Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a szüleimmel? Nem...

Mit tegyek a szüleimmel? Nem bírom.

Figyelt kérdés

Anyaek valofelben vannak,a 2 testveremmel minidg arra kelunk,hogy orditoznak,apa bantja anyat es ongyilkossaggal fenyegetozik,elmegy itthonrol estenkent kocsival...Nagyon felek,noveremek rendort akartak hivni de megallitottam,azert megis csak az apam..Mit tegyek,hogy beszeljek veluk? A kishugom mar idegileg tonkrement...

13/L



2017. ápr. 15. 00:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%
Amit apukád csinál, az érzelmi zsarolás. A szüleidnek kéne ezt kulturáltan megoldani, nem nektek.
2017. ápr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Arra figyelj, és arra gondolj, hogy erről a szüleid nem tehetnek.

Nem szándékosan csinálják ezt.

Kevés tudatos nevelést kaptak. Nem tudják hogyan kell megoldani a problémákat.

Ezért veszekednek. Butusok. De ezt te is tudod.

Arról hogy butusok viszont nem tehetnek. te se tehetsz róla.


Ha valami bajod van NEKED, márpedig most van. Akkor NE tartsd magadban.

Első hogy mondd el a szüleidnek hogy hogy érzed magad a veszekedések miatt.

Minél több mindent mondasz el annál jobb lesz!


Egyébként is mindig ha BÁRMI bajod van. a probléma okozójával beszéld meg. Javulni fog a helyzet.

persze lehet hogy szakítanak, de az a lényeg, oldjátok meg ezt együtt ha lehet.


Ha ők veszekednek akkor az rád is hatással van!

És mivel nem tudod kivel tovább beszélni ezt, benned marad. És az rossz. Szarul érzed majd magad.


Ezeket próbáld ki, ha a kommunikáció nem megy:

-menj pár napra el lakni egy rokonhoz

-vedd rá a szüleidet, hogy beszéljék meg a problémákat

(ha rád nem hallgatnak, mondd el egy felnőttnek, hogy vegye rá őket a beszélgetésre!)


Szóval ha beszélsz róla jobb lesz. Ha nem beszélsz senkihez SZAR lesz. jegyezd meg.

2017. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

ja és már az is jó hogy ide írtál. első lépésnek nem rossz.


Nővereddel is beszélj. legyetek ott egymásnak.


Ha az apukáddal van a gond főleg, akkor próbálj rávenni egy idősebb felnőttet, hogy beszélje meg apuddal ezt a dolgot.


Egyébként nálam is ez volt. aztán sok év múlva már nem veszekedtek annyit. azóta persze én majdnem tönkrementem. senkivel se beszéltem. de nekem nem volt senki aki elmondja hogy nem kell magadban tartani a dolgokat! neked most van! hajrá!

2017. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!