Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyumnak,...

Hogyan mondjam el anyumnak, hogy iskolat akarok valtani?

Figyelt kérdés
Ebben az evben lettem gimis. Azt hittem, hogy szeretni fogom ezt a sulit annak ellenere, amiket monfanak rola, de nem igy lett. Felevkor kettes lettem magyarbol, es feltem, hogy kiraknak, mert sokan vagyunk egy osztalyban, es azt mondtak, hogy felevkor a legrosszabb tanulokat kiteszik a sulibol. Elkezdtem tehat masik sulit nezni, hogy ha kitesznek, akkor tudjak valahova menni. De nem tettek ki. Viszont raakadtam a neten a pecsi kodaly gimire. Nagyon megtetszett az iskola. Felev ota probalom elmondani anyamnak, de valahogy megse merem. Sehitsetek kerlek. Mit mondjak neki? Baratnom is ebbe a suliba megy, ha felveszik, es mondta, hogx segit rabeszelni anyamat a sulira. Tenyleg nagyon jo suli, meg minden, csak anyam abban a hitben el, hogy en abban a suliban szeretnek leerettsegizni, ahova most jarok, de ez nem igy van. A hasznos valaszokat elore is koszi.

2017. ápr. 18. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nehéz ezt anyuddal megbeszélni?

Hiszen a gyereke vagy és csak jót akarhat Neked.

2017. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

" csak anyam abban a hitben el, hogy en abban a suliban szeretnek leerettsegizni, ahova most jarok, de ez nem igy van."

Meg is válaszoltad szinte magadnak. Ha anyukádnak elmondod, hogy mit szeretnél szépen, akkor már tudni fogja ( azaz nem abban a hitben fog élni, amiben most), hogy mit szeretnél. Ha nem szólsz neki, akkor sose fog változni a helyzetet, mert néma gyereknek anyja sem érti a szavát, mondja a mondás. Mindenképpen beszélj vele, de ne csak oda lökd neki, hogy na, váltsunk sulit. Mondd el a problémát, az okokat, érveket és világíts rá arra, hogyha elmennél más iskolába, akkor jobb lenne, megoldódna minden, jobb eredményeid lennének.

2017. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(Bocsi, elgépeltem néhány dolgot. )
2017. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy anyuka vagyok:) Van egy 16 éves lányom és ő is pedzegeti egyszer egyszer a suli váltást. Szerintem az őszinteség a legfontosabb, merd elmondani neki, hogy miért szeretnél váltani. Okokat sorolj, érvelj ellene, mellette. Anyud is a legjobbat szeretné neked ebben biztos vagyok, de néma gyereknek az anyja sem érti a szavát... :) Azt azonban ne feledd, hogy a másik suliban is vannak követelmények, ott is meg kell felelni egy elvárt szintnek. Jól gondold át:)
2017. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak, hogy kettes lettél?

Nem tanultál? Esetleg pikkel rád a tanár?

Én azt javaslom, hogy ezt az évet már várd meg, ha nem nagyon lesz változás, akkor őszintén mondd el anyukádnak. DE! Ahogy erről az iskoláról is azt hitted, hogy jó lesz, úgy hiheted ezt a pécsi iskoláról is. Én nem vagyok híve annak, hogy évről évre ugráljunk gimiben is. Még egyetemen oké, de nekem valahogy a gimi nem olyan.

2017. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott is a rendszeresített tananyagot tanítják kb ugyanúgy kettes leszel magyarból. Most megköveztek majd érte, de semmi értelme a tanárokat szidni, hogy miattuk nem tudod megtanulni. A legtöbb rendesen elmagyarázza, és ha te hibát akarsz belelátni abba a tanárba, akkor belelátod. Volt nekem is nagyon rossz tanárom, kb. 2 vagy 3 első osztálytól 12-ig, viszont az osztálytársaim mindig szidták az összeset. Ha meg csak barátnőd miatt akarsz odamenni, akkor mégis add be édesanyádnak, hogy rosszak itt a tanárok, meg nem jól csinálják, nem érzed jól magad, és inkább átmennél. Viszont ezt a barátnő dolgot neki ne hangsúlyozd.
2017. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 km4xs válasza:

Figyelj, én nem óhajtok a 28 éves vén fejemmel tanácsot osztogatni, de elmondom röviden, én hogy jártam 15 évesen.

minden álom volt hogy szolnokról pestre menjek művészeti suliba, nem a rajztehetségem miatt, hanem ott tanulhattunk szobrászatot, médiaismeretet, fényképezést, operatőrséget szóval, nagyon bejött.

Vegyes volt az osztály, tanyasi parasztgyerektől kezdve olyanokig akik, 14 évesen kokainoztak volt minden, a suli nagyon lezser volt, tanulni nem kellett, pedig én ahhoz szoktam, sőt a tudásnak nem is volt értéke nagyon, koleszban laktam, szar volt, nem azért mert nem lehetett elviselni a szabályokat, csak pont mint nálad, másra számítottam , mást szerettem volna.

Fél év előtt fogtam a putyerkám, hazajöttem, hogy én többet nem járok oda, öngyilkos leszek, ha visszaküldenek. Meg is próbáltam, két hét kórház, dilidoki stb.

Átírattak egy itteni suliba, ahol volt hely. Jó volt, kitűnő tanuló voltam, jól érettségiztem, lett munkám a végzettségemmel, de a helyemet nem találom a mai napig sem, és baromira sajnálom, hogy azért, mert nem az elképzeléseimnek megfelelően alakultak a dolgok eljöttem az első suliból.

Szerintem, ha maga az tetszik amit ott tanulsz,(nyilván nem véletlenül oda mentél) ne tántorítson el a környezet, azt már legalább ismered, egy új helyen egyáltalán nem biztos h jobb lesz.

2017. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is feltem ettol kilencedik fel eveben. De egynap nagyon kiakadtam es elmondtam neki. Atirattak egy masik suliba, kivaloan leerettsegiztem, emelteztem, nyelvvizsgam lett. A volt osztalytarsaim epp hogy osszekapargattak a kettest erettsegin. Legjobb dontesem volt. Nyugodtan mond el neki.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 1--ben akartam pont sulit váltani, az anyám teljesen jól fogadta, segített, elmentünk megnézni.

Én nem azt az érvet hoznám fel a helyedben, hogy a barátnőd is oda megy. Inkább, hogy neked tetszik, itt nem érzed magad jól.

2017. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!