Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.

18 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2016. júl. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit szabadulj ki a gyerekszerepbol. Mar neked is van gyereked, ne anyad mondja meg, mire koltod a penzt es mit hogyan csinaltok meg otthon. Finoman beszeld meg vele, hogy nektek igy jo, ti harman igy vagytok boldog csalad, o meg ugy volt, hogy nem dolgozott es otthon egyedul latta el a haztartast. Nektek egyszeruen igy jo, ha majd nem lesz jo, valtoztattok rajta. Ha nem erti meg, nem tudsz mit tenni sajnos.
2016. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
95%
Mit tegyél? Viselkedj felnőtt módjára.
2016. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
59%

miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani.


???????????

Milliók takarítanak a gyerek mellett is.

2016. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk emeld meg a se.ggedet és kezdj el főzni és takarítani?!


Anyukád csak jót akar, ingyen be akar segíteni neked abban, amiért eddig fizettél valakinek. De neked ez nem jó.

Azért sem ártana magad kicsit jobban megemberelni, mert egy idő után a barátodat is zavarni fogja, hogy otthon vagy, és nem csinálsz semmit, ő meg fizethet valakinek, ha nem akarja, hogy ússzon a lakás a mocsokban.

Most komolyan, napi egy-két óra maximum, és patyolat rend van a lakásban, ennyi még anyatejes újszülött baba mellett is belefér az idődbe. Mit csinálsz amíg alszik?

Engem megenne az unalom, ha nem csinálnék itthon a gyerekek mellett semmit, és nem is érezném jól magam.


Sajnos hiba volt anyád részéről, hogy nem volt be semmibe, és ennek még sokszor fogod inni a levét. Egy pasitól is alap elvárás, hogy rendet tartson maga körül, legyen igénye a tisztaságra, nem azért kell ezt megcsinálni, mert nő vagy.

Felnőtt embernek illik maga körül rendet tartani.

2016. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
61%
Sárika zárd ki anyádat a házból és hadd dolgozzon a bejárónő!
2016. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Milliók esznek kutyát is, mi mégis háziállatként tartjuk...

Én elhiszem, hogy sokaknak megy, nekem nincs se kedvem, se erőm hozzá. Van jobb dolgom is. Ha muszáj lenne, megtenném, de amíg van segítségem, addig nem fogok fáradtan nekiállni takarítani és főzni.

A barátomat nem zavarja. Az anyukája 51 éves, sosem állt neki takarítani, vagy főzni otthon. Szóval nem hiszem, hogy bármikor meglepetést okoznék neki. Így szeret. :)

Keveset is vagyunk itthon, de általában ha nem a lányunkkal vagyok, akkor vagy elmegyek valahová, vagy itthon vagyok és sorozatozok, olvasok, eljönnek a barátnőim, most kezdtem el tanulni egy új nyelvet, vásárolgatok stbstb. Szerencsére sosem volt olyan, hogy úgy éreztem, unatkozok.


"Mondjuk emeld meg a se.ggedet és kezdj el főzni és takarítani?!"

Igazán kulturált válasz... :)

2016. júl. 25. 12:08
 7/53 anonim ***** válasza:
76%

Válaszolhatok pasiként, vagy csak a hölgyek véleménye számít?


Figyelj kérdező, járj tornázni, fodrászhoz, kozmetikushoz, és nagyon készségesen tarts oda minden lukat a pasidnak, mert ezen kívül más értéket nem tudsz felmutatni, akár szültél neki egy gyereket, akár nem.


Egy elkényeztetett, lusta kis nő vagy, aki nem csinál semmit egész nap, 18 évesen véletlen teherbe esik, összeköltözik a pasijával, és bejárónőre szorul. Atya ég!

El tudom képzelni, hogy ha el tudom tartani a páromat, akkor nem dolgozik, és otthon van. DE akkor lássa el a háztartást, és ne kelljen még bejárónőt is fizetni mellé.

Vagy jöjjön a bejárónő meg a bébiszitter, és lehet húzni a bús pi.csába dolgozni, és beszállni a költségekbe.

Azt úgy egy pasi se fogja sokáig elnézni, hogy te eltartatod magad, döglesz egész nap, mert kipottyantottál egy kölyköt, és innentől neked ez jár...


És ne felejtsd el, hogy csak a barátod. Esze ágában nincs elvenni, szóval annyira ne érezd magad bebetonozva ebbe a kapcsolatba. Nem fog ez olyan sokáig tartani...

Aztán lehet vigyorogni, hogy 20 évesen, kisgyerekkel, szakmai tapasztalat nélkül mihez kezdesz és ki fog eltartani, mert ilyen lusta nő még gyerek nélkül se kéne a legtöbb pasinak, nem hogy még más kölykét is nevelgessem.


Természetesen a történetben az anyád a főgonosz, aki átjár hozzád takarítani és főzni, annak ellenére hogy elköltöztél. Önállósodni mikor akarsz?

2016. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
60%
Azért meghallgatnám a barátod véleményét is, hogy őt tényleg nem zavarja, hogy odapottyantasz neki egy gyereket, eltartatod magad, és terpeszkedsz a lakásában, ha már így alakult, és "véletlen" sikerült teherbe esned. Lehet hogy meglepődnél a válaszon még te is.
2016. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

A házunk közös.

Nem zavarja, nagyon szeret minket. Jövő szeptemberben lesz az esküvőnk. Nem fog elhagyni minket, több okból sem. Szóval felesleges azzal jönni, hogy hónapokon belül elhagy és ott leszek a nagy semmivel.

2016. júl. 25. 12:17
 10/53 anonim ***** válasza:
65%

Mennyi idős a pasi?


Csak úgy kíváncsiságból.


Egyébként ne ülj ilyen magas lovon, mert attól hogy eddig a szüleid a valagad is kinyalták, és most a pasid teszi ugyanezt, még a párkapcsolati életed alakulhat meglepően. Semmire sincs garancia.


De ha a drága anyós 51, akkor tippem szerint 30 fele lehet a pasi.

Egy idő után rá fog jönni, hogy unalmas neki egy elkényeztetett kislány, akinek egyetlen előnye a rugalmas domborzata. Ezt a szülés meg is tépázza elég rendesen.

Bizonyos körökben presztízs kérdés, hogy a feleséged hozzád illő legyen, meg tudj vele jelenni az üzleti partnerek előtt, társasági eseményen, esetleg ha a hírekbe bekerültök, akkor is bátran fel tudd vállalni.

Úrinő a társaságban, szakács a konyhában és rib.anc az ágyban. Nem keverve!

De ezt te úgy se értheted, elég proli a gondolkodásmódod, és elég igénytelen kis nőcske lehetsz.

2016. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!