Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a viszonyotok az olyan...

Milyen a viszonyotok az olyan szülőkkel, akik nem támogatnak a nagyobb döntéseitekben, mert szerintük máshogy kéne élnetek az életeteket?

Figyelt kérdés
Lehet ez pl. külföldre költözés itthon maradás helyett, szabadúszó meló irodai munka helyett, gyerekvállalás elhalasztása, stb. Nagyjából ezek miatt vagyok a fekete bárány, de a jelen környezetben egyszerűen nem találom a helyem, és ezt nem akarják elfogadni. Szeretnék jó kapcsolatot fenntartani velük, de ha úgy élném az életem, ahogy igazán szeretném, akkor sok csalódást fogok még okozni :D Eltávolodtatok egymástól? Beletörődtek egy idő után?
2017. ápr. 18. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Attól, hogy nem támogatott benne, még elfogadta
2017. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Idővel beletörődtek.
2017. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Egy szülőnek kedves a gyereke, akármilyen rossz döntést hoz. Lehet, hogy ha nem jön be a terved, egy ideig hallgatsz Tőlük miatta, de hidd el, megbékélnek egy idő után. Ha mondanak is olyat, hogy fekete bárány vagy, ők maguk sem gondolják komolyan. Erre egyszer rájönnek Ők is és Te is.
2017. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset az biztos, ebben a cipőben járok én is. Azt veszem észre rajtuk, hogy sose törődtek bele, csak egyszerűen nem beszélünk bizonyos dolgokról. Illetve az a rossz még benne, amikor épp lelkesedek valami miatt, nekik nem mesélek jó szívvel, mert nem kapok megerősítést, leginkább nem is nagyon reagálnak ezekre, kerülik a konfliktust. Néha van amikor borul a bili és nem bírják tovább bent tartani a negatív véleményüket, de egyre ritkábban fordul elő.

Valamilyen szinten ez eltávolít, de alapvetően nem mondanám azt hogy rossz a kapcsolatunk, csak rossz érzés.

2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó a viszony, beletörődtek már sok mindenbe. Nagyrészt egyébként helyesnek bizonyultak a döntéseim, így mostanra annyira nem akarnak beleszólni a dolgaimba, mert látják, hogy csak sikeres lettem a saját döntéseim által. De voltak bőven veszekedések, és ideiglenes volt is eltávolodás, csak aztán feledésbe merül mindig.
2017. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!