Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az apukámmal, nevelőanyámmal, és s féltestvéremmel élek. Tavaly december elején, nagyon összevesztem az anyámmal. Az édesanyám meghalt, egészen kicsi korom óta ő nevel. Egyik este kimentem a nappaliba, és néztem a tévét, és anya megkérdezte hogy miért nem tanulok. Én aznapra mindennel kész voltam, és amikor ezt megmondtam neki, elkezdett üvöltözni, hogy nincsenek más óráim, miért nem tanulom a többit. (négyes átlagom van). Elmondott mindenféle ingyenélő qrvának, hogy egy sz&r vagyok, köpjek fel és álljak alá. Nagyon durvákat mondott, a kutyának nem mondanék ilyeneket. Ezelőtt is voltak konfliktusaink, de úgy gondoltam hogy ezt már nem fogom zsebre tenni. Megmondtam, hogy el szeretnék költözni a nagymamámhoz, és hogy utálom azt hogy ő az anyám. Ezen természetesen megsértődött. Nekem miért nem szabad megsértődnöm? Kiveszem rendesen a részemet a házimunkából, mosok, teregetek, rendet rakok...

Megtiltotta, hogy elmenjek a nagymamámhoz, és hetekig nem szóltunk egymáshoz. Apám már rágta a fülemet, hogy kérjek tőle bocsánatot, de én nem akartam, mert már elegem volt abból a nőből. Mivel nem akartam tönkretenni a többiek karácsonyát, bocsánatot kértem, ami nem volt őszinte. Ősszel megyek gimibe, de nem engedték, hogy koleszos legyek. Alig várom már azt a napot amikor elköltözhetek. 2 havonta összeveszünk, bocsánatot kérünk, de utáljuk egymást. Egyikünk se mondja ki, más mintacsaládnak lát minket.


2017. ápr. 16. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kerüld nevelőanyád társaságát. Ne is szólj hozzá, csak ha kérdez. Ki akar egy ilyen emberrel vitába szállni? Csak az időd pazarlod rá. Mindig is lesznek ilyen emberek, ezt hívják kétszínűségnek. Apád tudja, hogy szok veled beszélni??? Próbáld őt rávenni a koleszra, már csak a tanulás szempontjából is pl. Ha nem kell mindennap utaznod, több időd lesz tanulni.
2017. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%

A leírtad alapján nem derül ki, hány éves vagy, de ha igazat írtál, megérdemelnél egy rendes pasit és élj vele.

És kezdj bele a saját életedbe.

Persze nem künnnyű semmi ami gyökeres változás, de ezeken mindenki átesik egyszer, mert muszáj.


Kibirnád a változást, vagy még nem tartasz ott?

Mert akkor addig nyelned kell a békákat.

Semmiképpen ne ugorj bele egy bizonytalan másik kapcsolatba!

2017. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg ezt a zenét:


Pál Utcai fiúk: Angyal.

2017. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, a nagymamám már többször is felajánlotta, hogy lakhatok nála, mert tudja hogy milyen a kapcsolatom a nevelőanyámmal. Általában akkor veszekedünk ilyen durván amikor nincs itthon apa. Tudja, hogy nem vagyunk egymás kedvencei.
2017. ápr. 17. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!