv a csalódástól,hisz "úgysem lehetséges"...ez a "lehúzós hozzáállás"Róla szól,nem Rólad,csak ettől még neked nehéz....amikor egyetlen bíztató szavától szárnyalnál...de miért mennél vissza még egy pofonért....már sokszor megpróbáltad....talán nem kellene az Ő támogatására várnod...attól nem kell rosszul érezned magad,ha nem osztasz meg vele mindig mindent...Neki talán nagyobb bíztatásra van szüksége,mint neked...hát fordítsd meg a dolgot,mutasdt meg Neki...egyedül is meg tudod Te valósítani a jó ötleteket..egyszerűen csak fogj bele....olyan lelkesedéssel,ahogy megálmodtad...építsd meg a tündérkertet és mutasd meg Anyukádnak az üzenetét,hogy igenis el lehet érni,amit szeretnél....talán csatlakozik hozzád,felébred benne is a lelkesedés és a komolyabb dolgokban is támogatni fog....veled semmi baj nincs....húzd ki magad,mosolyogj és maradj iylen ! :)
2017. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves Mogele, nagyon szívmelengető érzés, hogy így szemléled az életet! Nekem van még mit csiszolni ezen, de ilyen remek figurák bíztatása után, mint amilyen te is vagy, úgy vélem, menni fog. :) Köszönöm!
2017. ápr. 9. 19:54
 15/17 A kérdező kommentje:
biztatásával*
2017. ápr. 9. 19:54
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

mert csak mesebeli álomképek amikel elszállsz a valoság elől

azt akarja hogy legyen realitás érzéked

2017. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, sosem akartam mesebeli dolgokat. :) Amiket leirtam, azokra gondolok (munka, ill. hobby reszrol). :) Lehet, a tunderkert zavart meg teged. :D Bocsi, akkor javitok, kicsit kifejtem bovebben: szoval a tunderkert keszites egy kreativitast igenylo hobby, valojaban kerteszkedes (tobbnyire kicsiben). Gyakorlatilag megalkotsz egy cserepben egy miniatur tajat. Keress ra, igazan fantasztikusak is vannak. :)
2017. ápr. 10. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!