Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet azt okosan elkerüln...

Hogy lehet azt okosan elkerülni, hogy a főnököm sajátjaként adja tovább a nagyfőnöknek az ötletemet, véleményemet?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy dolgok, amiket titkolnék, de hogy mégis ne ő szerezzen jó pontot magának vele.

Nem volt még ilyen szitu, csak próbálok előrelátó lenni.


2016. jún. 24. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül a nagyfőnöknek mondd el az ötleteid ha van rá lehetőség.
2016. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyszer eljátszod ezt, ha továbbadja, akkor nem ötletelsz, mert felesleges ennél a cégnél.
2016. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nincs, akkor a főnöködnek úgy mondd az ötleteidet, hogy közben a kollégák is hallják, hogy ez tőled jön.
2016. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az nem zavarna ha továbbadja, csak mondjuk közben dicsérjen meg érte engem, vagy valami ilyesmi, nehogy úgy vegyék, hogy ő találta ki.
2016. jún. 24. 15:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem lennék főnök, nem pályázok a helyére.
2016. jún. 24. 15:09
 6/11 anonim ***** válasza:

1. kevés az olyan főnök, aki felveszi a pénzt a jó ötletért cserébe és megköszöni a beosztottnak a jó tippet.


2. Ha van egy ötleted, azt lehetőleg írásban nyújtsd be (a legtöbb munkahelyen csak így lehet), úgy hogy egy példány legyen nálad.


3. Ha beadsz egy ötletet, soha ne a 100%-os verziót add be. Mindig hagyj ki valamilyen részletet. Pl. ha egy ötlet beruházással jár általában szoktak kérni részletes tervezetet arra, hogy mennyi idő alatt térül meg a befektetés. Ha egy-két változót kihagysz belőle, amire esetleg csak te gondoltál, az már elég ahhoz, hogy más ne tudja előadni úgy az ötletet, mint te. Volt már olyan, hogy a főnök előadta sajátjaként az ötletet, de a keresztkérdésekbe belebukott...

2016. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt, azzal a különbséggel, hogy nem volt a főnököm, de a lényeg uaz. Elég bicskanyitogató tud lenni, ha vki idegen tollakkal ékeskedik. A végén eltitkoltam előtte az ötleteimet, kidolgozásaimat, stb. s úgy mentem be a főnökhöz. Ami még jobban dühített, ha a főnök előtt próbálta elmagyarázni nekem, amit előtte oktattam neki. Majd később teljesen nyugodtan közölt a főnök előtt is, hogy "tudom, mert, én tanítottam be neked is" :) ez már hatásos volt. Kicsit dedós dolog, de mégis azt javaslom, hogy titkold vmelyest a kisfőnök előtt, s egy idő után a nagyfőnök is rájön, hogy ki az agy.
2016. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez az apró kihagyásos ötlet nem rossz. Blődséget nem lehet nekik mondani, mert azt nem vállalják fel. :D
2016. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*közöltem - kettővel feljebb
2016. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem olyan nagy ötletekről van szó esetemben, tulajdonképpen apróságok, amikkel viszont úgy érzem összehangoltabban tudnánk működni és minden lehetne gördülékenyebb.


Illetve van egy nagyobb ötletem is, de azt én nem tudnám megvalósítani, így látnám értelmét elmondani, mert úgyis csak segítséggel menne. Ezt a nagyobbat azt hiszem csak személyesen lenne érdemes, ki kell vele várni a megfelelő alkalmat.


De minálunk sok az e-mailezés, és az úgy meg lehet furán jönne ki, hogy rendszeresen csak a kisfőnökkel e-mailezünk, én meg fogom magam és köremailt írok, hogy minden érintett megkapja, beleértve a nagyfőnököt is. Ezt ti hogy oldanátok meg?

2016. jún. 24. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!