Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha apám elveszi...

Mit csináljak ha apám elveszi az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Szóval igen attól van szí hogy én egy vékonyka kis gyenge 50 kilós lány vagyok akit az orvos túl soványnak talált így a szüleimmel megegyeztünk abban hogy felhízok 57kg-ra az egészségem ügyében. De apám minden nap elmondja hogy milyen csontkollekció és anorexiás vagyok. Teljesen elvette a kedvem az élettől már a fiúkhoz sem merek odamenni -beszélgetni mert -félek hogy ők is csúfolnának. Meg apum még azt is megjegyezte hogy bennem semmi szépet nem látnak a fiúk mert szerinte anorexiás vagyok és depressziós dehát ne is csodálkozzon hogy ilyen vagyok ha mindennap veszekszik velem meg még a múltkor még az anyámat is szidta azzal a bizonyos k betűs szóval. 15/L

2017. ápr. 26. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apád egy barom, már bocsi. Mondanám, hogy engedd el a füled mellett a bántó megjegyzéseit, de tudom milyen nehéz. Tini koromban az én apám is hajlamos volt belekötni ebbe-abba, de az anyám megelégelte. Volt is egy nagyobb balhé. Azóta én 20 éves vagyok, ő meg nyugisabb. Teljesen jó a kapcsolatunk. Itt anyukádnak kell a sarkára állnia és elbeszélgetni az apukáddal, hogy ne cseszegessen téged. Ahogy fogyni sem könnyű, ugyanúgy hízni sem. Lehet ilyen a genetikád. A faterba meg tolerancia és empatikusság még csak véletlenül sem szorult. Elég szomorú.
2017. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Sajnos elofordulnak ilyen esetek a csaladban. Szerintem nem is vagy annyira sivany, mert van olyan osztalytarsam(15/L), hogy van rajta egy kis izom es ugy 50 kg. Egyik baratnom sportol es 55kg de van izma azt meg kell hagyni. Remelem a hizas erdekeben nem kezdesz el mindent ossze-vissza enni. En mindig elengedem az ilyen beszolasokat(vagy engem serto), gondolatokat amikor anyamnak epp rossz kedve van. :)
2017. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy hány centihez vagy 50 kiló, én 160 cm-hez vagyok 47 kg, kb. 10 éve ennyi vagyok. Kiskoromba nekem is mindig mondta az orvos, h de vékony vagyok, de mit csináljak, ha bármennyit eszem vagy csinálok, nem hízok. Pedig még fogamzásgátlót is szedek 2 éve, amitől sokan híznak, de még akkor sem híztam egy dekát se. De egy pasi sem mondta, h de ronda lennék, mert vékony vagyok. Barátom is van
2017. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szard le,mit mond és kész. Más: magad miatt akarj hizni, ne mert xyz azt szeretné, mert aztán meg csunyának fogod magad tartani.
2017. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Az apák már csak ilyenek. Nekem is volt egy osztálytársnőm, akit az apja mindenféle deszkamellűnek mondott. Egy ismerősöm elmondta, hogy amikor megszületett azt mondta, hogy eggyel több k***a lesz a világon.

Sok apa elveszi a gyereke önbizalmát. Milyen szerencse, hogy nekem nincs apám! :)

25/L

2017. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mittudomain válasza:

Szia!

Először is, ne akarj láthatatlanná válni. Vagy kérdezgesd a nagyszüleid, hogy mi volt az a helyzet amikor el akartak bújni, vagy láthatatlanná válni.


Másodszor. Az apádat szereted, ez tény. Ő ha úgy vesszük az egyik teremtőd, olyas valaki akinek akkor is tekintélye lesz ha haragszol rá és félni fogod. Ezen tudsz változtatni azzal, hogy erősíted magadban: ez a Te életed, képes vagy így jól érzed magad a bőrödben. Ha neki ez nem tetszik, akkor lehet véleménye és ennyi. Mondd meg neki hogy Téged zavar hogy folyton ezt mondja. Onnantól fogva el tudod engedni, vagy legalábbis könnyebb lesz nem törődni vele.

