Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A baba születése után megbékül...

A baba születése után megbékül? Mit tehetnék, hogy ne legyen ennyire a baba ellen?

Figyelt kérdés

34 hetes terhes vagyok.

Mindenki örül a babának, kivéve apukám...

Van már egy diplomám, de elkezdtem egy elég nehéz egyetemet, 2 félévem már megvolt a 10-ből, mikor terhes lettem. Nem akartam olyan anyuka lenni, aki az egy éves babát bébiszitterre, nagyszülőkre bízza és folyamatosan az iskolában van, vagy tanul otthon, ezért abbahagytam. Alapból nehéz szak, teljes embert igényel. Lehet majd levelezőn elvégzem, ha a lányunk 4-5 éves lesz, de addig nem szeretnék nagyobb projektbe kezdeni.

Apukám ezt nehezen fogadta, merthogy nem ezért taníttatott, fizette a különóráimat, a külföldi tanulmányaimat, hogy aztán félbehagyjak mindent a baba kedvéért... Mindenki mondta, hogy ez biztosan csak a kezdeti sokk, hiszen nem terveztünk babát a párommal, szóba sem került soha és apa még 23 éves létemre is úgy kezelt, mint egy kislányt.

Én is abban reménykedtem, hogy idővel megenyhül, de nem így lett. Ami azért is rossz, mert régen nagyon jó volt a kapcsolatunk, most meg örülök, ha 2-3 hetente beszélünk pár percet. Régen rengeteg volt a közös program, utazás, vagy akár egy gyors ebéd, ha már nem fért bele. Most ezek teljesen eltűntek, és érződik rajta a sértettség.



2017. ápr. 27. 12:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sokkal több értelme lenne most csinàlni a levelezőt. Ameddig otthon vagy a gyermekkel simán elvégzed a nagyját. Próbàld meg elhívni ide-oda. Esetleg mondj neki konkrét terveket a jövődről mert esetleg azt hiheti hogy a tanulásod kárba ment és ahelyett hogy jó karriert építettèl volna elmentél szülni. Mond el neki hogy annak ellenére hogy ez így történt vannal terveid. A szülők jobbnak akarják nevelni a gyerekeiket mint ők nem lehet hogy apukád megbánta hogy ő nem vette komolyan a tanulást és most veled akar kompenzàlni?
2017. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
87%

Megértem apukádat, bár téged is. Ha 23 éves vagy és nem tetszik a kislány kezelés, akkor miért várod el, hogy szüleid finanszírozzák a külföldi sulit és magántanárokat?

Ki az apa? A baba véletlen, de milyxen a kapcsolatod az apjával?

2017. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
80%

Sokkal okosabban tetted volna, ha egy évet kihagysz és utána levelezön folytatod/befejezed. Sokkal több esélyed van így rá, mint késöbb újrakezdeni.


Apukádat meg megértem, ha ö fizetett eddig mindent neked, úgy kidobott pénz akkor az egész.

2017. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
50%

Én sem örülnék, ha a gyermekem úgy döntene, hogy babázik, ha már 5! év alatt nem sikerült egy szakmát sem szereznie érettségi után.

plusz nagyon jól esne, hogy minden szart kifizettem neki, teljesen feleslegesen.

Jó, a baba okés lenne, de az, hogy gyakorlatilag a semmire szüli munkaviszony nélkül.


Ha van szakmád, természetesen más a dolog, de ha egy szem érettsgéivel mész babázni nulla munkatapasztalattal, ott nagy gondok vannak.


Pl. mi lesz, ha a párod lelép, és nem tart el tovább titeket, vagy félredug, stb.? Akkor ott maradsz egy gyerekkel, és mehetsz a gyárba gürizni lószarért.

2017. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ez a szak rengeteg tanulást igényel és sem a lányunkat, sem a férjemet nem szeretném elhanyagolni. Meg nem azért vállaltuk, hogy 1-1 időszakban a nagyszülőket többet lássa, mint minket.


Apukámnak ez azért érzékeny pont, mert ő is ezen az egyetemen végzett anno és mikor mondta, hogy én is elvégzem, akkor nagyon örült. Mert egész gimnazista koromban erre próbált rábeszélni, hogy amiért nehéz, attól függetlenül nagyon jó, jól lehet vele keresni is, stb, de nem éreztem azt, hogy érdekelne, vagy hogy készen állnék arra, hogy nonstop tanuljak, vizsgaidőszakban is 0-24.


A különórákat nem a mostani helyzetre értette, hanem mikor még általános iskolás, gimis voltam.


Írtam, hogy van már egy diplomám. Mellette lakás, autó hitelmentesen (mind az én nevemen, a férjemnek nincs semmi köze ezekhez).

2017. ápr. 27. 12:33
 6/48 anonim ***** válasza:
55%

Azt gondolom, hogy rengeteg szülö lemond a gyereke miatt sok sok dologról.

A te apukád is ezt tette. ABbol a pénzböl amit rád költöttek, simán mehettek volna nyaralni, de rád költötték.

Ha lenne terved, hogy mint gondolom nem lennének ilyen mérgesek, mert tudnák, hogy ok most baba, de aztán majd lesz a gyerekböl tovább is valami.

Èn úgy érzem te túl nehéz fába vágtad a fejszédet, és nem megy az egyetem. Ha menne, akkor még ezt a félévet végig csináltad volna terhesen is.

2017. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Jaj, nem, dehogy. Nincsenek apának ezért anyagi gondjai, semmilyen megszorítást nem kellett ezért tennie, vagy lemondania bármiről.

Elég önző ő, szóval ha választania kellett volna, valószínűleg nem az én oldalamra billent volna a mérleg.

Ment az egyetem, nagyon is jól. De rengeteget stresszeltem miatta, éjszakába nyúlóan tanultam, ezt terhesen nem akartam. Így is a 13. hétig rengeteget hánytam, szinte kekszen és vizen éltem, plusz folyamatosan fáradt voltam. Annak is örültem, hogyha 12 óra előtt képes voltam utcára menni.

2017. ápr. 27. 12:42
 8/48 anonim ***** válasza:
30%

Itt csak egy ember az önzö, mégpedig te. Megmagyarázod, miért nem akarsz tanulni, és apád pénzét meg elszórtad.


Apádnak tökéletesen igaza van, a helyében nem állnék veled szóba egyáltalán. Egy olyan nö, aki felnöttet akar játszani, szexel de nem védekezik és közben az apja tartja el meg finanszírozza az egyetemét, az egyáltalán nem felnött és igencsak felelötlen, lusta, önzö valaki.

2017. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
26%
Apád nem a BABA ellen van, hanem az ellen, hogy kihasználod öt és közben felelötlen vagy.
2017. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Kicsit óvatosabban az indulatokkal azért!

Nem a haverod vagyok, hogy ilyen stílusban írogass.


Egy szóval nem írtam azt, hogy nem védekeztünk volna, vagy hogy az apám tartana el.

Az pedig szerintem egyáltalán nem kihasználás, hogy ő felajánlott valamit, én pedig elfogadtam. Nem volt létszükség, hogy fizesse az egyetemet, vagy bármi mást.

2017. ápr. 27. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!