Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy elég változatosan táplálkozom így is?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje nagyon ügyelek, hogy mit eszem, tisztán és igényesen táplálkozom. Csak minőségi húst eszem, zöldségeket, fehérjében gazdag ételeket, minőségi zsírokat (állati, növényi egyaránt), illetve csak és kizárólag vizet iszom. Semmi kilengés, mellette rengeteget sportolok, és nagyon élvezem ezt.

A szüleim azonban mindig szívják a véremet, hogy egyek ezt is azt is, amit ők, néha cukrot, fagyit stb... Szerintük fontos a változatos táplálkozás. Már felvázoltam neki, hogy az emberi szervezetnek fehérjére, zsírra, szénhidrátra van szüksége, tehát tökéletesen megkap mindent a szervezetem, de mindig piszkálnak és tukmálnak rám mindent. Hogyan értessem meg velük, hogy amit csinálok, az nem káros?

Nézem a nőket, gyengék a kötőszöveteik, idő előtt öregszik a bőrük, narancsbőrösek, én nem akarok olyan lenni! L17


2017. ápr. 21. 11:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
én teljes mértékben megtudlak érteni, velem ugyanez a helyzet, folyton piszkál főleg anyum, hogy miért nem eszek ezt meg azt, pedig régen megettem stb stb.. én nagyon nem tudok vele mit csinálni, a szülők ilyenek.. :D 15/L
2017. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Narancsbőre mindenkinek van. Nem attól lesz az ott hogy valaki nem figyel a táplálkozásra...

Annak nincs aki brutál mód sportol és csak izom van rajta, zsír pedig nincs.

Ha meg ennyire értetlenek a szüleid ne foglalkozz velük.

2017. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

A változatos táplálkozásnak nem része a finomított cukor. A testnek az nem kell.


Ha néha eszel egy fagyit, az normális.


Viszont a gyenge kötőszövet genetikus IS, a narancsbőr pedig természetes és normális egy ember testén, és nem a rossz táplálkozás okozza.


Picit lazulj bele, de jó úton jársz.

2017. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

Ha neked jó így, vagyis nem is kívánod a fagyit, vagy egyéb nem olyan egészségtelen kajákat, akkor ne egyél. Ha viszont amúgy szívesen ennéd, csak önmegtartóztatod magad, akkor szerintem néha azért megengedheted magadnak, hogy ilyeneket is eszel, főleg, ha tényleg sokat sportolsz. Nem minden nap, de mondjuk hetente egy-két alkalommal szerintem nyugodtan lehet enni egy kis fagyit/csokit/sütit. (Nem sokat, csak egy adagot)


Amúgy a szüleidnek lehet azért nem tetszik, ahogy eszel, mert esetleg túl keveset eszel és túl vékony. Azért a ló túloldalára ne ess át.

2017. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

"Narancsbőre mindenkinek van"


Ezt csak azok a túlsúlyos és/vagy fenékre hízó nők hangoztatják, akiknek ilyen lett a se..ük pl. a sok édességtől.

Ezt normális étkezéssel el lehet kerülni.

Jól csinálod! Csak így tovább.

2017. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vékony, pont, hogy izmosodom.
2017. ápr. 21. 12:38
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

11:30

"a narancsbőr pedig természetes és normális egy ember testén, és nem a rossz táplálkozás okozza. "


Hát persze! Ahogyan azt az elhízott Mórickáné ezt elképzeli és megmagyarázza.

Csak ki kell menni egy strandra és megnézni, hogy mennyi olyan nő van, akiken még hírből sincsen narancsbőr.

(Ők valószínűleg nem tudják, hogy mi a "helyes táplálkozás".)

Nem értem, hogy mire jó hülyeségeket összeírni, csak azért, hogy "legalizáld otthon" a narancsbőrödet?!


A narancsbőr kialakulásért felelős tényezők:

Öröklődés

Ösztrogén hormon megnövekedése – serdülőkorban, terhesség alatt, bizonyos fogamzásgátlók hatására

Nyirokkeringési zavar

Testsúly növekedés

Helytelen táplálkozás

Kevés folyadékfogyasztás

Mozgáshiány

Stressz

Fogyás-hízás gyakori váltakozása


[link]

2017. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Tökéletesen igazad van.

Viszont illúzióid ne legyenek, a kötőszövetek és a narancsbőr nem ezzel van összefüggésben.

2017. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Jól van, elolvastad a builder ide vonatkozó cikkeit, ez szép és jó, de hidd el nem fogsz 17 évesen belehalni egy fagyiba. Kettőbe se, még ha öregebb leszel, akkor se. Bár őszintén szólva engem a legkevésbé sem érdekelne, hogy a lányom fagyizik-e vagy sem.
2017. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

"Narancsbőre mindenkinek van"

A mi családunkban senkinek nincs. Még a 60 éves nagyanyámnak sincs. Akkor mi nem vagyunk emberek ?

Abszolút veled értek egyet kérdező. Pl. az átlag ázsiai nő is egészségesen eszik, sportol, ápolja magát. Sokkal szebbek még nagymama korban is az átlag magyarnál, akinek ráadásul szinte 2. otthona a kórház.

2017. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!