Szóval olykor előfordul, hogy ugyan szeretjük a szüleinket, de szívás velük az élet. Ha elvárásaik vannak, az általában azért van, hogy a saját baklövéseiket kijavítsák, vagy azt hiszik a kritizálástól fogja a gyerek összekapni magát. Ezt is megmondhatod, hogy Téged nem az motivál ha szid, hanem ha építő jellegű tanácsokat ad. Gondolj bele abba, hogy nem neki kell megfelelned, hanem egyfelől saját magadnak és nem ő fog feleségül venni. Innentől pedig ízlés dolga, hogy melyik fiúnak mi jön be, vékony, átlagos, telt,... nekem a magam részéről például kifejezetten tetszik ha egy lány vékony.

2017. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb:

1. A soványság önmagában NEM betegség. Például lehet, hogy túlműködik a pajzsmirigyed. (Ez NEM betegség, ez "adottság", amiért kicsúfolni valakit olyan, mintha egy halnak mondanád, hogy "de egy idióta vagy, hogy nem tudsz a földön futni".)

2. Betegség, HA (mondom !HA!) kényszeresen nem eszel, VAGY születési rendellenesség nálad a soványság. (Gondold át, hogy bármi ilyen, vagy hasonló tutira nem áll-e fenn.)


Úgy 18 éves koromig én is nagyon vékony voltam (174 cm, és néha 48 kg!). Nem anorexia, semmi ilyesmi, hanem ilyen volt az alkatom, meg ugye sajna nem bírtam tágítani a gyomromat, mert sajna nem úgy megy, hogy "eszek, eszek".


18 múltam, amikor mondtam anyának, hogy venni kellene fogamzásgátló tablettát, mert "állítólag hízlal". És tényleg így volt, de anya tanácsára (aki amúgy eü. dolgozó) nem úgy szedtem, hogy évekig, hanem egyszerre maximum 3 hónapig (annyi volt egy dobozban), aztán nem, aztán ha fogytam, akkor megint elkezdtem.


És most, 29 évesen sikerült már "csak magamtól" hízni! Tipp: tornázz (komolyan!!!) és minden étkezés előtt fél órával igyál meg egy pohár vizet. Egyél naponta többször keveset (úgy 5-6x). Mondanám, hogy nassolj (chips, mogyi, süti, bármi), DE ha egyfolytában eszel, akkor egyfolytában termelődik az inzulin, és a végén cukorbeteg leszel (persze a sok idegeskedés miatt is előjöhet, szóval eléggé két tűz között vagy), de próbáld meg óvatosan.


Én most egy boldog 65-70 kg közötti nő vagyok!


Aki pedig csúfol, tudod, mit kell mondani neki? Erre is vannak tippjeim, ráadásul használtam is őket!

1. (ha kövér) "Attól, hogy te kövér vagy, még nekem nem kell annak lennem." (Ha azt mondja, hogy "de te túl sovány vagy", akkor pedig a 2. pont jön.)

2. "Én vagyok sovány, nem te! Mit törődsz te azzal, hogy ÉN milyen vagyok? Miért fáj az neked?" (És várd el, hogy adjon értelmes választ az illető. Megsúgom, hogy a fentebbiek alapján sosem fog tudni neked kielégítő választ adni a malac.)


Amúgy kétlem, hogy olyan csúnya volnál, ellenben ha mégis, akkor csak nézd meg, hogy egy csomó jóképű fickónak csúnya a nője, egy csomó gazdag fickónak szintúgy csúnya a nője. (De mint mondtam, én koránt sem feltételezem, hogy ronda lennél.) :) Kitartást, csajszi!


Apáddal meg ne törődj. :) Tanulj meg nem-törődni vele! Kötelező házi feladat! :)

2017. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!