Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 2,5 éves a kislányom. Az apja...

2,5 éves a kislányom. Az apja még akkor hagyott el, amikor félidős terhes voltam. 16 hónapos volt, mikor először látta. Aztán hónapokig nem jött, majd volt hogy minden hétvégén és ez így megy azóta is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mostmár a gyerek elég nagy ahhoz, hogy tudja ő az apa.

És persze ő nincs tisztában azzal milyen ember az apja (alkoholista, munkakerülő, link alak).

Szóval amikor pár órákat itt van akkor puszilgatja, szeretgeti a kislányt, játszanak, stb. Ezért a lány szereti őt, de már megint legalább egy hónapja nem jelentkezett. Ilyenkor általában szerelembe esik...

Az a baj, hogy a kislány már érti mi az a Húsvét és várja az apját, mindig kérdezi hol az apa. Én erre azt mondom neki dolgozik a gyárban.

Tegnap próbáltam felhívni, de kinyomta a telefont többször is.

Így, hogy egyre nagyobb a lány nem érti miért van az, hogy egyszer apa mindig jön, máskor meg hónapokig sem (általában ünnepi időszakokban).

Megirtam neki,hogy vagy jöjjön folyamatosan vagy egyáltalán ne, mert ez a gyereknek nem jó.

Mit tegyek?


2017. ápr. 11. 18:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%
Mielőtt gyereket szültél neki, nem tudtad, milyen?
2017. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ez nem válasz a kérdésemre, de a válaszom nem, nem tudtam.

Ő akart gyereket, én nem. Beadtam a derekam és hidd el egy nő sem vágyik arra, hogy a terhessége 24. hetében azt hallja az élete szerelméről, hogy dögöljön meg.

2017. ápr. 11. 19:25
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Én ebben az esetben bírósági úton szabályoztatnám a láthatást. X időben jöhet, ha elmulasztja akkor a gyámhatóság tudjon róla. Néhány alkalom után a bírótól kérném, hogy felügyelettel történjen a láthatás, mert az apa iszákos és megbízhatatlan, nem jelenik meg az alkalmakkor. Innentől jöhet ki az apából az ember: vagy elkezd apaként viselkedve élni az apai jogaival, vagy marad a szardarab aki eddig volt. A szardarabok lekopnak és akkor el lehet kezdeni a kislány gyógyítását, ha pedig felnő a feladathoz akkor kialakít végre kapcsolatot a gyerekével, és stabilizálódik minden.
2017. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a hármas leírta, ez a járható út.
2017. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Láthatás nincs meghatározva, két per volt eddig, az apaság elismerése és a gyerektartás meg a szülői felügyelet.

A felügyeli tárgyalásra el sem jött.

A gyerektartást nem fizeti, végrehajtónál van a dolog, de feketén dolgozik, direkt. Meg is mondta, hogy nem fog bejelentve dolgozni soha, nehogy vonják tőle, vagyona meg nincs, amit foglalni vagy árverezni tudnának.

Én sosem tiltottam, hogy jöjjön, úgy voltam vele a lányomnak is jó lesz, ha tudja ki.az az apa, de már nem vagyok biztos ebben.

2017. ápr. 11. 20:30
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon hasonló volt a helyzetünk a lányommal, de ő már 12 éves. Mi végül megszakítottuk a kapcsolatot az apjaval 5 éves kora körül és jobb lett így.
2017. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nekünk is ez lenne a legjobb.

Több kárt okoz a gyereknek, mint jót.

2017. ápr. 11. 20:43
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

#1-es, gratulalok, igazan hasznosan jartatod az ujjaidat a billentyuzeten. Ennyire undatkozol, vagy mi? Idiota!


Kerdezo, en a helyedben nem engednem az apjat a gyerek kozelebe, ha ilyen kiszamithatatlan. Meg csak 2,5 eves a kislany, tul fogja tennimagat. De kesobb nagyobb sebek maradnak benne, ha ez igy folytatodik.

2017. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, teljesen igazad van, én is erre az elhatározásra jutottam végül.

Jó, hogy ebben mások is megerősítenek.

És köszönöm, hogy az első hozzászólóról is elmondtad a véleményed. Nem is hiszed hányszor hallottam ezt, minek szültél neki? Annyira sötét és korlátolt aki ilyen kérdést tesz fel.....

2017. ápr. 12. 12:25
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Engem is terhesen hagyott el a lányom apja. Most 10 hónapos. Ő is ezt játssza, mikor kedve tartja jön, ha nem nem. Sokszor megígéri, hogy jön, de általában elfelejti, és szólni sem szól ide. Már próbáltam vele megbeszélni, de egyszerűen mintha egy fogyatékosnak beszélnék, aki vagy nem fogja fel, mit mondok, vagy nem érdekli, hogy ezzel a gyereknek árt.

Egyszerűen már olyan ideg van bennem, hogy szétb*sznám a fejét ennek a nyomoréknak. Bocsánat az indulatért, de már nem tudom szebben mondani, mert nem bírom elviselni, hogy nem érdekli, amit csinál. Úgy csinál, mintha egy játék baba lenne.

Aztán meg felhív azért, hogy felhúzzon. Direkt piszkálódik velem, meghazudtol, hogy azért nem jön mert nem engedem, pedig engedtem. Már nem tudom mit tegyek, teljesen tanácstalan vagyok.. Nem érti meg mi a bajom...szerinte ez "csak hiszti"

2017. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!