Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik döntés lenne jobb?...

Melyik döntés lenne jobb? Illetve hogy tudnám megbékíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesanyámmal volt egy összeveszésünk. Nem helyesli a döntésemet, illetve még nem is döntés, csak elképzelés.

A helyzet: két egyetemre járok, az egyik fizetős, a másik nem.

A fizetőset felesben fizetjük édesanyámmal. A támogatotton jövőre fogok végezni, a fizetősnél ez a második félévem, ami passzív jelenleg, első félév nem volt az. Nagyon magas a ponthatár az állami támogatotton, amit alapból nem értem el, így most érettségizek is. Az időpont megvan, az írásbeli jó, a szóbeli nem lenne jó, mert repülök ki külföldre június elején dolgozni, ennek időpontját értelemszerűen nem én választottam. (Augusztusban jönnék haza.) Beszéltem már az illetékesekkel természetesen, hogy át lehetne-e rakni az érettségi időpontot oda, ahova nekem még jó. Megpróbálják. Itt tart a dolog.


Édesanyám megkérdezte, hogy ha nem tudják összehozni az érettségit és az indulás idejét, akkor mit teszek. Azt mondtam, hogy akkor nem megyek ki külföldre, hanem leérettségizem, és maradok. Ezen kiakadt, és azóta veszekszik velem.


Mondtam neki, hogy ha most dobom az érettségit, akkor biztosan nem vesznek fel idén, és csak két passzív félévem van. Tehát + 1 fizetős félév mindenképp lenne. És ha jövőre (két vizsgaidőszak és szakdolgozat, záróvizsga stb) mellett sem sikerül az érettségi, vagyis a felvétel államira? Akkor megint csúsznék egy évet... Nyilván végigjárnám akkor fizetősen, de akkor az már majdnem 1 millió forint. Ennyit nyilván nem keresnék a nyár alatt, hogy ez nullára vagy pluszba kijöjjön. A kérdés, hogy miért kezdtem el kettőt: hogy előrébb legyek, sok tárgyat át tudok már most vinni, ha mehetek államira, és már ráépülős tárgyakat is elvégeztem párat. A munka: nem tudtam, mikor jelentkeztem az egyetemre, hogy külföldön, ilyen korai indulással dolgozok majd. Egyébként nem otthon élek, és nem édesanyám finanszírozza az életem. :-)


Úgyhogy most áll a bál. Én is elbizonytalanodtam. Ti mit tennétek? Illetve hogy magyarázhatnám el neki, hogy nézze az én szemszögemből is? Köszönöm!



2017. ápr. 18. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha még csak most akarsz érettségizni, hogyan járhatsz 2 egyetemre is?
2017. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leérettségiztem, mikor elvégeztem a középiskolát. Most egy tárgyból fogok érettségizni pluszban, szintemelő.
2017. ápr. 18. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Én se értem. Egy rövid magyarázatot, semmi csavarral arról hogy hova jársz.
2017. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy azért akadt ki mert úgy érzi hogy sok mindent csinálsz egyszerre és olyan mintha nem tudnád hogy mit akarsz?
2017. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én sem értem, ezt a dolgot, valami nem kerek. De a kérdésre válaszolva, én is inkább a munkát hagynám ki, mint az érettségit.
2017. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez miért bonyolult? :-)


Két egyetem (tehát = leérettségiztem a középiskola végén)


Egyik nappali, másik levelező, előbbi állami, másik fizetős, és ez passzív jelenleg. De tervezem, hogy támogatottra megyek, ahhoz viszont magasabb pontszám kell = leteszek most egy szintemelő érettségit.


Ebbe beleszól a külföldi munka nyáron, ami előbb kezdődik, minthogy a szóbeli meg lenne tartva. Ha nem tudom megoldani, hogy előbb mehessek szóbelizni, akkor maradnék itthon és nem dolgozok, vagyis nem azt, hanem befejezem az érettségit és utána keresek itthon munkát a maradék nyárra.


Ez Anyukámnak nem tetszik.

2017. ápr. 18. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Na ennyit kellett volna írni. Lehet hogy sok neki az a pénz és már azt akarja hogy te fizesd ezért jobban járna ha dolgoznál és csak az államira járnál. Nekem így érződik.
2017. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kifizetné az egészet is, azt mondta. Nem a pénz a baj. Szorgalmi időszak közben mindig le akar beszélni a munkáról. Itt nem az a baj.


Szerinte kihagynék egy nyári élményt, külföldi melót (tavaly is voltam amúgy ugyanott dolgozni), és én meg az iskolát választanám, megpróbálva hogy már szeptembertől se kelljen fizetnünk.

2017. ápr. 18. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Én értettem mit írtál.

Anyukad ezesetben csak "jót akar", hogy ne maradj ki. De valóban fontosabb most az érettségi, szóval próbáld neki is elmondani ahogy itt is írtad.

Amúgy milyen szakokra jársz? Szimpatikusnak tűnsz és érdekel, ráadásul én is gondolkoztam meg egy szakon a későbbiekben ugyanilyen paraméterekkel (a másiknak túl nagy a ponthatár) :D

2017. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!