Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lett több a súlyom, ha...

Miért lett több a súlyom, ha folyamatosan edzem és egészségesen táplálkozom?

Figyelt kérdés
164cm vagyok és az új életmód elhatározásakor 52-53kg között mozogtam. Régen rengeteget sportoltam, de időhiány következtében abbahagytam, viszont szeretném újrakezdeni! Elkezdtem szinte napi szinten edzeni, futni, erősíteni és mellette csak egészséges ételeket eszem és azokat is mértékkel. Mégis az a tapasztalatom, hogy híztam! Felmentem 55kg-ra, ráadásul mintha a combjaim is nagyobbak lennének... Teljesen kétségbe vagyok esve, kb 2 hete csinálom de ilyen tapasztalatok után nemtudom nem csinalok-e valamit rosszul... kérlek segítsetek!!
2017. febr. 1. 15:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem, hogy tényleg igyekszem odafigyelni az étkezésemre... kevesebb szénhidrát, kevesebb zsír, több fehérje és rengeteg zöldség. Nemtudom mitévő legyek:(
2017. febr. 1. 15:55
 2/13 anonim ***** válasza:

2 hét az semmi. A testsúly képes ennyit ingadozni, főleg, hogy máshogyan eszel. Lehet, hogy most több salakanyag van benned vagy valamiért több vizet tárolsz.


Amúgy egészséges táplálkozás és edzés mellett hosszútávon is simán nőhet a súlyod és a combod körmérete, igazából általában ezért edz az ember, ha nem akar fogyni :) De ahhoz enni is kell, te pedig azt írod, azt visszafogtad, s amúgyis, 2 hét kevés hozzá.

2017. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

hiztal vagy csak nehezebb lettel?


Nem ugyanaz.

2017. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért szoktam súlyzókkal is erősíteni, hogy jobban formásodjon a combom is pl a szálkásítással együtt... De úgy látom nagyobb lett és emiatt vagyok leginkább csalódott:( Egyik fő cél a fenekem volt, amivel elégedettebb is vagyok, de a combommal nagyon nem..
2017. febr. 1. 16:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Az izmoknak nagyobb a terfogata es nehezebbek is az edzestol.


Bar ket het alatt ennek elegge kicsi a valoszinusege.

2017. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 jól közelít. Intenzív mozgásnál, edzésnél az izom tömege megnő, míg a zsír tömege csökken. Csakhogy az izom sűrűsége nagyobb, mint a zsíré. Ha tehát pl. 1 liter zsírt vesztesz, és 1 liter izommal lesz több, akkor bizony növekszik a testsúlyod.
2017. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elég intenzívem edzem, de ilyen gyors (és nem az elvárt irányba menő) változást én se vártam... Csak nemtudom mit tudnék tenni az ügy érdekében, ha nem szeretnék extrém izmos lábakat, hanem inkább szálkásítani szeretnék.
2017. febr. 1. 16:19
 8/13 A kérdező kommentje:
De egyénként nagyon köszönöm minden válaszolónal!!:)
2017. febr. 1. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha elég intenzíven edzel, akkor egyszerűen bevizesedtek az izmaid a megterheléstől.
2017. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy és fontos neked a szálkásítász, akkor számolnod kell, s módosítanod, ha a tipped nem jön be. Ez van.

Az tuti, hogy nem izmosodtál meg hirtelen, fél kiló izmot nem szedsz fel ennyi idő alatt s akkor még igen optimista voltam s feltételezem, hogy minden összejött. Kizárt dolog, hogy ez látszana. Inkább víz lehet az, mást el nem tudok képzelni, hogy combvastagodást okozzon 2 hét alatt.

2017. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!