Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szüleimmel én...

Mit tegyek a szüleimmel én ezt már nem bírom!?

Figyelt kérdés

Apám tök jó állást szerzett, tök jól keres, tudja mindenki.Együtt már mondhatni átlagosnál jobban keresnek, tök jól elvagyunk.

Mégis ha kérek valamire pénzt, -nem shoppingolásra vagy ilyesmi- utána hetekig azt hallgatom, hogy "merthogy erre meg erre kértél pénzt, bla bla bla".Kitűnő tanuló vagyok, havi 1500 forint a zsebpénzem, úgy hogy sokszor van hogy délután is suliban vagyok, és akkor kaját kell vennem magamnak.Így már semmi pénzem nem marad magamra, ha pedig tartani akarom az 5,0-s átlagomat, nincs időm dolgozni menni.Én ezt már nem bírom.Miért olyan nehéz felfogni hogy szeretnék kicsit adni magamra, igényesnek lenni, új ruhákat, anélkül hogy utána hetekig azt hallgatnám??

L16


2011. febr. 14. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

erre mondták egy filmbe, hogy "irigylem a gondjaidat..."

Ne haragudj, de a stílusodból begyél vissza. Ha amire szükséged van megveszik a szüleid akkor szavad se legyen. Azon túl meg nem szép, hogy hánytorgatják, de ez olyankor szokott előfordulni, mikor ismét kérsz valamit, nem?

Lehet, hogy csak Te hiszed, hogy amit kérsz semmiség.

Hidd el, nem az...

2011. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*vegyél
2011. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Egyelőre próbáld meg elfogadni, hogy ez van. Délutánra meg vigyél magaddal kaját. Ismerős a helyzet, nekem is ennyi volt a zsebpénzem, csak hozzá koliban laktam, volt reggeli, ebéd, vacsora, kész, ha nem értem vissza vacsorára, akkor a reggelinél kellett kuncsorogni a konyhás néniknek, hogy ugyan szánjanak már meg pár szelet kenyérrel meg egy kis vajjal.

Az új ruhák megint más kérdés, ha ők ezt nem tartják oylan fontosnak, akkor nem fognak rá pénzt adni, ezzel megint nem tudsz mit kezdeni.

2011. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ismerős a helyzeted, azzal a különbséggel, hogy nekem azért nem adnak pénzt mert egyszerűen nincs rá keret. Viszont apa megmondta, hogy a ruha alapdolog, ha ruha kell, ésszerű keretek között ad rá pénzt. Próbálj meg velük beszélni, hogy nem a hétvégi lerészegedésre vagy füvezésre kell a pénz hanem ruhára, szerintem meg fogják érteni. :) 17/f
2011. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem olyan nagy igény hogy szerettem volna magamnak megvenni egy 2000 forintos pulcsit, meg a suliban most árulják a sulilogós pólókat, örök emlék.Ezért kértem 3000 forintot.AMúgy sosem kérek pénzt, csak könyvekre, meg tanuláshoz.

Azt hiszem ez nem minősül nagy kívánságnak.

A ruha apám szemében az ami tipikus legszükségtelenebb dolog.Neki van 1 farmer, 1 melegítő meg a munkaruhája és kész.Én meg szeretnék normálisan kinézni, nem csak örökölt cuccokban:S

asszem kénytelen leszek elfogadni!

Azért köszi!:S

2011. febr. 14. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem a ruha teszi az embert, az iskola meg nem divatbemutató...
2011. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Te ezer éves, örökölt holmikat hordassz, mik már az egész családon átmentek?

Szeretném önmagam adni, ezt miért nem érti meg senki?

És reméltem a tanulmányi átlagból lejön, hogy nem plázapi**a akarok lenni, hanem igényes...

2011. febr. 14. 22:47
 8/11 anonim ***** válasza:
nyugi nekem a havi zsebpénzem 0...minden nap itthonról viszek kaját és ha tovább kell bent maradni, akkor 2 szendviccsel többet viszek...a ruha egy évbe 2X van...egyszer tavasszal a kínaiba 2 póló 2 rövid gatya...második ősszel 2 pulcsi 1, jobb esetbe 2 új farmer (persze ez is a kínaiból)...néha néha beesik egy kíni cipő, de csak akkor mikor már át látok a sarkán :)...igaz én nem is vagyok 5-ös tanuló...
2011. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én megértelek kérdező, az iskolában igenis "meg kell jelenni". a középiskolások kiközösítik a többieket, ha más. sajnos ez van. egyetemista vagyok, nekem pl kajacsekkeket adnak a szüleim, h tudjak enni menüt, ha reggeltől estig benn vagyok. van nálatok menza?
2011. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen én felveszek ezer éves meg turist is ha nincs pénz csilliárd áras tömeg ruhákra,nem a ruhától leszel egyélniség,én speckó varrok is magamnak ruhákat jobban megéri,és nem jön vissza minden utcában...
2011. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!